Сакове, раници, куфари...

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Сакове, раници, куфари...

Мнение от Майстор Саки »

Почудих се къде да я пусна и ми се стори най-удачно да е тук...
В какво си носите багажа /принадлежности, захранки, стръв, стойки, храна, вода и т.н. каквото още се сетите/ за излетите? Класическата брезентова раница с три външни джоба, някоя фирмена рибарска чанта, спортен сак с прилични размери, пластмасов куфар, сандък /за щекарите/ или нещо друго? Нека всеки да сподели кое намира за най-удобно, в кое успявате да си подредите багажа както ви се иска, плюсовете и минусите на всеки вариант и т.н. Ако имате и съответните снимки не би било лошо...

Аз към момента ползвам два спортни сака - един със средни размери и един огромен. Избирам единия или другия в зависимост от това къде и за колко дълго отивам. А и по-малкият се монтира идеално на бегача, когато се наложи. :) Отделно за принадлежностите имам две кутии и едно куфарче, които се поместват в саковете. Едната кутия е с възможност за регулиране на отделенията и я ползвам а изкуствените примамки, а втората кутия е за принадлежностите за шаранджийския риболов. Куфарчето ми по принцип е за инструменти, но е с компактни размери и събира идеално сигнализаторите ми заедно с фотоапарата и резервните батерии за тях. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Обличам елека (предварително обурудвам кутиите с примамки за излета и ги слагам по джобите, барабар с 2 макари(едната е резeрвна)), взимам пръчката, набирам кода на сота и ае. Газ.

P.S. - Идеално е. Едната ръка е свободна да работи със заключването. :lol:

P.S.S - Даже обмислям да си взема от "цигулките" на Филстар. Така няма да монтирам на гьола (Рекорда е 58 секунди). Наставям пръчката, слагам макарата на която си седи вирбела с карабинката и нанизвам през водачите. Пак ме дразни. Ще оптимизирам с цигулката :lol: . Пък и ми се налага да измина по около 6-7 км. в обикаляне около гьоловете напоследък. А времето за преместване, е кражба от времето за риболов :evil: Не го питайте голфа с какви скорости от къде преминава. Вече "Знае" пътищата, особено след Сърница - Доспат пролетта (от южната страна). Направо си мисля за къстъм багажник за сглобени въдици. Слагаш - щракваш - местиш - отщракваш и меташ. При тия разстояния си е предимство.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

За силикони и железа ползвам Окачобе Фаt мека кутия държаща 8 китийки с размер 3700,по един джоб от всяка страна,голям джоб на гърба мрежест,кутийка за слънчеви очила,голям джоб под капака и удобна дръжка за рамо.Там си държа клещи,ножове,силиконите,куки,резервни малки шпули за макарите,влакна,малко олово...........Това всичкото влиза в голяма преносима хладилна чатна /размер Мерцедесов багажник/,а въдиците ги държа в тубус Плано,макарите са в хладилника.В раница нося стойките за въдиците,2 колана за пръчките както и 5 коланчета за осигуряване на пръчките.Отделно в куфар си носим електрониката,а по малките неща /сат. телефон,GPS,РАДИО............./ си ги държим в кутии на Пеликан.Всички това + още няколко дреблий се събира в хладилния куфар,които пак влиза в багажника и се влачат само пръчки в тубуса.

В зависимост от продължителността на пътуването или риболова се мъкнат още какви ли не магарии.Ето една снимка за идея...................

Изображение

Тук липсва хладилния куфар само.Това е на път за Хавай,риболовен излет + доставка = 60 килограма на човек
Go BIG or Go Home!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Колега а тия колички за извозване на улова ли се ползуват или с тях се возите по палубата гато нема ветър в платната?
Тука у нас напоследък се наблюдава масово изчезване на количките от супермаркетите и нашите братя - роми можеш да ги срещнеш "разделно да събират боклуци" из цяла София с тях.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Изображение

Количките за улова могат да се видят на тая снимка.Това е на летището в Л.А. тръгваме за Хавай.Имаме и други снимки,там багажа е по-малко,но и риболова е за няколко часа и може да се ползва нормална кола за извличането му.Тук сме я наели тая,че събира повечко.............Пишете по темата,че ще ни дърпат ушите.

Изображение
Go BIG or Go Home!
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Re: Сакове, раници, куфари...

