влакно в либри

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

влакно в либри

Мнение от blader2 »

Здравейте,

ИЗвинявам се за некомпететноста, но не съм обеден ако от щатите се купи влакно монофил 2lb, 4lb, 6lb, 8lb, колко мм е неговия еквивалент? На различни места видях различен еквивалент което взе да ме притеснява.
за 2lb видях от 0.12 до 0.16 :roll:

Отностно плетеното там lb иамт ли някакво значение или там важното е само колко издържа :roll: в смисъл винаги ли 10lb отговаря на 2lb монофил примерно? :roll:

Поздрави!
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

Павка, тая тема дето си цитирал съм ползвал като еталон, когато поръчвах разни вланка(още не съм ги видял за да знам дали съм поръчал каквото ми трябва), но не смятам че с това се изчерпва темата.
Освен това тя е основно за плетените влакна а моя въпрос е за монофилните :roll:

От посочената тема:
монофил 2 Lb - 0.15мм - 10lb плетено / а скоро колега продаваше 15lb плетено- 0.15мм, това значи ли че колегата е бил в грешка
монофил 4 Lb - 0.18мм - 15lb плетено
монофил 6 Lb - 0.23мм - 20lb плетено

Значи ли това че винаги това е сътношението, от lb към мм?Освен споменатата от мен обява на колегата ninja из нет-а също съм срещал различно съответсвие :roll:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тц , не винаги това са точните обозначения но по принцип разминаванията са минимални . Последният монофил къдет си го взимах от странство е 5 либри / 0.18мм :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: влакно в либри

Мнение от Димитър Тодоров »

blader2 написа:Здравейте,

ИЗвинявам се за некомпететноста, но не съм обеден ако от щатите се купи влакно монофил 2lb, 4lb, 6lb, 8lb, колко мм е неговия еквивалент? На различни места видях различен еквивалент което взе да ме притеснява.
за 2lb видях от 0.12 до 0.16 :roll:

Отностно плетеното там lb иамт ли някакво значение или там важното е само колко издържа :roll: в смисъл винаги ли 10lb отговаря на 2lb монофил примерно? :roll:

Поздрави!
Здравей,Колега..

Може би ще ти е по-лесно,ако въобще не се главоболиш колко точно мм. ти е диаметърът на влакното,а просто като си избираш такова-,,колкото се може по-тънко и все пак,достатъчно здраво,,
Знам,че подобно указание звучи доста общо,но в тази работа с показателите при влакната има толкова талаш,че въобще не си заслужава точни сметки и главоболене.. :) :wink:
Напоследък съм се отказал да мисля в милиметри.. :)
Говорейки за спининг,ако търся дистанции и рибки до 5..6 килограма,каквито е по-реално да срещнем :wink: ,избирам ,,достатъчно реномирано,, влакно -плетено- с тест 10 либри.
Ако има шанс за по-големичка рибка,среден риск от закачки и не търся толкова големи дистанции..15..20 либри.. Ако риска от закачки е сериозен,ловувам на близко или залагам наистина на сериозни рибки,ползвам 30 либри.. Моят избор за момента е Пауър Про,което купувам от Щатите.За паричките му съм доволен.
Та това е моят съвет..Мисли за вероятните рибки и условия и избирай влакно с тест под тях,а милиметрите не си губи времето да ги търсиш..

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”