В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Borkata_111 »

Здравейте,
Открай време се ослушвам за нова джигова въдица и търся мнения за някой от моделите на които съм се спрял:
Daiwa Black Gold SPIN 7-35 гр. 260см
Shimano Catana EX Spinning 2.7м ML 7-21гр.
Чел съм във форума, че някой колеги определят шиманото като доста лигав макарон(каквото и да означава това)
Dragon Viper SL jig 245cm 4-21 гр.
Отворен съм за други предложения!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от мъро »

Favorite X1 762MH 2.29m 7-28g Ex-Fast
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от cekal »

За щука ли ще я ползваш?
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Borkata_111 »

Като цяло за щука и през зимата за бяла. Намерих jig master-a на доста добра цена, но имам лошо впечатление от други пръчки на филстар. Ако може някое друго мнение за Daiwa-та и Shimano-то, ще съм благодарен!
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Stefko »

Колега, изборът на въдица, разбира се, е индивидуално нещо и ти най-добре си знаеш какво ти трябва и какво ти е на сърце... :roll:
Но специално за Джиг-мастъра във вариант 2,24м/ 5-21 гр. мога да ти гарантирам, че е отлична въдица за целта :!: Не знам къде точно ще я ползваш, но ти я препоръчвам напълно искрено и с увереност, че ще ти върши страхотна работа, въпреки че е малко по-къса от вариантите, които си изброил ;) (между другото считам, че дължината от 2,24 е напълно адекватна за повечето ни водоеми... може би с изключение единствено на Дунав и морето) Притежавам въдицата лично, ползвам я интензивно повече от година и половина (най-вече за бели риби и костур от бряг на затворени водоеми) и съм страшно доволен ;) Лека, чувствителна, бърза... При цената, на която се предлага в момента сделката не е за изпускане. Възползвай се, защото рядко изпадат такива предложения :tup:

За да не заподозреш, че те подвеждам по някакъв начин, ще кажа, че наскоро се случи да счупя (глупаво при транспорт) върха на първия си Джиг Мастър :? но веднага побързах да взема нов, още докато не бях отремонтирал първия ;) Наистина много ми легна на сърце (и на ръка :lol: ) това пръчле...


Успех с покупката!

Поздрави :fish15:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Monov »

Borkata_111 написа:Като цяло за щука и през зимата за бяла. Намерих jig master-a на доста добра цена, но имам лошо впечатление от други пръчки на филстар. Ако може някое друго мнение за Daiwa-та и Shimano-то, ще съм благодарен!
http://spinning.lv/index.php?route=prod ... uct_id=616
http://spinning.lv/index.php?route=prod ... uct_id=612
Виж тези две пръчки в размерите, които съм посочил. После погледни Джиг Мастъра, предлаган от Филстар. След като установиш, че Filstar в случая е просто лого, сравни цените, после виж пак смешната Катана (Шимано правят хубави въдици във високия клас). След това изгледай някой клип с въпросния Rizer и прецени за себе си кое е по-доброто. Имам и двата джиг мастъра.
Имай предвид, че дългият вариант се балансира добре в ръка, когато го хванеш напред с цяла ръка за корка пред крака на макарата, защото дръжката е къса. Ако този захват не ти е удобен, ориентира се към гега с дълга дръжка.
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Borkata_111 »

Благодаря на всички за мненията. Видяло се е, че нещата вървят към jig master-a.
А някой може ли да ми обясни понятиeто "лигав макарон" :lol:, че да се предпазя от такива в бъдеще :lol:
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Плашилото »

Не зная колко ползвате Jig Mastera за риболов,но никои не споменава за другия недостатък освен късата дръжка-клипса за закачане на примамките(може да има и друго име,не съм специалист).Не че е болка за умиране,за 5лв го отстраниха.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от cekal »

