Хит парад на примамките 2007 г.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Аз тази година отчитам най-добри резултати с:
- кастмастери (Красела, оригинални, Hongee с известно преправяне) - костур, пъстърва
- Силикони, предимно шадове 6-10 см (най-доволен съм от Мистър Туистър и едни чешки) - костур, бяла риба, распер
- Въртящи блесни - Корморан и Моска (размери от 3 нагоре) - пъстърва, клЯн, щука, костур...

За разлика от предни години, през 2007 не съм наблягал много на воблери и на клатушки. Имам няколко клЯна на Салмо Хорнет и бомбърки, 3-4 щуки на клатушки тип Оркла и незацепляйки ДАМ, също и няколко пъстърви на Хорнет.
А-а забравих, имам и един костур на попер на Рапала :lol:
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Мнение от БОНЧО »

Здравейте,колеги!Най-накрая и аз реших да се регистрирам.Относно примамките тази година ме гони яка каръщина и не мога да се похваля с нещо по-така.Въпреки всичко мога да отлича тейл-спинърите на SPRO.За мен те се оказаха универсална примамка,освен распери по Дунав на тях хванах и кефали по Янтра и дори един костур.Наслука на всички!!!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

За мен тази година беше супер зле откъм спининга. Аз понеже предимно налитам на щуколов, малко пренебрегвам останалите хищници. Абе и пъстърви имам бая във фризера, щот господ ги е направил американки.
Така, относно примамките и блесните:

За пъстърви и други таквиз

-Велтик
-Моска
-Мепс 2,3 Аглия с черни и червени точки

Воблери:

-Голди
-Салмо Хорнет
-Ъгли
-Ружно паче

За щука и распер - щот друго не хванах тази година

-само мои си клатушки имитация на Оркла
-сефте хванах една на въртяща блесна-стандартна килограм - на МЕПС един такъв огъващ се с червена прежда на тройката.
- воблери тази година - 0

Драшкович - 0

Моля да бъда извинен за незнанието на видовете и номерата на блесните за кифаляги и пъстърви - ловя ги епизодично.

П.П. Пропуснах МИТИЧНАТА, дет ми прегриза стоманеният повод. Голем ДЗВЕР, ама я хванах на тапа. Дип, че не съм баш Тапанар. Що псувни отнесе Ники......:oops:
Аватар
everton
Мнения: 533
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 16:43
Местоположение: plovdiv

Мнение от everton »

тъй като съм още "прохождащ" и нямам голямо разнообразие от изкуствени примамки ще отлича тези, които ми помогнаха да усетя тръпката при този вид риболов :

бляк фъри 2 и 3 номер - много костур, но забелязах, че дава най - добри резултати при слънчево време (незнам дали е съвпадение).

салмо хорнет - кустурска украска потъващ - незнам дали костура атакува заради играта на воблера или вижда шарката му, но определено се държи като канибал . :D

от силиконите бял с червена глава - бяла риба.
Аватар
Marto
Мнения: 2369
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

http://www.dam.de/katalog/html/englisch ... edator.htm
ОТРОВНО ЗИЛЕНИ[/img][/url]
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Тази година лично за мене не беше много успешна.Въпреки това мога да отлича една примамка, на която имах много удари, за мое съжаление голям процент от тях се оказаха нереализирани.Причините - спецификата на примамката, местата на риболов и , не на последно място, задвъдичното устройство :lol:
Спинербайт - работи на невъзможни на пръв поглед места, по всяко време на годината, обект на риболов - щуката.
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

Винаги имам твърди фаворити които през годините рядко се изменят, и които още по-рядко не дават резултат, но процеса на отработване на нови примамки винаги е по-интересен от рутиното "скубане" с добре изучени такива, съответно ще спомена само някои "нови" открития за сезона. Блесните просто ги подминавам, не защото не ловят, а защото нищо ново не открих, а и рядко ги ползвах през изтеклият сезон. И съвсем естествено става дума само за УЛ примамки, тъй като другите такъми съм ги ползвал едва 3 пъти за изтеклата година... :D май :roll:

Воблери:

Bassday. Kangoku Crank 27SH

Изображение
такъв беше оригиналният вид, след лек тюнинг изразяващ се в смяна на тройката с по-голяма и без "пухчета"

Изображение

По-добра снимка не намерих. Лови преди всичко кленове, мъздруги и костурчета. Рекорда за сезона е клен около 45 см. Въпреки малките си размери (27 мм.), с нужните такъми позволява доста далечни замятания (25-30 м.) и търси по-спокойни риби. Основно оръжие през сезона.

