Икам да зарибя....

или форум за Catch&Release идеята.
gingerfish
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 18:42
Местоположение: Видин

Мнение от gingerfish »

Таaка,първо не съм много сигурен 90 или 900 декара.Иначе в язовира има прилична бабушка,каракудата доста понамаля(мисля причината е щуката),доста кефал от порядъка на 0.5-1кг.Преди малко,говорих с арендатора щуката нещо я няма,хубава популация на бяла риба,но дребна 200-300гр,може би миналогодишна.Относно бабушката имам единични бройки от порядъка на 0,5 кг.Развъдили са се доста попчета.Арендаторът НЕ ПУСКА МРЕЖИ!!!Ако видите подобни индивиди,значи са бракониери и трябва ИАРА да бъде сезирана!!!!
На този етап,риболовът е безплатен,тъй като арендаторът е на мнение,че не е редно да събира такси,при условие, че засега не е зарибявал.
Идеите му са да зариби и язовирът да се използва САМО ЗА ЛЮБИТЕЛСКИ РИБОЛОВ!!! Но това най-вероятно ще стане от догодина.
Надявам се,че съм бил изчерпателен.Ако имате въпроси,моля.[/b]
Единствено от нашата култура зависи ще има ли богати на риба водоеми,чиито бряг не прилича на сметище.Нулев толеранс за простаците и бракониерите.
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Разрешен ли е язовира за риболов сега през забраната :?:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

По мои /ученически/ сметки през Гугъла излиза около 180 дка, ама...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
gingerfish
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 18:42
Местоположение: Видин

Мнение от gingerfish »

Не,колега,не е.Разрешени са само Бяла рада-обезрибен и каналът на Чобанкюприя, където просто няма вода,в разрешената част.Около устието има доста риба,а лично показах на ИАРА-джиите и две мрежи,които те извадиха(това преди забраната)Иначе имах доста успешни риболови на устието преди закриването,с малко платика и много каракуда.Мрежи се залагат редовно,ИАРА редовно ги вадят(досега поне три пъти,по моя иформация),абе няма спряване с бракониерската сган :evil: :evil: :evil: Трябва да бъде променен закона и да предвижда ЗАТВОР!!!!
Единствено от нашата култура зависи ще има ли богати на риба водоеми,чиито бряг не прилича на сметище.Нулев толеранс за простаците и бракониерите.
gingerfish
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 18:42
Местоположение: Видин

Мнение от gingerfish »

Може колега и 180 да е.Аз не успях да намеря,нищо в google.
Единствено от нашата култура зависи ще има ли богати на риба водоеми,чиито бряг не прилича на сметище.Нулев толеранс за простаците и бракониерите.
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”