Риболов в Кипър

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Димитър Тодоров написа: Имаш ли представа-как е най-лесно и евтино да стигна от България до Кипър и колко пари,ориентировъчно,би ми струвал престоя за една седмица в Кипър/спане,храна,транспорт до язовирите/..? :roll:

А защо пресушават до нула големите язовири..?Чистят ли ги..? :roll:

Поздрави!

Zrasti kolega, mislia che nai-eftino e da namerish ot internet bilet za tyka shtoto sa mnogo skapi a za spane i transport niamash da platish nishto... imam ciala keshta koiato stoi tam prazna :wink: I za transport....nali shte si hodime zaedno na riba :lol:

Iazovirite sa vav takava mizeria zaradi ogromni greshki ot ministerstvoto :x za da razberesh tochno kakvo stava, stostatachno e da ti kaja che sega zapochva vnosene na voda ot Libanon ses tankeri :shock:

No ribite pri "polymertvite" iazoviri oshte kalvat :!: i silno :D
Predi mnogo godini, vsichki hvanati ribi...odidoha vav fyrna :lol: no ot predi 3 godini zapochnahme da gi pyskame obratno, ironiata sega e che bavno bavno naychihme vsichki priateli koito se zanimavame ses bass fishing, vinagi da pyskame ribite obratno jivi, prez tezi dni...hvashtame i si mislime ako stryva da gi verneme :(

...niakolko hybavi spomeni...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Za morski ribolov....

Myrmyrata(white srtiped sea bream) i Milokopi(drum ili corb ili obrina)
Te sa mirni, zimni ribi, i gi lovime prez noshta ses poveche rezyltati mejcy 20:00 i 23:00. Za strav izpolzvame midi,chervei,malki raci i skaridi.

Myrmyrata se hvashta po lesno i moje da se nameri na vsichki bregove no sea drum ili "milokopi" my tribvat mnogo specifichni bregove. Obicha mnogo byriite, taka i prez liatoto gi namiram vav Akrotiri kadeto obiknoveno ima 4-7 bofor viater, no tam sa mnogo daleche ot brega, triabva da zametnem 100 metra za tezi ribi. No prez zimata gi namirame po na sever do Pafos na seloto Argaka. Pak triabva da ima mnogo silen viater no sa mnogo blizo...20-30 metra ot brega :D :D :D

Za tazi godina zapochnahme ot Dekemvri...do dneska sme hvanali poveche ot 100 milokopia i bezbroeni myrmyri :D :D :D

Sega prez Petak i Sabota biah vav Argaka...lovihme kakto vinagi ses kolegata, moreto ne beshe dostatachno byrno no imahme shians :) Tova shteshe da bade posledniat opit za taia godina...veche vremeto zapochna da se topli mnogo i tezi ribi ne idvat do nas :lol:
Imah az pervoto kalvene no zagypih ribata, derpah ia za 20 metra no yspia da izbiaga, ftoroto kalvene beshe na kolega i izvadi milokopi na 2-3 kila...
Изображение

az imah oshte edno kalvene no pak zagybih ribata :lol: i tova beshe. Vreme e veche da ostavime milokopite.

...niakolko snimki ot poslednite meseci...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

nai goliamto za taia godina beshe na chetiri i neshto kila ot Nikolas...no zagybihme mnogo po golemi :shock: :shock:
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

a nai-goliamto koeto sam vijdal go hvana kolega Marios Perikleous na Akrotiri prez April mesec 2007...ogroooomen kasmet :D niakade kam 5 kila