Следва:

Jackall Area Crank 22S

Изображение

Много любим малчуган и точно в този цвят. 22 мм, 1.5 гр. тегло, потъващ, във водата е като мъничка бълха, или попова лъжичка, вади от водораслите и кленове и кленчета, костури и т.н. Все още не мога да се пригодя към него напълно, доста фитки имам, при това от съвсем сериозни рибоци. Как не ги мързи да го атакуват?! За мен е загадка. Куката е сменена естествено с по-голяма.

Jackall TinyFry 38SP

Изображение

уникален миноу. Лови почти всичко, дори белите мрени го атакуват стръвно. Позволява най-различни видове водене от равномерно до разнообразен туичинг.

Изображение

Изображение
Както казах лови абсолютно всякаква риба, при това честно, за устата :wink:

ERNEST Aquarius 30S

Изображение

За малко да го забравя този мини хубавец, костура е просто във възторг от него, кефала също го уважава. Тегло 1.3 гр., потъващ. Преди всичко туичинг.

Всъщност има още доста интересни модели, но да не прекаляваме.

Към края на сезона сериозно запалих по мини клатушките, японците са невероятни, такова разнообразие от форми, грамажи и цветове, но ловят кефал, костур, мъздруга и т.н., при все, че са правени преди всичко за пъстърва. За жалост ми е сложно да запомня множеството фирми и фирмички произвеждащи ги, и тем более моделите и теглата им.

Изображение

Изображение

Колекцията се попълва постепено, но методично, и следващият сезон ще им бъде посветено повече време. Току виж и ги систематизирам.

Поздрави!
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Класацията ми:

Над световното равнище: гагаляга, тя е извън класациите.
1. Пантер Мартин, №4, бяла лопатка, боядисана в бяло-лайнянокафяво, с черни точици. Трепач №1 за пъстърва. Стана изключително уловиста, след като оловното й тяло се олющи от боята.
2. Мапсо Орион №2, бяла лопатка, черно листо на жълти точки. Трепач №2 за пъстърва, особено ако е закупена от магазинчето в Радомир. Малко са й големи ченгелите, ама ги смених с други по-малки.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

блесни:

1)Мепс Аглия/сребристо листо/ и Аглия Декоре 1 и 2 - клен,костур
2)Моска/сребристо листо ; +червени точки ; +сребриста холограма/ 4,5 и
6 - щука

воблери:

1)Оунър Култива Minnow 65 - бяла риба,распер
2)Голди/жълтеникъв с черни точки/ - клен
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
dankata
Мнения: 672
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 356 пъти

Мнение от dankata »

1. Селтик на Рублекс, 1-2 номер сребриста - много клен, пъстърва и щука
2. Аглия на Мепс 3,4 номер златиста - щука, распер
3. Моска 1-3 размер златиста и сребърна - клен на кило
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Тази година е най-куцата ми година в спининг риболова от както съм хванал тояга с въртящо устройство под нея.....Баси, нема такова немане, като тази година.......Още от началото се видя, че ще е невървежна...Зимата "гореща", пролетта суха, лятото АД, есента наводнения, баси....всичко се обърна с краката на горе...Общо взето нямах и много време за риболов, за което много съжалявам...Един излет на Панега, един на Искър, един на........платен гьол :oops: и няколко десетки по любимата ми река....Да не навлизам в подробности за места, риби, време...............
1.Въртящи блесни - Хъмммм дълга тема, тъй като имам помалко риби на доста блесни, но ще кажа едно - га не ще сома, турай "С.О.М." - а...Спасява ми капото много пъти. Лови всичко, ама всичко ( сом не съм хващал ).....Иначе съм изключително доволен от моето откритие, Мапсо "Орион" - лови всичко ( сивен, американка, балканка, кефал, костур ). Особенно съм доволен от Мепс "Бланк и Руж". За тази блесна впечетлението ми е повече от миналата година,когато на една такава блесна за седмица не остана декорация от зъбите на разнообразните хищници. Лови всичко:щука, бяла риба, распер, кефал, костур, маздруга. За другите марки като:Моска, Пантер Мартин, Рублекс........не ми се отчетоха добре в тази изключително недашна и трудна за спининга ( Огоста ) година.
2. Воблери - Аамммммммм мииииииии...Салмо какво да кажа...Това е моята примамка...Хорнет - тва е...Иначе много ме кефи играта на "Стинг" и на "Екзекутор"... Нямам възможност да си купувам от световно известните марки ( да не ги изброявам ), дали заради пари или заради липсата им в БГ маркета...Трудно се оправям с интернет търговията...( просто нямам време а и в къщи нямам комп, ако някой реши да помага ще съм благодарен, не с пари - споко ). Иначе в кутиите лежат:Голди, Ружно паче, Рапала, Оунър...ма нямат такъв успех, за сега де...
3. Клатушки - Ей тва "Тоби" голема работа ( имитацийте също ), Мепс "S", кастмастер ( ма ги нема в БГ )........Оказа се, че несправедливо ги бях низвергнал като груби "дрънкулки"...Мисля, че за в бъдеще ще имат подобаващо място в кутийте...
4. Силиконови примамки - Тепърва започвам да попълвам резерва, имам да чета материалите на капацитетите,както чуждоземски, така и нашенските тук във форума....
5. Други /цикада, пилкер, спинер байт, девон, зимна блесна и т.н./ - Интересни примамки...Имам една цикада, ловил съм ама нещо не и повярвах преди, но съм бъркал с воденето и мисля, че има голямо бъдеще. Пилкера не знам как ще се държи в сладководния риболов. В БГ качествени спинери не съм виждал. А миналата година таман се наточих за зимен риболов и леда се стопи..... :oops:

