Кльонкове 2

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Продължение на темата за кльонковете.

------------------------------------------------------------------------------

Това е последният кльонк, който направих за себе си. Лепен е от два вида храстчета. Куха дръжка. Супер лек. Дебелина на ножа (заедно с покритието!) 2.6 мм.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от kalinux на Нед Дек 09, 2007 14:45, променено общо 1 път.
С внимание към детайлите
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Е тебе немога да те разбера.Какъв е тоя кльонк с лепена пета?Нали беше против
Добре е да си добър
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Е какво трябва да разбереш.Всеки стига до истината по различен начин.Едни минават по преките пътища.Други ги заобикалят.Трети просто се инатът. :D :lol: 8) Важното е на теб какво ти харесва, допада и върши работа.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Разбира се, че не ми харесват лепените изпълнения. Просто проверявам шарката и здравината на едното от храстчетата. А за цял кльонк от него още не съм чул и видял някой да е успял да направи, но скоро може и това да стане. :wink:
С внимание към детайлите
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Стане ли въпрос за кльонкове-лакардий много!Все пак изработването на кльонк е удоволствие за майстора и той обича всичките си творения и всеки си е посвоему най,най.
Знам,че дървото е материал с"душа",също и лесен за обработване,но защо избягвате металите като например Al-сплавите.Според мен тези със съдържание на Mg т.е Al-Mg са отлични за кльонк.Звукът от такива кльонкове по нищо не отстъпва на дървените според мен и обработката не е никак трудна,здравината отлична,а теглото съвсем доближаващо се до дървените.
През тази година съм направил 5 бр. напълно еднакви копия от метал на кльонкове които са били от дърво и са "работили" добре.Резултата е :
1.Напълно идентичен звук с тези от дърво
2.Никой от колегите в съседство не можа да различи с кой вид кльонках.
3.Рибите също.
Последното мисля , че е наи-важно!
Още много неща бих споделил,ако стане дискусия ЗА или ПРОТИВ!
Ще се опитам да ви пусна и снимки след малко.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Ето снимка на комплекта кльонкове.
Изображение
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Geo, първо да те поздравя за хубавите кльонкове. На мен лично много ми харесват. Да те питам дръжките от корк ли са? Струва ми се някакъв лак има по тях. Би ли споделил.

Второ. Много пъти е ставало въпрос за материала на кльонка и звука. Дали е Al, неръждавейка, карбон, дърво, плексиглас все е тая. Нали когато се формира звука под водата, кльонкът вече е извън нея. По-скоро материалът влияе върху качеството на изпълнение на кльонка - остротата на петата и ножа, дебелината на ножа, гладкостта на ножа, които вече влиаят върху звука. И не последно място метериалът определя красотата на кльонка. В това отношение (според мен) дървото няма конкуренция.
С внимание към детайлите
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Geo написа:,но защо избягвате металите като например Al-сплавите.Според мен тези със съдържание на Mg т.е Al-Mg са отлични за кльонк.
Никой не ги избягва.Не си спомням дали назад в темата имаше снимки,но има двама човека от София дето правят уникални кльонкове от метал.А гледам,че единия от твойте е взаймстван от тях
Добре е да си добър
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Дръжките са от корк с дебелина 10 мм,изключая първия от горе на долу,който е от рогче на сръндак,но той е в комплекта основно за кадем/друга история е това/.Върху корка - акрилен лак за предпочитане според мен мат."S-ката" е копие на карбоновите, които бяха пуснали на пазара тази година/третия от горе на долу/,но ако сте забелязали под него има две пети с различен диаметър.Те са на винт и се сменят според това къде и кога търся рибата.Ако трябва да правя класация-той е фаворита ми!Този кльонк не потъва!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

еи нямаше ме 5 дена и какво красоти сте пуснали:) че Калин е уникален си го знаем при него все е хубаво и единствено . Много ми харесаха и металините имам само едно голямо питаме ???????

Ка си направи това куфарче с кльонковете и леглата за тях е това искам си направя.
И искам да видя как кльонкаш с товзи с дръжката от еленов рог ?????? А бепич да не си извадиш окото ,защото ако не ти то аз ако пробам ,що има поражения :)
Хубави с ати кльонковете
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Всеки си харесва неговите кльонкове.Най-добрите метални ги прави Емил Кръстев.А всичко друго е прекопирано от там.Даже наскоро направи нов модел,и вече го видях от карбон.Да ама не е същото.Иначе се бучка със всичко.Важно е да ти е леко и удобно.Без изморяване на ръката.Аз уважавам всеки който се опитал да си направи сам кльонк.Защото там си влагаш душата.Има и история.Тази година ще си правя нов модел-мой.А не като Тарзан да прекопирам нещата и после да разказва,че бил негов модел.Негов е когато седне и го начертае.После да го направи сам.А не да му врътне тапичката малко и да разправя,че е измислил нещо.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Без коментар
Изображение
Това го научих от Чехия.Който иска може да си направи изводи.По-добре да ви покажа това отколкото да обяснявам как се правят кутии.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Сигурно съм тъпо парче, щом нищо не ми говори тая странична кривка. Не знам за какво ми е, като кльонкам точно под рамото си, а не се протягам настрани от лодката. И така като го гледам това е дясна ръка.
С внимание към детайлите
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Сети се веднага!Майстера ли си личи отдалеко.За дясна ръка и тъпа лодка :lol: :lol: :lol:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Същия номер става и когато ти изметне дървесината при ножа. :lol: Имам няколко такива "модела". :wink:
С внимание към детайлите
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”