Гълъбов тор

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Гълъбов тор

Мнение от kalinux »

Днес си взех един чувал гълъбова тор. Да му мислят бабушките и морунажите, като го приготвя. Иначе е голяма смръдня.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Днес си взех един чувал гълъбова тор. Да му мислят бабушките и морунажите, като го приготвя. Иначе е голяма смръдня
Е ако кажеш откъде си го взел а и колко струва, грешка няма да има :)
Fish friendly
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Без пари ми е Крики, от приятел. На него не му трябват такива работи. Всяка седмица изхвърля по толкова от гълъбарника. Ако се видим някога на Струма защо да не ви дам...
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Еее super си, разбира се че ще се видим по Струма или на някой друг водоем :)
Fish friendly
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Крики, щом си мераклия за гълъбов тор, сподели за какви риби го използваш и как го приготвяш. Аз знам че е номер 1 за бабушка, но съм го ползвал есенно време за скобар на троха и пролетно време за морунаж, примесен с галета и пръст.

А твойта рецепта?

P.S. Април като тръгне морунажа по Струма ще пусна пост. На доста хора съм се обещал от форума за среща.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Значи аз лично съм ползвал гълъбова тор специално при риболова на бабушка. В захранката слагам понякога до 40-50% от количеството. Но съм забелязал че сложа ли от нея - само яки бабушкери излизат. Т.е. обикновено с нея отсявам дребосъка. Още нещо - чул съм че най-хубава е пресната тор от питомни гълъби, които са хранени със зърна (пшеница, ечемик и т.н.) и такава съм ползвал, така че ако твоята е от некакви диви гълъби не знам колко ще е ефективна.

А ето я и моята (лична) рецепта за бабушка (смея да твърдя много ефективна) в язовир:
• 30% пресна гълъбова тор (от питомни гълъби най-добре)
• 20-25% препечена галета от кората на хляб (сам си я правя и само от кората на хляба - най-добре от заводски)
• 15% прясно изпечен ситно смлян коноп (семето) - побърква бабушката
• 30% готова българска захранка - аз предпочитам от тези на Рекорд
• до 5% пинки
Ако не стават добре топките и малко почва слагам
Fish friendly
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

kriki, сигурен съм, че го знаеш магазинчето по пътя към Владая на бул. Борис III, като си тръгнал към Перник е вляво. Там редовно има такова нещо, и никога не съм виждал някой да купува. Но все пак е на пликове, та ако искаш големи количества не знам, но всеки път като минавам и има.
Тая краста начесване няма!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

От домашни гълъби е и има семена. Полусуха е и още не съм я смлял.

Ако идваш по Диканите може и там да се срещнем.

Благодаря за рецептата. Мисля, че за Диканите ще е много подходяща.
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Малиииии , що не казвате по-рано за тоя тор бре ?
Точно до моята работилница едни колеги са си направили гълъбаник и
мисля няма да имат нищо против да им го почиствам (безплатно)от време на време .
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Само 1 далаверка да ви кажа, ако тази тор която имате е стара, няма аромат и т.н. можете да я сложите на пара за малко да поомекне и да си пусне аромата, дори може да се накисне с малко вряла вода. Друг е въпроса че ще ви изгонят от вкъщи ако го направите в присъствието на любимата, аз винаги дебна да няма никой около мен като си готвя за рибите, че иначе става страааашшшно.

Другото нещо - за галетата от хляб Добруджа - типов:
Взимате няколко хляба, може и стари и само кората обелвате. Начупвате я на парчета и подрждате в плоска широка тава. изпичате я добре във фурната, но да не прегаря, до кафяво-златисто, първо от към средата,после откъм коричката. после я меляте в кафемелачка и някоя друга машинка и става най-добрата (кафява) галета за риба, може в всякакви захранки да се слага до към 30%. от среадата на хляба можете да си нправите също галета за уклей - супер е.
Fish friendly
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”