Мноого странен излет

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мноого странен излет

Мнение от stancom »

Не, че не се очакваше де. Преди да тръгна пих кафе с двама, а който и от тях само като го видя като тръгна за риба и направо се обръщам и се прибирам :lol: На всичкото отгоре е и понеделник, уикенда Панега е ошляпана и огазена тотално, не че и другите дни е много по различно. Но отпуската свършва, времето е прекрасно и не е за изпускане. Та товаря катуна и та там :D Избирам участък, който не съм посещавал от много години, защото беше трудно достъпен и неудобен за риболов. Оказа се, че нещата не са се влоши, а са станали безнадеждни :mrgreen: За целия участък от моста за Тодоричене до моста на Луковит, с изключение участъка около първият мост, може да се хвърли на десетина места и то не където ми харесва, а до където мога да стигна. Като от повечето е невъзможно да се извади прилична риба, както сам се убедих. Около моста на Тодоричене нямах пипане, а имаше и кола, та можеше да е проверен участъка преди мен. Тръгнах от страната на Тодоричене по течението, до някъде имаше и други стъпки, но по на татък никой не бе минавал. Явно други толкова луди няма :lol: Придвижването е просто мечта, изорано е почти до храсттите. Като вървиш през орането обувките събират кал. Като опиташ да вървиш по границата с храстите се оплиташ в къпини и някакви лианоподобни. :twisted: Пристъпването до реката е почти невъзможно, за хвърляне да не говорим. Намирам все пак достъп, е брега е висок, под мен има паднали дървета във водата, но мога да хвърля и с малко късмет дори да успея да си извадя и примамката. Да но имам удар, маани ами се и закачи :shock: . Рибата е добра, с триста зора я прекарвам покрай дърветата до пред мен и виждам, че е над 50санта.Е на мен ми се видя и над 60, но може и така да ми се е искало. Обаче ситуацията е такава, аз съм с монофил 0,16, брега е над 2 метра, отвесен, дъно не се вижда. Като по чудо имам кеп, но е с къса дръжка та не върши никаква работа, само се закачва по драките :D От там мога да извадя рибата само с дълъг кеп, но такъв пък не мога да завра до там дори да имам :lol: Решавам да отпусна влакното, та рибата да се освободи сама. Той Цецо е предвидлив и е сложил еденични куки без контри, но не е предвидил, че съм талантлив :lol: Рибата вместо да тръгне на някъде започна да скача и да тръска с глава и прехвърли влакното през хрилете и го закачи на свободната кука. Ба гооо 1000000 пъти да опитам, няма да успея да го повторя :shock: Та не ми остана друго освен да опитам да я дигна за влакното, та Цецооо, ш ми требва друг воблер :lol: Продължавам на татък, пак успявам да се провра до реката. Слагам един двуделен, имам го от врачанския серсем ИФчо, га още помнеше какво е риба :mrgreen: Беше ходил до Сърбия и беше взел няколко, но той такива не ползва, та не протестира.................. много, като го оттървах от тях :lol: Тук мястото е подобно на предното, но няма паднали дървета, за сметка на това има надвиснали клони, та се налага да хвърля пред мен и да оставя течението да го отнесе. Номера мина, махни ами и риба закачих. На размер като предишната, то и ситуацията не беше много по различна. Тази риба обаче излезе разумна и си замина без воблера ми, то добре, че оня серсем едва ли ще иде пак до комшиите :lol: . Повече нямах нито удари, нито поне вдигане. За 3-4 километра толкова, макар да ми се видяха поне десет до като издрапах до моста при Луковит. Обратния път до колата ми се видя като песен :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от Д-р Флекс »

Прочетоф прилежно, фнимателно, нищо странно не видях, всичко описано е изцяло "в норма" ... :mrgreen:
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от blader2 »

Лесна е твойта, Станко! Аз в четвъртък газ до реката (другата), спирам, отварям багажника и там ботуши, гащеризон, 3 кутии с примамки, ама въдица цъ.....
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от Д-р Флекс »

ама въдица цъ.....
И това включително би било напълно "в норма", ако ставаше дума за наш Станко...
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от stancom »

Шът бе, аз си носех 2 ( две) пръчки, но благоразумно, да ми се не надяваш, бях оставил едната в колата :D


ПП И между другото и колегата е от нашия клуб, та спокойно можеш да очакваш да си забрави и колата в къщи :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от babydoctor »

Абе и ти не си усвет - да ти минава Искаро под прозорците, а ти да мааш по Панега...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от Павел Иванов »

То и Панега минава до тех ама в оня и участък петнистите са кът , как у Искъро де .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от sandista »

Изображение

Да идеш без пръчка не е нищо ново за Абичите. Аз една сутрин по тъмно се убих от път. Стигам, пия кафе 10 мин да се вдигне слънцето, обувам се, подготвям примамки, макара, но снадките нещо не пасват :roll: Ловили ли се с долна Серт и горна Лумис? :) Издържах 2-3 часа и си бих камшика :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от Iso »

Изводът е, че трябва подготовката и риболова да са на трезва глава. Преди години бях споделил, че мои познати след риболов бяха изпаднали в амнезия, помнеха къде са отишли за риба, но не помнеха дали са ловили, с какво и как са ловили, уловили ли са нещо, никой не установи къде са въдиците им. Щастливият край е благодарение на обстоятелството, че край "изпадналите в безпомощно" състояние риболовци е минал добросъвестен гражданин и ги закарал до мястото, което ги е обгрижило. Въпросните господа са били на "свинско погребение" и след порядъчен запои тръгнали на риболов с достатъчно "запаси". Добре, че човекът ги е прибрал, защото температурата сутринта на място е била около - 5гр.С. Сега са живи и здрави, но дори по-глупави от преди (поодъртяха).
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от babydoctor »

===================
Последно промяна от babydoctor на Сря Мар 21, 2018 12:16, променено общо 1 път.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мноого странен излет

Мнение от babydoctor »

То не става туй в онуй и душата в рая...Абе най-добре да се наспиш, сутринта на закуска - баничка с капачка, или направо по балкански тертип ракия със салата или сланина, така да добуташ до обяда с виното, да легнеш за следобеден сън, пък на другия ден, ако си на себе си, бягай и на риба...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”