Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Веско »

Здравейте,

нещо ме сърбят ръчичките да си викна един Rayz 75 ML, но понеже съм го ял с въдици, които не съм виждал на живо, и вече не ми се ще да експериментирам по картинка :lol: :lol: :lol:

Ще се радвам ако има притежатели на въпросната въдица да споделят своите впечатления от нея. Ако пък има някой колега от София (или близо до София), който я има, ще съм му безкрайно благодарен ако отдели 15 минути от времето си да ми я покаже....естествено ще пристигна на огледа с лОксозна бира :11:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Д-р Флекс »

Ти да не си се завърнал в лоното на правата вяра бре, Веско? :D

Съжалявям,не мога да ти осигуря фийлд тест, но мога да ти разкажа за пръчката, щото имах такава известно време. Много е хубава, но това е както знаем субективно... Какво точно те вълнува? Отсега ти казвам, че не е хипер супер ултрафаст :wink:
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Веско »

Д-р Флекс написа:Ти да не си се завърнал в лоното на правата вяра бре, Веско? :D

Съжалявям,не мога да ти осигуря фийлд тест, но мога да ти разкажа за пръчката, щото имах такава известно време. Много е хубава, но това е както знаем субективно... Какво точно те вълнува? Отсега ти казвам, че не е хипер супер ултрафаст :wink:
Не съм спирал да ловя на спининг...само пъстърви не ловя на спининг :D

Интересува ме дали тестът по примамки е реален и как се справя в горния тестови диапазон. Също как е на далечни замятания и туич на воблери 7-11 см. Напоследък не ми е интересно да ловя с въртящи блесни и клатушки и изобщо не ползвам такива. Основно ловя с един банален Авид 7'6 МЛ екстрафаст, който общо взето ползвам навсякъде, но ми поомръзна и сега съм решил да си спретна някакъв по-лек и фин такъм. Задължително японка и задължително да има възможност за купуване на резервни части, че много обичам да сека камъни :lol: :lol: :lol: Гледах също Yamaga и Graphiteleader, но тези които ми пасват като тест всичките са с EVA дръжки, а някакси коркът ми е по-приятен и на допир и визуално...пък и дизайнът на Тенрю много ми допада. Все пак съм готов да чуя и други подходящи предложения....
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Д-р Флекс »

Е че това си е една съвсем пъстървова пръчка, дейба... Ако искаш да си модерен в световен мащаб пъстърволовец, пръчката е супер, но ако искаш примерно да ловиш щуки или други зъбести гадини по Тунджа, или распери там, където и да живеят расперите, мисля, че ще я намериш незадоволителна. :lol:

Иначе, теста по примамки е приблизително точен, може би един грам нагоре при долната граница, и един-два нагоре при горната; не съм я претоварвал.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от quietriot »

Тя е мека за Тунджа.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Веско »

Д-р Флекс написа:Е че това си е една съвсем пъстървова пръчка, дейба... Ако искаш да си модерен в световен мащаб пъстърволовец, пръчката е супер, но ако искаш примерно да ловиш щуки или други зъбести гадини по Тунджа, или распери там, където и да живеят расперите, мисля, че ще я намериш незадоволителна. :lol:

Иначе, теста по примамки е приблизително точен, може би един грам нагоре при долната граница, и един-два нагоре при горната; не съм я претоварвал.
Знам че е пъстървова, но като параметри и визия съвпада с това, което търся. Хич не искам да съм модерен...като типичен представител на зодия "Везни" за мен е важно да съм в хармония със себе си и да има естетика в цЕлАта работа :lol: :lol: :lol:

Ето как се справя в бойни условия с хубава риба :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=cfGfXN1fKh4
Четох коментарите под видеото...руският не ми е сила, но доколкото разбрах я ползва с воблери миноу от 65 до 110см., но при туич като че ли идва малко мека. Най-добре беше някой да ми я покаже,ама като гледам няма желаещи :lol: :lol: :lol:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от MapuaH »

Веско, пръчката, която търсиш е тази:

Megabass Destroyer Blizzard Manipulator, BMS702MF, 5 - 18гр

http://shop.fishing-tackle.bg/megabass- ... lator.html

Има я налична при Пепи Вукадинов. Мощна, чувствителна и много стегната!!! Ще бъде идеално подходяща за туич на упоменатите от теб примамки. Безпроблемно ще я ползваш и за джиг :)

Тенрюто е хубава пъстървова пръчка, но сравнена с Мегабаса е като макарон :) Имам Сиери, което е доста по-стегнато от Рейз, но и то е доста по-меко от Манипулатора.

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от quietriot »

А мегабаса е кол за домати.
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от smog »

Вече ти казах, че не това твоята пръчка.
Знаеш моя Мегабас какво колче, таче че Медиум-а си представи какво е. :mrgreen: :mrgreen:
110 мм със Рейза 75ML? Веско, това е доста мека въдица, моето 4-делно е доста по-стегнато.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Д-р Флекс »

Присъединявам се към мнението на Васо...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от MapuaH »

quietriot написа:А мегабаса е кол за домати.
пИр-фект-на е Васко :)

Аз имам 3-12 и ми е една от любимките :) Хем не е кол, хем е много пъргава, хем е супер чувствителна :)

Доста колеста е другата серия Bull Barrel.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от yuri todorov »

quietriot написа:А мегабаса е кол за домати.
Васе,
Нидьей тъй с кола!....МолА ти сЪ! :oops:

Мож' да обидиш и да нараниш някоя по-нежна душичка с това си изказване. :lol: :lol: :lol:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Мунчо »

И на мен ми се струва, че конкретното Тенрю Али Реза не е това, което ти трябва...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rae Щи далмyz RZ 75 ML

Мнение от Д-р Флекс »

Щи дам един жокер, Дъ Лонг: Sportex Black Arrow серията. Аз ловя с мод. 2401 и съм мнооого доволен. Почти мултифункционална, перфектна визия, лека и хиперудобна. Разгледай ги...
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от yuri todorov »

Докторре!
Вий, сте иСключение!

С Вашта надкосмически извисена натура, може да си позволитИ да лови с почти сичко и да се чуСтватИ комфортно и предоволно! :mrgreen:


Дай Боже секиму така, даже и на днешния 10-ий ноември!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”