Borkata_111 написа:Благодаря на всички за мненията. Видяло се е, че нещата вървят към jig master-a.
А някой може ли да ми обясни понятиeто "лигав макарон" :lol:, че да се предпазя от такива в бъдеще :lol:
Като я тръснеш два пъти на сухо и веднага се усеща :wink: Купувай смело каквато въдица си решил, пък ако не ти пасне може да я разкараш с малка загуба. Не си споменал нищо за лодка, а на мен 2.24 дължина ми идва къса за риболов от брега. Но всичко е субективно.
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Monov »

Borkata_111 написа:Благодаря на всички за мненията. Видяло се е, че нещата вървят към jig master-a.
А някой може ли да ми обясни понятиeто "лигав макарон" :lol:, че да се предпазя от такива в бъдеще :lol:
Бавна въдица - примерно moderate, moderate slow или slow action. T.е. след каст на примамката има много поклащания докато въдицата възвърне изпънатото си стегнато състояние.
Под натоварване, започва да се гъне в "гръбнака", вместо да стои стегната в тази част, което сработва добре за морене на по-едри рибки, но идва с други негативи.
Бавните въдиците не са особено подходящи за джиг, при надигане поддават и не могат да отлепят главата от дъното (има изключения, в момента говорим за M, MH).
При лигавия макарон липсва здравият гръбнак, който осигурява подсечката, т.е. с бавни геги се работи с по-тънки куки, но пък тогава си ограничен в употребата на драга и т.н. Като закачиш водорасло, няма да го скъсаш, лигавият макарон ще се сгъне само от него, а като идеш в обрасли водоеми, ще ти се налага да скубеш тревите само с китка.
Проваля се при туичване, примамката не може да бъде рязко придърпана, вместо това върхът се огъва, а понякога и цялата гега.

И т.н., трябва да си минал през макарон, има какво да се научи, аз имах два, единият 10-40, другият 5-20 и двата радват други собственици в момента, имам рибки с тях хубави.
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Stefko »

Плашилото написа:Не зная колко ползвате Jig Mastera за риболов,но никои не споменава за другия недостатък освен късата дръжка-клипса за закачане на примамките(може да има и друго име,не съм специалист).Не че е болка за умиране,за 5лв го отстраниха.
Хм, гледай значи какво нещо е субективната преценка за нещата :roll: Затова е шарен света :D :wink:
Няколко пъти внимателно прочетох поста ти, за да се уверя, че не съм прочел грешно :lol: щото, да си призная, не мога да разбера за какво става дума. Предполагам, че усещането към подобни детайли е строго индивидуално и вярвам, че си имаш своите основания, но чак пък да ги слагаме в графата "недостатъци"... Не знам, аз лично никога не съм имал проблем нито с дължината на дръжката, нито с кукичката за примамки. Даже напротив, намирам, че са направени доста грамотно, и съм много щастлив, че съществуват именно в този си вид :roll:

Поздрави, :fish4:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Плашилото »

Аз съм десняк и ловя нормално-въдицата в дясната ръка.При мен клипса е отляво на оста на въдицата(т.е.по оста водачи -макародържач)е в посока ляво на 90 градуса.На 10-15-20 хвърляния плетеняка се заплиташе в клипса и по едно време бях получил страхова невроза от силови хвърляния,особено с по-тежки глави.Преместиха ми клипса в оста на водачите и проблема изчезна.Моята е 8-35.2.52м.Мисля си,че за парите си е попадение.
Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Godfather »

Jig masetr или Black shadow са чудесни бюджетни решения!
Ползвам втората, но и с първата съм ловил.
Понеже съм 1,86м. по дългата дръжка на Черната сянка взе превест!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Tosho
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Ное 19, 2017 19:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 283 пъти
получил Браво: 176 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Tosho »

Godfather, каква по точно е черната сянка и основно за бяла или костур я ползваш?
Нещо и аз клоня към нея, ама джиг мастера изкушава с цената си...
Като идеш за риба не може да си тръгнеш преди да си хванал поне една.
Ако хванеш една - значи има поне още една.
Ако хванеш две - значи има много, така че стой и лови щото друг път може и да не хванеш...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”