Бели червей

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Бели червей

Мнение от kalin_vraca »

става въпрос за това,какво правите белите червей преди да ги "пуснете да поплуват".Ароматизиране,оцветяване........
Аз лично наи малкото ги мия от неприятния мирис на амоняк,който освен мен отблъсква и рибата :lol:
верно,че това всеки го знае,ама е добре да се попише малко..... :wink:
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Аз мойте най-често ги слагам в захранката и от там си взимам като ловя.
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Ако можеш да се оправиш със сръбския език иди на www.ribeiribolov.com - в левия горен ъгъл на екрана ще видиш сменяващи се картинки с различни теми към тях. Едната е за белите червеи (Sve o mestnim crvima, или нещо подобно беше). Кликни на нея и чети на воля :idea:
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Бели червей

Мнение от ASSENAS »

kalin_vraca написа:става въпрос за това,какво правите белите червей преди да ги "пуснете да поплуват".Ароматизиране,оцветяване........
Аз лично наи малкото ги мия от неприятния мирис на амоняк,който освен мен отблъсква и рибата :lol:
Мириса на амоняк е от факта, че червеите се "напикават" ако са много и стоят на топло.

Това с миенето не си е работа. Най-добре се подсушават като се сложи малко галета в кутията. След 10-тина минути са готови и се пресяват от нея.

Ако част от тях са станали на кастери или има умряли е хубаво да се пресеят през сито за подхранка. Умрялите остават на ситото, а живите падат в кофата.

Кастерите не ги хвърляйте. Ползват се за стръв, но преди това се оставят във вода за няколко часа. Ползвайте само тези, които са потънали.

Можете да ги ароматизирате с каквото пожелате - подхранка, ароматизатори на прах, ТАНГ за пиене :lol: и т.н.

При всички случаи проверявайте дали потъват червите във водата. Ако не потъват значи са ви минали :wink:

Поздрави,
Асен
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Nikolaj_bg
Мнения: 69
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 13:20

Мнение от Nikolaj_bg »

Как се пресяват тия червеи със сито????? :oops:

Оставят ли се сами да се пресеят? И как се съхраняват червеите за по-дълго време?
Виждал съм със стърготини от дърво ; царевично брашно или галета . Кой е правилния начин?

ASSENAS,ще се радвам ако отговориш :)
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Hi

Мнение от ASSENAS »

Да, остявяш ги върху ситото. Живите минават през него и падат в кофата. Другите остават на ситото и ги изхвърляш.

За по-дълго съхранение се ползват хладилници с температура 3-5 градуса. Без галети и други храни.
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Nikolaj_bg написа:Оставят ли се сами да се пресеят? И как се съхраняват червеите за по-дълго време?
Редовна смяна на триците-цар. брашно- галетата, отстраняване на кастерите и умрелите червеи, държане на възможно най-хладно и проветриво...и толкоз, другото е Божа работа. Ама пък няма къде да отидеш за риба, дето в радиус от 20-30 км. да няма магазин. В големите кутии издържат по-дълго, като си пресипваш по малко за текушия риболов.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Мнение от Skorpi »

А аз имам едно флаконче на него пише TOP SECRET слагам от него в кутииката с бели и на сутринта са се ароматизирали. Между другото миришат доста приятно . :lol: :lol: :lol:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

А, те точно затова флаконче имах в предвид. Сега Skorpi, ако кажеш и откъде да си го намеря.... :roll:
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

kalinux написа:Сега Skorpi, ако кажеш и откъде да си го намеря.... :roll:
и на мен ми трябва едно
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Мнение от Skorpi »

Сори братлета ,купих си го за 16лв от риболовен магазин в Ст-Загора преди 6-7м. ама дали има още не мога да ви кажа. 8) 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”