Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте приятели на риболова,
След дълго прекъсване и няколко пропуснати приключения отново се включвам с едно пътуване до Колумбия в 2 части. 1вата за която разказвам сега бе в джунглата по поречието на р. Ориноко на границата с Венецуела, а 2 ра – Тихия Океан на границата с Панама.
След няколко дневно пътуване – серия от полети и часове в лодки се озовахме дълбоко в джунглата на приток на р.Ориноко – р. Матавен (Rio Mataven) – доскорощно обежите и владение на „наркосите“, а в настоящето – на отколещните му владетели – Индианците.
Местните населяваха 3 села по поречието на реката с население наколко стотин души и площ хиляди кв. км. Самите те бяха особенно загрижени към опазване на природните дадености вкл. рибните запаси което много ни впечатли и хареса. В допълнение организатора на приключението беше въвел правила, който допълнително подсигуряваха дългогодишно и природосъобразно съществуване: употреба на единични куки, рибата най-много 1 мин извън водата, имаха 2 кампуса на реката на 5 часа един от друг на които се риболовства само няколко пъти годишно с дълга пауза.
Кампуса – организаторите се бяха постарали да съществуваме в 5 звезден курорт, далеч от цивилизацията. Часове наред неуморни пчелички се грижиха всичко да е в перфектна чистота да сме нахранени, напити и добре отпочинали. Имахме си всичко – течаща вода,химическа тоалетна, комфортни легла, прясна храна, студени напитки и най-важното приятна компания.
Рибите – таргетен вид бе пауновия костур. Много бях чел за него и от доста дълго време беше на водещо място в списъка ми. Репутацията на красив и зрелищен боец го правиха неустоим. Там разбрах че има 3 вида от които най-борбен се оказа „пеперудата“ – рибките с три успоредно разположени по дължината на тялото точки. В допълнение се хванаха пирани от няколко вида, една зрелищна рибка приличаща по всико на баракуда – перо и други. Последния ден в бързеите на Ориноко се пробвахме да хванем „ риба вампир“, но аз закачих няколко, но не успях да ги извадя.
Риболова се състоя в лагуните на реката където паунчетата си живееха и размножаваха. За мое съжаление там разбрах, че идеята на риболова бе да имитирам натрапник, който мъжкия, а в последствие женската (или обратното) се опитваха да изгонят от гнездото си. От предишен опит (предимно със сьомги) в подобен сет-ъп очаквах риболова да не е особенно интригуващ. За щастие очакванията ми се оправдаха частично – голяма част от рибите лапаха примамките, а не ги побутваха с муцунка. Употребата на единични куки обаче им даваше голямо предимство – едва 1 от 4 риби се закачаха, дори и тези напълно инхалирали примамката.
Тактика – рибките променяха вкусовете си ежедневно. Бяхме подготвени за риболов на повърхноста – уолкъри, попъри, кроулери и едни специфични примамки с перки (не знам как да го нарека) – не че нямаше актвоност, но беше определено слаба, рибките като че ли искаха само да разкарат натрапника и подвърляха примаките удряйки ги с муцунки.. Още първия ден обаче се пренасочих към риболов във средните слоеве – най разултатни за мен бяха – миноу, джърк бейтове, бъктейл джигове. Там вземаха по уверено, не че както казах по-голре не изтървах по-голяма част от рибетата.
Такъми: Бях приготвил 4 сета – 2 кастингови и 2 спинингови от ПЕ 2 до ПЕ 4. В края лових с най-лекия защото ми доставяше най-голямо удоволствие. Това ми изигра и лоша шега, защото изпуснях няколко рибки в корените на дърветата.
Като цяло останах много доволен – местана за риболов бяха зрелищно красиви, риболова емоционален, рибите – красиви, борбени и акробатични.
Прилагам и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от Trofei »

Страхотно си се наиграл,рибите са екстра качество и си Риболовен Авантюрист от най-висока Класа! :tup:Като истински костурски фен,бих гледал с голямо удоволствие клип с ваденето на такъв Монстерски костур! :tup:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от Cougar »

Супер риби! Е как така всичко е било наред? Това не може да бъде. Поне комари трябва да е имало. :D
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от bgfishingmaniac »

Cougar написа:Супер риби! Е как така всичко е било наред? Това не може да бъде. Поне комари трябва да е имало. :D
Привет Жельо,
Да ти призная статията я написах преди всичко заради теб.
Аз обичам да гледам чашата от полу-пълната й страна. Естесвено, че имаше приключения - ексзотични болести, болници и т.н, но позитивните спомени в пъти превалират.
Като каза комари - именно от тях лепнах гадния вирус. Иначе около обяд до свечеряване в лагуните орди от пясъчни мушици и комари тормозят всичко де що диша. Ако се вгледаш в снимките ще видиш черен плат на гърба ми на повечето от тях - това в същност ми е мрежата за лице, когато станат адски досадни. Имам още спомени от кръвожадните гадове.
Поздрави на семейството!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от Cougar »

Ей, съжалявам Християне за вирусните гадини. Знаех си че не може да бъде всичко ОК.
А на чашата е добре да и е установено нивото къде е.
Поздрави и на теб и чакам новите ти подвизи. :wink:
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от promarine »

Невероятно приключение колега :tup:
С нетърпение очакваме и втората част от Тихия океан, на границата с Панама.
....
www.plodex.eu
....
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от bgfishingmaniac »

Trofei написа:Страхотно си се наиграл,рибите са екстра качество и си Риболовен Авантюрист от най-висока Класа! :tup:Като истински костурски фен,бих гледал с голямо удоволствие клип с ваденето на такъв Монстерски костур! :tup:
Ще има и клипчета (ако не съм много грозен на тях :)).
Междудругото пауните не са истински костури, а от семейството на Цихлидите. Те и за това си прибират малките в устат при опастност и яростно ги пазят.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от bgfishingmaniac »

promarine написа:Невероятно приключение колега :tup:
С нетърпение очакваме и втората част от Тихия океан, на границата с Панама.
За съжаление очакванията ни тотално се разминаха с реалноста, така че ще има малко за споделяне.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Колумбия част 1 – Дълбоко в Джунглата

Мнение от Simbat »

Както винаги страхотен фото-разказ. Бях си го оставил за Събота сутрин с кафето да си го прочета с кеф. Наложи се да пия и едно малко уиски :D Благодаря за споделеното :tup:
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”