Мнение от Валери »

Майстор Саки написа: В какво си носите багажа /принадлежности, захранки, стръв, стойки, храна, вода и т.н. каквото още се сетите/ за излетите? Класическата брезентова раница с три външни джоба, някоя фирмена рибарска чанта, спортен сак с прилични размери, пластмасов куфар, сандък /за щекарите/ или нещо друго? Нека всеки да сподели кое намира за най-удобно, в кое успявате да си подредите багажа както ви се иска, плюсовете и минусите на всеки вариант и т.н. Ако имате и съответните снимки не би било лошо...
Здравейте на всички.Ще споделя как аз процедирам,когато ходя на риболов.Аз съм мухар и затова задължителното нещо на първо място е мухарският елек.Винаги ходя и с раница,в нея слагам следните неща-чифт чорапи,горнище от Гор-текс,което не тежи,цифровия фотоапарат/спомените са хубаво нещо/,2-3 сандвича,защото обикновено съм много далеч от населени места,допълнителна дреха за всеки случай,челник,втора мухарска въдица на 5 части.Нея не я нося баш винаги,а понякога,събира ми се в раницата,даже не се вижда от вън.Раницата събира доста неща,но гледам да не я претоварвам,че преходите са ми почти винаги над 10км и се озорвам :lol: :lol: .Това ми е раницата,тя се използва от запасняците на щвейцарската армия,сигурно си личи колко е здрава,погледнато от тук,удобна е,материята,от която е направена издържа на дъжд,дамек не се намокря багажът вътре,поне досега не ми се е случвало.Вътре в раницата има ,както се вижда тукдопълнително платнище за покриване на багажа...Та това е;доволен съм много,сигурна е.Също винаги нося мобилния телефон,с карта и на двата оператори,за зор заман,да не се случва,макар че на много от местата,дето ходя,няма покритие...Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Това мухарите сте лесни, само дето ти трябват много удобни обуща, а какво да кажем шаранджиите.
Един багажник ми е малък за двудневен излет. Само едрите неща съм свел до следния минимум:
1. лодка надуваема - за захранване и внасяне, евентуално
2. палатка, малка сравнителна + оборудване /кревата и спалния чувал
3. навеса за защита от дъжд и вятър
4. сгъваема масичка и два стола, мож да доде някои колега на гости
6. петромакс или газов фенер
7. рот пода
8. скарата + хладилната чанта
9. кофи, легени, чували и т.н за захранки и бърканици
10. всичко онова за което се сещате в раницата и сандъка
11. тояги - 1.8 м в сгънато състояние и други
atanasov2004
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 11:11

отговор...

Мнение от atanasov2004 »

Мисля че бях писал някъде по този въпрос :D :D :D .Обичам да има
някакъв ред.За целта имам списък-разпечатан и направен с ламинат.
Този списък е в портмонето с документи,билет,шофьорска книжка и
съдържа следното:
1.Голям сак /бризентов-поръчкова изработка/с два ципа-вътре 4телескопа/в оделни калъфи/,стойки,кутии,стръв,аптечка,фенер,и т.н.
2.Туби за вода-2 х 10лв.
3.Сак малък-с най-необходимото-няколко консерви,вилици,нож,чинии,
чай,кафе,бисквити, шише ракийка и т.н.
4.Палатка-малката или голямата.
5.Спални чувал и надуваем дюшек.
6.Масичка с два стола.
8.Стара шуба и яке.
9.Надувама лодка-която ми откраднаха от мазето :twisted:
10.Скара и газова бутилка за повече от 3 дни.
НАЙ-ВАЖНОТО - ВСИЧКО ТОВА Е ГОТОВО И СТОИ В ЕДНО ЧУДНО ЗЕЛЕ
НО ВИСОКО ПРОХОДИМО "Трабантче" с екстири-TV,радио,хладилник
кутия,сгъваем сенник-бризент, специален резервоар на багажника отго
ре 30л с душ и още много "екстри"-кабели,лампи и кво ли не.... :D
Съжалявам че нямам цифров апарат да видите какво "шоу"сме като
тръгнем,за по големи разтояния ползвам форда,ма не е кеф... :D :D :D
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

--------------
http://www.starividri.org
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Браво Schamane,
те така требе да се действа.
Аз понеже ходя за различни риби та всичкото съм подредил в кашони с надписи и описи.
Само шаранските стоят в една раница винаги готови + един кашон със захранките и диповете + чувалчето с царевицата и смеските. лодката и масата, както и навеса са допълнителни екстри.
Винаги в раницата е торбето с лекарствата и шишенцето с конячето за всеки случай.
До скоро ползвах две мазета, но откакто разбиха едното и гепиха някои основни такъма за излетите, всичко събрах из апартаментите на приятели и всекакви роднини. зора е докато събера всичко и после го върна пак обратно.
Та кога се застягам три дена обикалям из София.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

virbela1 написа:Браво Schamane,
те така требе да се действа.
Това е идея и реализация на Росен... не моя :oops:
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Не е важно кой го е измислил важното че е направено и действа.
Моят списък си е в компютъра и като затръгвам за по-вече от два дена -плътно по него.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”