VAPROS ZA GOLEMIA SHARAN I KATCHAMAKA

simfisher
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 5:59
Местоположение: chicago

VAPROS ZA GOLEMIA SHARAN I KATCHAMAKA

Мнение от simfisher »

Zdraveite vsichki!!!
Az zivea vuv Chicago.
Tuka ima edno malko ezertse koeto mi e blizo.
Onia den reshih da se probvam i za 5 chasa hvanah samo edin kostur i reshih da ne se vrushtam. Tukmo predi da si zatrugvam zuh pliasutsi i vidiah niakolko ogromni sharana (10-15kg) da se gonat okolo brega.
Na sledvashtia den doidoh podgotven sus katchamak no nema nisto za 2 dena
KAKVO DA PRAVIA???
nasluka
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Мнение от Владимир »

Добре дошъл колега,като за начало ще е хубаво да пишеш на кирилица-такива са правилата за писане в този форум.
Принципно,ако те притеснява липсата на улов от точно този калибър шарани,ще ти кажа,че едва ли в Чикаго възрастните риби,се лъжат по-лестно.
Да ти давам акъл точно аз ще е глупаво,ама според мен може причините да са много,и най-вече в построяването на линията,строежа на дъното и много други.Тук нека те посъветват колегите ловящи активно ШАРАН.
Успех.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Мнение от steaven »

Тук http://www.carpbg.com/forum/index.php ще намериш всички отговори...успех
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Според мен колега, шарана просто не познава това нещо - качамака. Там едва ли някой ползва такава стръв за шаран. Протеинови топчета, царевица или нещо друго - да, но качамак едва ли. От тук мисля, че идва твоя проблем, че шарана просто не е научен да го взима. Като захранват с друга стръв, остава доста по дъното и "дзвера" си похапва след това и знае за какво иде реч. Докато това жълтото "нещо", не знае какво и .... Ако го понаучиш, мисля, че ще има ефект. Като зная, че на "топлия канал", на АЕЦ - а, шарана се лови предимно на качамак, така, че дерзай и пробвай. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Kentavar ти имаш ли си напонятие от какво се прави качамака?
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Kentavar ти имаш ли си напонятие от какво се прави качамака?
Не пич, нямам понятие какво е качамак!!!!!! :shock:
А ти колега Стифи, знаеш ли какво е "мамалига". Когато съм ловил на качамак, ти си ходил прав под масата. :wink: :wink: :wink: Така, сега, според теб защо на топлия канал на АЕЦ Козлодуй се лови шарана предимно на качамак. АМи много е просто, там се лови само на това, качамак на кубчета, качамак в пружина, качамак като плънка за сандвич с кюспе, качамак за мамка и т.н. Според мен рибата се научава да взима една стръв която се подава масово в един водоем. Според мен това е доказано колега. Според мен. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Като попитах дали знаеш , какво е качамак не съм искал да се заяждам , а точно обратното.Аз имам наблюдение.Преди, когато ловях на тази стръв ми правеше впечатление, че на водоеми , където не съм чувал да се лови на качамак , се даваше много добре.Защо?Тей като качамака е от царевица, а олиото разнася мазно петно с мириз на царевица , рибата го взима много охотно.Но тей като много дребосък го яде , съм спрял тотално да го използвам.
Наслука!!!
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Няма проблеми колега. :lol: От опит го казвам това за качамака. На топлия канал така се лови. Комшията прави такъв качамак, че като го удариш в земята, подскача като топка. Правиш кубчета и мяткаш. Издържа дълго във водата без да пада. Така поне си мисля, че рибата е свикнала с него и го взима одма, без да се назлъндисва. На качамак там имам едно зверско късане на 0.45. Не можах да го спра. Но нека опитва колегата на качамак, мисля, че ще има ефект. Може да му сложи и някакви допълнителни неща за да го направи по атрактивен за шарана. :roll:

Успех с шарана!!! :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”