Зьхранките на Filstar?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Зьхранките на Filstar?

Мнение от TRAP »

Интересуваме използвате ли Българските захранки на Filstar :?: Който ги е използвал да ли е доволен и от коя от сериата :?:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

От състезатели знам, че от българските захранки най-добра /но и най-скъпа/, е Промикс. Тя била просто малко по-разреден вариант на вносните такива. За Филстар не знам нищо.
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

!!!

Мнение от Paparaka »

Еееееее това за промикса е малко попресилено според мен. Провери си източниците.
Аз ползвам храните на Фил Стар и съм доволен от тях. Ползвам няколко основни храни - Река, Ванилия с коноп, Шаран, Ягода с коноп....
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Може и да греша, но моите миксове се въртят все около ванилия с коноп на Филстар и съм много доволен, особено на Искър, Жребчево, Душанци. Тази година ше го пробвам и на Копринка, живот и здраве :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Аз пак ще кажа, с риск да си навлека упреците на колегите, че нито една българска захранка не си заслужава парите. Ползвай евтина база от фуражите и вносна маркова захранка. По-евтино излиза и дава по-добър резултат. Почти съм сигурен, че точно това правят нашите производители.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

В какво съотношение работиш, Калинукс? И каква база използваш - само неутрална ли /като глина, галета/, или не съвсем /като ванилиля с коноп/? Съотношението е много важно.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

От Филстар съм ползвал Шаран, Ванилия с коноп и Ягода и съм доволен. Отделно, от тях съм правил и разни комбинации и теста за Дунава, също имаха ефект. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Plamen
Мнения: 467
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 17:32
Местоположение: София

Мнение от Plamen »

Филстар е една от най-добрите български захранки, ползвал съм всички от тях в най-различни комбинации. Дори сме печелили състезание с нея. Хубавото е, че има доста видове от нея.
Промикса също е много добър и немога да разбера с какво може да отстъпи на Филстар, освен с по-малко разновидности???
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Samuil написа:В какво съотношение работиш, Калинукс? И каква база използваш - само неутрална ли /като глина, галета/, или не съвсем /като ванилиля с коноп/? Съотношението е много важно.
Под база разбирам почти готова захранка от мляно жито, царевица, галета, бисквити, слънчоглед, конопено семе и др., повечето от които са печени предварително. Слагам и есенции като ванилия, кокос, подсладители, лепила (като грис и бяло брашно). Почти ми се връзва на цена около 50 ст/кг. После мога да използвам VDE ароматизатори, а мога и без тях, зависи дали рибата е капризна и къде ловя. Например на Дунав скъпите захранки изобщо нямат никакъв смисъл, Важно е количеството и да бъде стегната. Тогава добавям много глина или пръст. За яз.Искър ползвам по-ароматни захранки, напр. VDE Breme ароматизатора. За Струма наблягам повече на конопа и слънчогледа.

Друг вариант е да ползваш някои от готовите български захранки (напр. Nessa) и отново да ги разредиш с галета и бисквита (те и без това са 80% същото) и да добавиш от ароматизаторите на VDE или Sensas.

Готовите български ползвам само когато ми трябва малко количество и не ми се бъркат захранки. Според мен за река Nessa е по-подходяща (Струма и Дунав например). Преди години ползвах Promix. Беше много силно парфюмиран, но пълен с боклуци. Задължително го разреждах с бисквита. В момента мисля, че на Пеликан е хубава захранката. Непременно я пробвай. За другите не съм запознат.
Givi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 5:00
Местоположение: ПЛОВДИВ

Мнение от Givi »

Ползвам FILSTAR страшно доволен.На КЪРДЖАЛИ съотношението на рибата между мен и колегите бе 3:1 :D .Добра захранка.И на ПЯСЪЧНИК бих 8) .
ХАЙДЕ ЗА РИБА!!!!
Гост

Мнение от Гост »

Не е лоша - особенно "Ванилия с коноп" и "Река". За Промикс също мога да кажа добра дума,но за "Специала" най-вече. Разочарован съм от "Record" - провали ми един излет като събра целия дребосък на водоема пред мен, та станах за майтап на колегите. Пеликана е определено добра също.Никога обаче не ги използвам чисти - винаги с някаква добавка ,в зависимост от сезона. Общо взето стават.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

А в Габрово напоследък излезе една марка "Станимашка"...:):):)
Тъй като я помирисах, ми се стори, че май е основно дробено кюспе с ярма...Ама друго си немаме, и трябва да се оправяме с квото ни е под ръка или да действаме Home Made...:):):)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Гост

Мнение от Гост »

Веднъж ходехме на една баластриера и пробвах въпросната Станимашка. Със сигупност не бих си купил повече от нея.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”