съчетание на съставките

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

съчетание на съставките

Мнение от kalin_vraca »

интересувам се как се съчетават различните аромати в една захранка-имам напредвид,че ако забъркаш нещо като това:жито,бисквитена галета с аромат на ванилия,сухар,кюспе,ако прекалиш с водата може и някакъв вид брашно...и т.н.
та сами по себе си ароматите на отделните съставки са перфектни,но дали съчетани толкова много нямат отрицателен ефект
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Мнение от Skorpi »

Разбира се че има значение.Ето ти един начин на захранка.
1основна захранка (примерно с ванилия)
2 пълнеж (хляб,галета ,жито за по голямо количество без да е ароматизирано)
3 боя (примерно жълта за платика)
4 ароматизатор(ванилия)като можеш да добавиш стърготини шоколад :oops: (кокос)
5последно добавяш когато ти е готова захранката (достигнал си гъстота прекарал си я през ситото ) бял или пинки може и кълцан земен или торен червей.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Адаш, точно в това е цаката на захранката - да знаеш какви аромати да комбинираш и за каква риба. И точно тук удрям на камък толкова време, защото всеки си пази тайните и нищо не иска да сподели. Само не разбирам каква е тая логика да се мълчи. Ако кажеш на някой колега, че еди каква си риба има склонност към еди какъв си аромат или такъв и такъв аромат не са добра комбинация или пък тази риба обича такава храна а онази друга храна, какво ще ти стане? Да не ти хване рибата и да няма за теб? Ако си производител на български захранки донякъде рабирам. Ако си състезател (а те знаят най-много и най-малко говорят) в общия случай използваш вносни захранки и какво те бърка, че ще кажеш как да се направи подходяща захранка за някаква риба от евтини съставки. Тези знания едва ли ще бъдат ценни за противниковия отбор при едно състезание.

И след това малко отклонение, ще кажа нещо конкретно. Надявам се темата да продължи в посока "риба - комбинация", така че да стане полезна за много колеги.

Първо няколко общи правила:

Рибите обичат натуралните аромати (това не са мои думи, но колегата, който ми ги е казал да ме извини). Това ще рече, че е по-добре да залагаме на естествените аромати от съставаките (напр. коноп), а не да парфюмираме захранката с каквото ни падне.

Рибите имат много по-силно обоняние от човешкото. В този смисъл, когато е силна миризмата, може да се получи обратния ефект. Другото нещо е, че ако имате и най-малкото съмнение, че захранката е гранясала или леко мухлясала или има стари съставки (напр. престояли дълго бракувани бисквити), непременно я изхвърлете, защото ще изгоните рибата. Донякъде изключение от това правило е риболова на река със силно течение, където (д)ефекта от миризмата не е толкова силен.

И сега конкретно. Нали си обичам платиките (а кой ли не ги?) ще започна от тях.

ПЛАТИКА:

ванилия, кокос и шоколад.
канела и кокос
карамел, ванилия и шоколад

Към всяка от тях можем да добавим лен, коноп и слънчоглед.
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

kalinux написа:
Рибите обичат натуралните аромати (това не са мои думи, но колегата, който ми ги е казал да ме извини). Това ще рече, че е по-добре да залагаме на естествените аромати от съставаките (напр. коноп), а не да парфюмираме захранката с каквото ни падне.
напълно споделям мнението ти
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Мнение от Skorpi »

Калинукс, точно с твоя проблем се блъскам много време. Защото тези които наистина знаят мълчат Много често съм виждал колеги даващи информация на друг колега да кажат точно обратното на това което са ползвали като захранка и стръв. :oops: :oops: :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”