Избор на каяк за риболов.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

Понеже ще сменям моя каяк съм го пуснал за продажба. В първия линк е моята обява която е цитирал колегата. Пуснал съм го и във форума: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=73555 Ако имаш интерес или въпроси можеш да ме питаш.
Поздрави!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

Виждам, че си от Шумен. Ето ти една добра обява от пристанището ви: https://www.olx.bg/ad/ednomesten-kayak- ... fae07084f1
moskow
Мнения: 60
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 17:51
Местоположение: Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от moskow »

spin_master написа:Понеже ще сменям моя каяк съм го пуснал за продажба. В първия линк е моята обява която е цитирал колегата. Пуснал съм го и във форума: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=73555 Ако имаш интерес или въпроси можеш да ме питаш.
Поздрави!
И твоят каяк наблюдавам, но ме спира това, 'че е само за две стойки за въдици (то не, че не могат още да се сложат :D ) и това че е с доста по- малкa централна конзола тип живарник.
Наблюдавам и Варненското малибу, не знам защо стой почети година ( сигурно 'чака мен ) :D
Както казах фаворит ми е Стелт 12- 4 бр въдици, не че ще ловя с 4-те едновременно, големият живарник в краката, големият преден капак с опция за детето. И може би най- важното, че при изправено положение има къде точно да се стъпи.
Не знам дали ще пренебрегна тези критерии,макар и разликата от около 1000 лв говоря за цената на в Стелт 12 и другите 2-ра употреба, но не казвам, че това е и най- доброто и че няма да взема нещо друго !
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

На мен никога не са ми липсвали стойки за въдици, защото аз ползвам 2. Но както сам спомена, стойки можеш да си монтираш допълнително. Относно това което наричаш централен живарник, при моя каяк това е сухо отделение, за да си държиш вещите които не искаш да се мокрят. Иначе аз ползвам а рибата хладилна чанта която стои зад седалката ми и е лесно достъпна. Това, че варненския стои повече от година да се продава да не те притеснява. Обади се на човека и го виж, може пък точно теб на чака. Успех :tup:
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от kayak-house »

moskow...имам предложение за теб , става дума за Стелт - 12 . 0899 16 00 46 Иван :tup:
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
kamson
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 19:11
Местоположение: софия

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от kamson »

И здравейте на групата
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от SELVA »

10 фута влизат ли в колата вътре?
Ако ходиш на море - 13 фута мин.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от sp0ki »

Здравейте, колеги,

От известно време се замислям за покупка на каяк. Макар сезона да не е най-подходящия за покупка и тестове на 1-ви каяк, редовно следя различни обяви и предложения. Като цяло обмислям покупка на 2-ра употреба каяк, защото не ми се дават много пари за нещо, което не знам дали ще ми допадне и дали ще имам достатъчно време да практикувам този вид риболов. Ще ходя за риба предимно по язовири ( Ястребино, Жребчево, Стамболийски и т.н.). Ще ловя на спининг (предимно джиг) и ако има къде с мухарка.

От няколко дни гледам следната обява:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... A#p1017353

Мислите ли, че това ще е добър вариант и как ви се струва цената му? Ако наистина е купуван тази година и е само на няколко риболова, цената му ми се вижда много добра. Гледах, че за този модел каяци има вариант и да се монтира рул - това така ли е ?

Много ще се радвам да изкажете компетентно мнение и да дадете съвети :)

P.S: Наистина ли този модел каяци имат проблем с влизане на вода и постоянно краката ми ще са във вода ?
Malibu Stealth 12
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

sp0ki написа:Здравейте, колеги,

...............................................................
От няколко дни гледам следната обява:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... A#p1017353

Мислите ли, че това ще е добър вариант и как ви се струва цената му? Ако наистина е купуван тази година и е само на няколко риболова, цената му ми се вижда много добра. Гледах, че за този модел каяци има вариант и да се монтира рул - това така ли е ?

Много ще се радвам да изкажете компетентно мнение и да дадете съвети :)

P.S: Наистина ли този модел каяци имат проблем с влизане на вода и постоянно краката ми ще са във вода ?
Не го мисли ами ако наистина мислиш да практикуваш такъв риболов направо се обаждай на човека и го вземай. Наистина каяка е купуван преди няколко месеца,а сонара е още по нов понеже е купуван след каяка. Цената му е повече от добра понеже за тия пари освен китайски бидон друго не можеш да намериш. Този каяк има доживотна гаранция на материала за изгаряне от слънчевите лъчи. Има си всичко необходимо за закрепване на рул и други екстри. Това си е една от много добрите риболовни платформи (каяци).Относно проблема за който питаш то не е е проблем ,а моделите каяци са такива (непотоями) и за целта си имат отводнителни отвори от ,които освен ,че водата се отича може да дойде и до дупето на човек да го понамокри. Това все пак са рибарски каяци , а не туристически. Поговорката гласи "сухо дупе риба не яде" Явно на момчето не му е допаднал риболова с каяк и това е причината за продажбата на кяка. Успех :tup:
Hobie Mirage Outback
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от sp0ki »

Благодаря за коментара колега. Днес се чух с колегата и ще видим дали ще се случат нещата :)

А като цяло има ли каяци в този ценови диапазон, които по да си заслужават парите ? Гледам, че има нови каяци за по 1500 лв., но предполагам са китайски и по-некачествени ?
Malibu Stealth 12
k0c3t0
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 7:43
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от k0c3t0 »

Аз съм с такъв http://lodkostroitel.com/product.php?id_product=143, за Дунава и язовир е екстра,място бол,има си стойки за въдиците и др.А и цената му е перфектна.Влизал съм и в морето с него-при спокойно време.Това си е копие на RTM tempo.
Аватар
Blackassy
Мнения: 129
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 22:53
Риболов: Спининг, тролинг, кльонк, морски риболов
Местоположение: Бургас
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 33 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Blackassy »

Колеги моля за мнение относно избора на каяк. Някой има ли преки впечатления или повече инфо относно grapper catfish 13.
dfshwsh
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Юли 25, 2016 15:21
Риболов: Разнороден
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от dfshwsh »

Здравейте, колеги!

Някой може ли да изкаже впечатления за следния каяк:
K-20
Ще се ползва на морето на не далечни дистанции и в предимно спокойно време.
Ако някой има предложения в същия ценови диапазон, ще съм много благодарен!
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

Убийствен каяк. Казвам го в смисъл такъв ,че ще се убиваш от гребане в морето с него. Това не бих го нарекъл рибарски каяк ,а по скоро да се цамбуркат децата покрай брега да си играят на плажа. За такава цена хубав рибарски каяк и втора употреба няма да си намериш честно казано.
Ако си решил да се пускаш в това хоби е нужно да развържеш кесията и да си вземеш нещо хубаво за да ти върши добра работа и да ти доставя удоволствие. Ако тия евтините китайски играчки за деца вършиха работа никой не е такава будала да се ръси с хиляди левове за хубави каяци.
Помисли си преди да пазариш и по-добре събери още парички и си вземи нещо добро било то и втора употреба ,но да е хубаво.
Това са два хубави каяка за морски и сладководен риболов:
https://www.olx.bg/ad/kayak-ocean-kayak ... d44690e4f4
https://www.olx.bg/ad/kayak-ocean-kayak ... d44690e4f4
Това е компромисен китайски вариант:
https://www.olx.bg/ad/kanu-kayak-ID6QeO ... d44690e4f4
Това е за сега наличното в ОЛХ ,което си заслужава вниманието.
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”