п.п. Излъгах. Имам и излети на Широка поляна, Малък беглик, Батак, Триградска река....Особенно съм доволен от едни въртящи блесни "SFT", на Батак направих показно на "колегите" как се лови костур гол след гол ( много ми се смеха, къде съм тръгнал с тва железо, ма после смениха няколко цвята като напусках рибите обратно :mrgreen: ), ма там можеше да се лови на всичко...Просто периодично сменяш примамката и нямаше празно....Мапсо "Орион" на Широка поляна даде резултат, скромен но даде... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

За морски спининг
Воблери
Maria TIGHT SLALOM
MARIA THE FIRST
SHIMANO Jarkminnow
SHIMANO Deep Diving minnow
YO-ZURI ARMS SERIES
YO-ZURI Crystal Minnow
Rapala Magnum
Rapala Skitter Pop
Rapala Skitter Walk
Rapala Original
Rapala Countdown
Lucky Craft SAMMY
Блесни
Crocodile
Abu Garcia Toby
Halco Twister-кастмастер
Grawel Killer-кастмастер
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Milko
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 10:17
Риболов: Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 413 пъти

Мнение от Milko »

Тази година съм много доволен от потъващия Салмо Butcher. Беше неустоим за кефалите по Марица.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

1.Rapala Countdown CD-7&CD-9 Silver. много Бели Риби, няколко големи Канални Сома,Мъски,Много Голямоусти Басове,Щука,Пъстърви...сигурно пропускам някои.Хипер резултатна примамка.

2.Smitwick Mr.Walley Rogue-жълти и сребристи-Много Бели Риби

2.Rapala 100th Year Anniversary-Сребриста с тъмен гръб.Доста Бели риби.

3.Daiwa Peanut.Един от любимите ми воблери-Бяла Риба,Пъстърви

4.Бял Туистер на бяла джиг глава с червена фосфорна точка.

5.Yo Zuri Cristal Minnow-Бели Риби

6.Rapala Risto Rap-Bowfin,Канален Сом


Голямоуст Бас на Rapala Countdown
Изображение

Бяла на Рапала 100th Anniversary
Изображение

Бас на джиг
Изображение

Езерна Балканка на Daiwa Peanut
Изображение

Bowfin на Risto Rap
Изображение
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

От въртележките най-доброто за мен този сезон:
1 Mepps Lussox N3 - всички разцветки, щука
2 Mepps Aglia N5 - бяла и жълта, щука
3 Mepps Comet N5 - бяла с червни точки, щука
4 Mepps Aglia Long N2 - чисто бяла, кефали и писалки :lol: :lol:

Най-успешните воблери:
1 Salmo Frisky 7
2 Salmo Fanatic 7
3 Salmo Perch 8(донесе ми най-голямата рибка за сезона)

Убедих се, че ASP-то на SPRO работи отлично, въпреки че бях скептично настроен, за новия сезон мисля да наблегна на по-големшки уоблери :lol: :lol: , па каквото сабя покаже :lol: :lol: :lol:

Успехи, много емоции и много рибки за всички през новата година!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”