Изображение
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

maranzika написа:Zdraveite kolegi ot Kipar.I az sam tuka pri vas ot 4 meseca,no mnogo rjadko namiram vreme da otida do komp. zala.I sega kato 4eta tazi tema i 6tjah da pripadna.Az dage ne vjarvah 4e tuka ima riba,a vie kakvo pravite bre.Az sam v Nikozia no sled 2 meseca se pribiram kam Balgaria.I 0t 4 meseca samo ribi sanuvam.Kato na4alo ,ako njakoi moge da mi kage kade v Nikozia ima ribarski magazini,4e az samo edin namerih i toi ne e mnogo hubav.Ima samo Rapala i Yo-zuri.Blagodarja predvaritelno.
Priatel, ne znam kakvo stana ses magazinite vav Lefkosia. No ako niakoi den slychaino se namirash vav Lemesos, obadi mi 99812671, i shte te vodia pri dobrite magazini tyka. I za ribolov pak mojesh da mi se obadish. Za morski ribolov triabva da doidesh do tyka, imash li kola :?: :?: sega vav Limasol se hvashtat jeltite kefali ot 1.5 do 3 kila i malki lavraci kam 700gr. A za iazoviri mojem da si hodime na Lefkara, e niakade mejdy Lefkosia i Lemesos, niakade vav Larnaka...kakto idvash ot magistralata na seloto Kofinou zavivash na diasno...shte ti obiasnia po telefona...
tam ostanaha "dve kapki" voda i e pelno ses beli ribi...i sa ogromni, i ezerni kefali...ne sa klen no niakoi dryg vid koeto niama vav Balgaria, prilichat mnogo ses morskiat kefal i skobar, skoro shte ti pysna edna snimka da gi vidish. Ili pak ako iskash bass triabva da doidesh vav Lemesos.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Мерси колега.Ама не ми остава време да мрадна никаде.Ако успея да се освободя щети званна
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Dobre kolega, samo da ti kaja che zabravih chargera na mobile vav apartameda vav Pafos...taka che za niakolko dni niama da ima telefon do kato nameria charger :lol:

Dneska biah na Ahna iazovir za pervi pat...kakto obikalihme ses edin priatel vidiahme niakolko ribari sabereni i si imaha i edno ogromno zname(?)(flag) i opitvah da razbera na koia strana e...no biah daleche i cvetovete na znameto ne mi biaha iasni.....kato priblijih oshte rabrah che beshe Balgarskoto :lol: :D :D :D zapoznaehme ses horata...biaha 7 ribari ses jenite i decata im ot Balgaria... kakto mi kazaha, jiveiat tyka ot 6 godini a dvama ot tiah ot 15 godini :shock: Kato govorihme ses kolegite...razbrah che i tam na Ahna imat pak seshtite problemi...ses...Gryzicite :x ...postoiano hverliat mreji :x i sabirat vsichkite sharani :(

Ytre shte lovia na Arminou iazivir...tam nivoto e oshte na visoko i ima amerikanka i balkanska pasterva....no shte probvam za sharanite, tam sa nai golemite na ostrova :D :D :D
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Priatel mi ot Belarus, Vadim(na liavo vav snimkata), beshe na Kurris iazovir prez Sabota...no az ne mojah da odida ses nego shtoto biah za surfcasting vav Pafos...dneska mi isprati snimki ses rezyltatite....
takava biala riba ne sam vijdal do sega :shock: :shock: :shock: :shock:
Изображение
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

maranzika написа:Мерси колега.Ама не ми остава време да мрадна никаде.Ако успея да се освободя щети званна
kolega kato nemerish vreme...obadimi!! sega namerih chargera za telefona :lol: sigyren sam che kato vidish oshte malko ribi....shte namerish vreme :lol: :lol: :lol:

eto iazovirniate kefali za koito ti kazah....vav snimkate e kolega Nikolas...i kefal e ot Lefkara iazovir :shock: :shock:

Изображение

Lavracite, largemouth bass, sa ot Evretou iazovir prez minalata Nedelia...pak e Nikolas

Изображение

i Grigoris dneska ot Kourris iazovir...

Изображение
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Dneska kakto biah na rabota, mi se obadiha ot spisanieto(rabotia i tam...kato ftoro hoby :D ) che niakoi ribar izvadi ogromna akyla, Makko, tozi vid e nai berziat...stiga kam 75km na chas :shock: , i e mnogo riadko za nas takava akyla....i triabvashe da ia snima za ribolovnoto spisanie...
izvadiha ia na Pafos i beshe na pat za Limasol...chakahme ia da doide okolo edin chas... i si stryvashe, takova neshto ne sam vijdal do sega :shock: :shock: kam 400kila...3.50metra :shock: mnooooogo opasna akyla :!:

Изображение

Изображение


Изображение
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

zdr. za akulata Makko.,hvanahme vednaj kraj bregovete na jujna afrika-kazaha 4e e makko,kato 4e li be6e malko po razli4na. ima gi i kraj jujna avstralia i nova zenlandia sa6o.
chacho
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 9:37
Местоположение: Sofia

Мнение от chacho »

Оле колега от Кипър какъв е този звяр :shock: :shock: :shock: Дали го няма в Черно море :wink: :wink: :wink:
Живота е кратък- любовта към рибите вечна!!!
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

hi

Мнение от yuri todorov »

Привет ! :D
Днес ме информираха за съществуването на темата.Включвам се .Кефи ме.
Съпричастен съм,засега само с басовете и КЕО beer,но дай боже следващия път да се срещна и с пъстървите на острова-защото ги има и там,а защо не и с напълно непознатите за мен морски хищници.

