Porta bote или ???

Минава, големият кораб минава ...
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Re: Porta bote или ???

Мнение от joreli »

Антонов53 написа:Първо си отговори на въпросите:
- за какво ще я ползваш лодката.
-с каква скорост ше я караш.
-как ще я траспорираш.
Вариантите са много.А и разликите в пари още повече. :fish3: :fish5:

Мисля за риболов по Дунава (нямам предвид мрежи,винтери и други варварски методи :evil: :evil: )След време може и за тролинг на някой язовир(незнам дали има подходящ край Русе -колегите ще кажат..на 3-4 часа път сигурно има)
Скороста-каква може да е с двигател от ценовият диапазон1000-2000лв.??
Наясно съм,че за тия пари ще е втора употреба или китайски и че един и същ двигател на различни лодки ще има различни показания..
Относно транспорта имам два варианта :
-на тавана или колесар


БЛАГОДАРЯ на всички колеги за мненията-могат да ми спестят доста нерви,неприятности и не малко средства. :D :D :D
Много неща ми се изясняват(виждам светлина в тунела.....а чувам влак :lol: :lol: :lol: :lol: )

Поздрави
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Поморийския »

Ivak11 написа:Греблата за мен са задължителни за Дунав, без тях сеира е гарантиран :lol: :lol:
Ще се излиза само на плитък пясъчлив или кален бряг без течение, че иначе докато слезеш и тя лодката тръгнала. Отделно при клионк е хубаво единия да е на греблата, за да не се въртите като пумпали и да минавате правилно покрай островите. отделно аз ползвам греблата за да избутам лодката или чуканите около нея.
Ако нямаш познати в Морска администрация или свободно време си вземи под 4,57 метра.
За да не регистрираш.
Забрави за малък мотор моментално, ако не ти се харчат още пари. Минимум 10 коня.
Иначе за 1 ден ще може да ловиш на 10-тина км макс от мастото където пускаш лодката :wink: Не е проблем, но лично мен ме дразни да пътувам 2 часа за да се върна, като мога да ловя през тях (или поне през1 30)
Убедително прав
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Антонов53 »

"на тавана или на колесар" не е отговор.Ако е за тавана, една Лалагуна 2 /50кг/ ще е
прилично решение.Но за колесар....там работата е 1200 до 10000000.......
Примерно лодките може да ги класифицираме така:
1.Гребни.
а./ каяци
б./канута
в./рибарски
2.Моторни
а./водоизместващи
б./глисиращи
3.Ветроходни
а./килови яхти
б./шверботи
Може и други класификации.
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Re: Porta bote или ???

Мнение от joreli »

Антонов53 написа:"на тавана или на колесар" не е отговор.Ако е за тавана, една Лалагуна 2 /50кг/ ще е
прилично решение.Но за колесар....там работата е 1200 до 10000000.......
Примерно лодките може да ги класифицираме така:
1.Гребни.
а./ каяци
б./канута
в./рибарски
2.Моторни
а./водоизместващи
б./глисиращи
3.Ветроходни
а./килови яхти
б./шверботи
Може и други класификации.


Прав си не е отговор...повече клоня към колесар.От горе посочените,май верният отговор е: 2. б. :roll: въпреки,че вече има всякакви измишльотини(които трудно биха се класифицирали) кото каяк с транец,каяк с вграден двигател и т.н......но те сега не са интересни..Иначе бюджета е около 4500..
Категорично не ми се занимава с регистрация,слагане на номер,заверки... и други плащания.....
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Re: Porta bote или ???

Мнение от joreli »

Чудя се как не са измислили и ВИНЕТКА за Дунава... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Антонов53 »

http://www.gebrauchtboote.de/cgi-bin/ge ... &min=&max=" target="window.open(this.href);return false;
Лодка,колесар/с преглед/ ,двигател.Какво повече за тия пари?
http://www.boot24.com/motorboot/motorbo" target="window.open(this.href);return false; ... iler-.html
Почти нова лодка.
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Re: Porta bote или ???

Мнение от joreli »

Антонов53 написа:http://www.gebrauchtboote.de/cgi-bin/ge ... &min=&max=
Лодка,колесар/с преглед/ ,двигател.Какво повече за тия пари?
http://www.boot24.com/motorboot/motorbo" target="window.open(this.href);return false; ... iler-.html
Почти нова лодка.


