Захранка специално за шаран?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Re: Захранка специално за шаран?

Мнение от Spidy »

Fenix написа:Ако някои може да ми каже добра захранка за шаран (по вазможност спецално за него :D ) при домашно условия ще сам му много благодарен :lol:
Впреки че сам последния регистриран, реших да не стоя безучастен и да дам моето скромно мнение. :o Напълно сам сагласен че царевицата си е класика в улова на шаран, но тука е и тънкия момент аз винаги използвам млечава царевица и си я режа директно на водоема така запазвам изцяло сока и свежеста и.До сега никога не сам използвал стара царевица, тъй като имам достатачно приготвена от миналата година до застъпването на новата реколта :D Един съвет след наразването може да добавиш малко анасон за по добър ефект или някоя друга течна добавка в зависимост от навиците на шаранът в твоя край. :D :D :D НАСЛУКА
svezhen slavov montreal c
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 6:45
Местоположение: montreal canada

шаранско меню

Мнение от svezhen slavov montreal c »

никой нищо не казва за ечемика а варения ечемик с малко царевица вътре е нещо на което никой уважаващ себе си шаран не може да устои говорим за риболов на леко разбира се ако е за дъно захранката е по различна скоро ще пусна и снимково доказателство за нейната ефикасност обаче трябва първо да прехвърля снимките на диск че сега нямам много време аиде на слука и се подготвяите че момента на истината наближава Шаро е гладен
Свежен Ако една работа пречи на риболова...
оставяш работата
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

1 малък но много ефективен джокер при риболов на шаран на плувка (ваглер) на царевица: Винаги белете зърното от люспата - резултата е невероятен, особено когато се лови на млечната царевица. 8)
Fish friendly
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

As ne bi ti predlozil stara zarevica zasto s nea mozes da loves dva do tri dena sled toa sarko shte osete ce tqa hrana ne mu gode i ste si zamine od mestoto.Ako loves na leko naj hubavo ti e vareno zito ili sveza mlecna zarevica.As imam recept i za edna testena hrana maq na makedonski e ako iska nekoi ste napisa mai ne znam dali se shstite imena na sastoikite.Pzdravi!
Catch & release
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Dimitar написа:As imam recept i za edna testena hrana maq na makedonski e ako iska nekoi ste napisa mai ne znam dali se shstite imena na sastoikite.Pzdravi!
Давай колега, чакаме... :D
Гост

Мнение от Гост »

3 % parceta od hlab (mesan od sredinata i korata)
2 % stara zarevica melena
1 % corn-flakes
1 % brasno od kartofi (Pire)
1 % brašna od kestena
1 % brasno od konopie
1 % brasno od melen lan

As go namerih tova na ribeiribolov.com i dava uspeh tozi period.
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

Anonymous написа:3 % parceta od hlab (mesan od sredinata i korata)
2 % stara zarevica melena
1 % corn-flakes
1 % brasno od kartofi (Pire)
1 % brašna od kestena
1 % brasno od konopie
1 % brasno od melen lan

As go namerih tova na ribeiribolov.com i dava uspeh tozi period.
Zaboraih da se potpisam :lol:
Catch & release
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Димитре, тази рецепта като подхранка ли да се използва или да се направи като тесто, с което да се лови? Конопът и ленът пекат ли се или направо се мелят?
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

забравил си да сложиш и по една нула след процентите, ма се схваща иначе де - разбирай -(%=части)
Нулата се съкращава, много практично :idea: :wink:
Fish friendly
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

kalinux написа:Димитре, тази рецепта като подхранка ли да се използва или да се направи като тесто, с което да се лови? Конопът и ленът пекат ли се или направо се мелят?
As q ispolzvam kato zahranka samo zasto ima golqmi casti kato hlab i corn-flakes i ne moze da se zamese hubavo testo a konpot i lent se meleni kato brasno.Pozelqvam ti uspeh!
Catch & release
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Колеги, рецептата на Димитър много ме заинтересува. Нека някой да обясни как изглеждат Corn-flakes и картофеното и кестеновото брашно откъде могат да се купят. Предполагам, че вместо хляб мога да използвам печена галета.
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

Corn-fleks tova ima v sekoj prehramben magazin tova go ispolzvat i horat za hapvane shsto taka i kartofenoto brasno v Makedoniq go kazvat PIRE a tuk ne znam mai i takova ima v prehramben magazin a za kostenovo brasno ne znam. A mislam ce ti e pohubavo da ispolzvas hlab ima po-golqma efikasnost.
Catch & release
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

и кестеновото брашно откъде могат да се купят.
Не е кестеново брашно а костно брашно (трупно), което го забраниха попринцип. Все на такива забранени неща кълвът тия риби бе.
Fish friendly
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Е, значи съм в играта. От миналото лято се чудя какво да го правя това костно брашно. Ама то много смърди... ъъъ....
Dimitar
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 2:29
Местоположение: Kocani Makedonija

Мнение от Dimitar »

Kolegi mai mislam deto ne sme se razbrali :) .Tova brasno za koeto kazvate che e zabraneto i smrdi tova e nekoe drugo brasno,a tova brasno za koeto vi kazvam se pravi od kostan taka go kazvame nie, a na blgarski ne znam kak se kazva,tova e plod raste na drveta i lugeto go ispolzvat za hapvane moze da se vari ili pece.

Shte se razberam s edin kolega koito znae makedonski ste vi pisa kak se kazva.Pozdravi!
Catch & release
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”