Поздрави ,колега Caveman и всички останали! :D
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Privet Yuri! :D :D
Imam edna informacia :lol: che shte ychastvash vav sastezanieto na RBL prez April :?:

Da ti kaja che iazovirite sega sa vav pelna mizeria.... a znaesh kak e tyka...Gryznacite ciala i vsiaka nosh hverliat mreji i niama koi da proveriava iazovirite :( nivoto na vodata otiva samo na doly....i postoiano namirame novi mreji :x

No vapreki vsichko....ima i dobri novini, ot predi edna sedmica zapochnaha da kalvat silno ribite i se hvashtat oshte mnogo i golemi bass :D :D Kolegite vchera, Grigoris i Martinos hvanaha po 6 ribi po golemi ot 1.50 kilo vav Kourris. Na Germasogia oshte izderjat ribite, predi niakolko dni Grigoris hvana bass chydovishte! kam chetiri kila no my izbiaga sled neveroiaten boi. No vav Kalavasos i Dipotamos skoro niama da ostane nishto :cry:

No i tam kadeto shte bade sastezanieto, na Evretou i Asprokremos, ima dosta i golemi bass :!: sega se kazva che na Asprokremos ima nai golemite na ostrova, shtoto tam se hraniat ses dilapiata :wink: no i dilapiite veche stignaha kiloto tam i se hvashtat na malki primamki i blesni :D :D

I za pastervite pak e dobre, na Kalopanagiotis, balkankite stanaha kam kilo no vav Arminou ima chydovishta :shock: Edin poznat, Denis, predi vreme hvana edna ogroooomna no my skasa vlaknoto.
Последно промяна от caveman на Чет Мар 13, 2008 22:31, променено общо 1 път.
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

chacho написа:Оле колега от Кипър какъв е този звяр :shock: :shock: :shock: Дали го няма в Черно море :wink: :wink: :wink:
sigyrno gi niama vav Cherno More, pri nas sega stignaha....vodite na sredizemnoto more stavat tropicheski ot toploto :o

prez liatoto, prez Avgyst shte lovia akyli na surfcasting :lol: :lol: :lol:
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

laplandeca написа:zdr. za akulata Makko.,hvanahme vednaj kraj bregovete na jujna afrika-kazaha 4e e makko,kato 4e li be6e malko po razli4na. ima gi i kraj jujna avstralia i nova zenlandia sa6o.

...mnogo strano da se nameriat vav sredizemno more...ot iujnata afrika i avstraliata :lol: ses golemite promeni vav klimata....postoiano ni idvat novi vidove :? :roll:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

hi

Мнение от yuri todorov »

Привет Caveman!
За съжаление информацията ти ,че ще бъда на КЕО през април,не е вярна.Възнамерявах да участвам,получих няколко лични покани от приятели руснаци за съвместно т.е. участие в отбор,но не мога.Заел съм се с нещо ,което е важно за мен и няма как да се откажа по средата на мероприятието.По-късно,през май евентуално,когата това приключи, смятам да направя десетдневна визита с цел почивка и риболов.Не знам как е кълването през май,дали не е много горещо вече.Какви са твоите наблюдения по въпроса.
Следя редовно информацията от КЕО и знам че положението с нивото на водата в много от дамбите е критично.На финал са,и миналата есен беше зле.Направо не можах да позная Курис.Мястото на което в 2006 лових риби по 2-3 кила тогава ,беше високо-високо над водата.Същински филм на ужасите.Жалко за рибите.Много и трофейни екземпляри ще загинат,тъй като щом до момента няма дъждове,едва ли от тук нататък положението ще се подобри.
За големите пъстърви обитаващи кипърските водоеми само съм чувал от разказите на руснаци,живеещи на острова и от кипърците -Виронас,Роландос,Ивантис, с които заедно ловим риба,когато съм там.
Този твой познат Денис,да не би случайно да е Денис Болшаков.Ако е така ,предай му поздрави от мен.Той е и мой познат и приятел,и представител на РБЛ на острова.Много готин човек.
Ще се радвам ,когато дойда отново в Кипър ,да се запознаем лично и да половим риба.
Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”