С вторият линк нещо....не се оправям.Другата на пръв поглед изглежда добре,но е до Берлин(около 5000км. двете посоки),на 22г. :? :? и 4.40м. без регистрация ноже да се заяждат от ДИК..иначе има и гребла,акумулатор,котва,стълба,изм. уреди мотор 15коня не киловата.Колесарът,че има тюф е без значение(ако има се слагат червени транзитни номера ако няма жълти и в двата случая се прави застраховка,поне при автомобилите е така) 2000 евра като се види на място лодката-могат да се окажат безбожна цена....
Подобна екскурзия,бих предприел ако набележа 4-5 лодки на около 100-200км.(да се видят за ден,два) ще ми трябват и поде 5 свободни дена от които 2-3 за път.Да тръгна сам.... май не е добра идея.
Антонов53 мерси за вниманието-ще преглеждам сайтовете ако излезе нещо ,ще имам нужда от доста късмет..
Поздрави
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от LVitchev »

joreli написа:
Антонов53 написа:"на тавана или на колесар" не е отговор.Ако е за тавана, една Лалагуна 2 /50кг/ ще е
прилично решение.Но за колесар....там работата е 1200 до 10000000.......
Примерно лодките може да ги класифицираме така:
1.Гребни.
а./ каяци
б./канута
в./рибарски
2.Моторни
а./водоизместващи
б./глисиращи
3.Ветроходни
а./килови яхти
б./шверботи
Може и други класификации.


Прав си не е отговор...повече клоня към колесар.От горе посочените,май верният отговор е: 2. б. :roll: въпреки,че вече има всякакви измишльотини(които трудно биха се класифицирали) кото каяк с транец,каяк с вграден двигател и т.н......но те сега не са интересни..Иначе бюджета е около 4500..
Категорично не ми се занимава с регистрация,слагане на номер,заверки... и други плащания.....

Приятелю,за тези пари,ще си купиш лодка с колесар и двигател !!! И знай че 30 -50лв ти е месечния абонамент за паркинг,дреме ти че ще го теглиш,ама закачаш и заминаваш,пускаш я за минета две и за пет я вадиш,вързваш и се прибираш.Миенето е с кофа,повдигане на носа от предното помощно колело и источване от задната тапа.Абе,ще се сещаш за съветите,особенно ако си се згъвал известно време в спасителния пояс !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Антонов53 »

Нама нужда да ходиш.Има си хора за тая работа.А това че лодката е на 22 години да не те притеснява.Не е държана във водата и няма осмоза.Защитното покритие/гелкоат/ е
в добро състояние.
Лодка с тралер 1000евраки
http://www.boatshop24.com/ru/motor-boat" target="window.open(this.href);return false; ... er-2862718
Изображение
Лодка,двигател ,колесар.Под 1000евро.
http://www.boatshop24.com/ru/motor-boat ... er-1742880" target="window.open(this.href);return false;
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Антонов53 »

Тука във форума се продава прекрасна лодка с колесар,двигател,ДУ,сонар .
За нов такъв комплект требе да се бръкнеш 25-30 бона.
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Re: Porta bote или ???

Мнение от joreli »

Приятелю,за тези пари,ще си купиш лодка с колесар и двигател !!! И знай че 30 -50лв ти е месечния абонамент за паркинг,дреме ти че ще го теглиш,ама закачаш и заминаваш,пускаш я за минета две и за пет я вадиш,вързваш и се прибираш.Миенето е с кофа,повдигане на носа от предното помощно колело и источване от задната тапа.Абе,ще се сещаш за съветите,особенно ако си се згъвал известно време в спасителния пояс !!![/quote]

Ами да.... за ЛЕВЧЕ на ден си решаваш сумати проблеми...Както ме съветваха и други колеги най-важното е да не бързам.. :fish1:
Поздрави
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Porta bote или ???

Мнение от Tedo »

Антонов53 написа:...А това че лодката е на 22 години да не те притеснява.Не е държана...
тая от снимката можеби преди 22 години е извадена на брега... като я гледам с тая система за завиване с ролките :mrgreen: като нищо е на 35 години това корито...

колесарите на тия лодки обикновено не излизат като модел в КАТ и трябва да се ходи на Технотест и т.н. А ако колесара е без чужда регистрация, може и въобще да не успееш да го регистрираш у нас...
Ако се насочиш към подобен вариант, гледай колесара да е с БГ регистрация, управлението да е с моножило, а не някаква импровизация... и т.н.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от Emo-83 »

Az znaq takava lodka v Sofiq s dvigatel Jonsan 25k.s. dvutaktov,upravlenie i kolesar bez registraciq za 2500lv......zabravih pokrivaloto.Ako se popazarish za okolo 2200lv. shte q vzemesh.Sa6tite hora q kupiha za 3000lv,no zaminavat v 4ujbina. :wink:
Ima edna lodka Vidra2,tip skuter e......tq se prodava za 500lv,no e na qzovir Ivailovgrad.....na voda e v momenta. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Vlad681
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 22, 2016 9:03

Re: Porta bote или ???

Мнение от Vlad681 »

Ports си е супер лодка.
Нагледах се на чалгаджииски мнения на домашни алкохолици .
Взимай смело ,12ft, с 3-6 К.с мотор
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”