Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
jororib
Мнения: 277
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 14:28
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от jororib »

cerber написа:Колегата jororib и първата хваната от него риба-сабя, на спининг
Изображение
Праща, много поздрави на всички ви!
Усещането беше невероятно имах и няколко удара ,пищи аванс яко,незабравими мигове.
Страшно се запалих по морския риболов.
Прешиални благодарности на cerber ,за излета съветите и всичко,научих много неща от него.
Поздрави.
Живот на колела
http://www.kemper-club.com
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Радвам се че, ти е харесало. Наистина морския спининг, дава невероятни емоции
Това е от онзи ден
Изображение
Изображение
Това е от вчера. Този го хванах, за дупето. Казвам ви, живота ми мина пред очите като на филм, мислех, че съм хванал рибата на живота си.
Изображение
Това е от днес, но малко по дребни.
Изображение
DOCTORA написа:Това са баш...
Мерси Докторе
Последно промяна от cerber на Вто Апр 08, 2008 22:37, променено общо 1 път.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Ха ха...
Браво страшни риби.

На мен тази ситуация ми се случи с една щука :lol: миналата година.

Сърцето ми щеше да изхвръкне в първия момент :lol:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Да друго си е да ковне човек на блесна 12-13кг див шаран за циФката и да си мисли че е фанал бога за рога... :evil: по някой път разбирам защо толкова им се дразнят тук на шараните, макар още да си ги уважавам като достойни съперници - а най-ми е кеф като вземат да ударят на воблер - един път гледах колега как щеше да скочи в гьола след като разбра, че наместо трофейно Мъски е заловил Шаро на една трипръстова пръчковидна примамка с три тройки като за окачване на зайци преди дране :roll: чист удар си беше засмукана средната тройка доста стръвно :!: Евала за пореден път Цербер! кефиш с тоя темплиерски герб който си сформирал дано не ти се обадят от държавна сигурност за скирти послания от масонските ложи :lol:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

Любака написа:Да друго си е да ковне човек на блесна 12-13кг див шаран за циФката
Призна ли си най-сетне. :lol: И аз имам заловени 10-на шарана на блесна но до колкото си спомням май нямам ни един за устата от тях. Не че не може но не съм го наблюдавал това явление.

Цербер, поздрави за едрия, вкусен и борен улов. Дано с големия воблер Дайва хванеш този който се беше спасил преди. На мен ли ми се присторва нещо, или и ти ползваш кастинг макара за спининг??
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Cougar написа:На мен ли ми се присторва нещо, или и ти ползваш кастинг макара за спининг??
Да ползвам Daiwa Zillion 100 SHLA High Speed Baitcast 7.1:1 Ratio. Имам и едно по бавно Shimano Bass Rise, но не го ползвам много, защото е за дясна ръка
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
jororib
Мнения: 277
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 14:28
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от jororib »

Страшни риби браво,направо ме яд че не останох още 2 дни.
Ще се радвам да половим пак някой път.
Поздрави.
Живот на колела
http://www.kemper-club.com
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Cougar написа: Призна ли си най-сетне. :lol: И аз имам заловени 10-на шарана на блесна но до колкото си спомням май нямам ни един за устата от тях. Не че не може но не съм го наблюдавал това явление.
Нидей да оспамосваш на човека темицата! Аз като ги ловя за гъзеца си казвам :lol: когато обаче се ударят в муцуната и ги показвам :wink: Цербер искам аз да го запитам няма ли възможност там на лодка да го изведат някъде по крайбрежието и да гони пасажите, знам че е по-кеф от брега но ми е интересно дали има такава организация по византийско!?
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Любака написа:Цербер искам аз да го запитам няма ли възможност там на лодка да го изведат някъде по крайбрежието и да гони пасажите, знам че е по-кеф от брега но ми е интересно дали има такава организация по византийско!?
Ако питаш, за такъв бизнес в района на Патра, няма. Смята се, че е слаб и изтощен риболовен район. До колкото съм чувал, има развит риболовен туризъм в Превеза, ходят риболовци от цяла Гърция и света, има много риба.
Понеже работя с много хора, нееднократно съм получавал предложения, за такъв риболов, но все още не съм се възползвал.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
mannoli
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 18:36

ПО ЗАКОН

Мнение от mannoli »

Е ТАКА НО ИМА ЕДНО ГОЛЯМО НО!!ТАКА ЧЕ НО ВСЕ ПАК Е ХУБАВО АКО ХОДЕТЕ В ГРЪЦИЯ ЗА РИБА Е ДОБРЕ ДА ИМА ЧОВЕК ОТ ВАС,КОИТО ЗНАЕ ПОНЕ МАЛКО ГРЪЦКИ!ГРЪЦИТЕ НЕ СА ВОБЩЕ ПО СЛАДКОВОДЕН РИБОЛОВ И ИМА ГОЛЕМИ ЖИВОТНИ ВЪВ ВОДОЕМИТЕ!!АКО ВЛИЗАТЕ ОТ ПРОМАХОНАС Е ДОБРЕ ДА ПИТАТЕ НЯКОИ ОТ ТАКСИТАТА В БГ. ПРЕДИ ДА ВЛЕЗЕТЕ В ГРЪЦИЯ ТЕ 6ТЕ ВИ ОПЪТАТ!! ГОВОРЯ КОНКРЕТНО ЗА БЕНТА НА РЕКА СТРУМА,КОИТО Е ОГРОМЕН И ИМА МНОГО ГОЛЕМИ ЖИВОТНИ!!!БЕНТА Е НА 30-40КМ. ОТ БГ.ГРАНИЦА,УСПЕХ!!!!
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Браво Цербер, страходни риби....ще има ли още текиви през Юли месец :?: :?: :?:
cerber написа:
Cougar написа:На мен ли ми се присторва нещо, или и ти ползваш кастинг макара за спининг??
Да ползвам Daiwa Zillion 100 SHLA High Speed Baitcast 7.1:1 Ratio. Имам и едно по бавно Shimano Bass Rise, но не го ползвам много, защото е за дясна ръка

Здравейте колеги :D :D

и аз исползвам baitcaster за спиннинг :D и е страходно усещане :D :D за мен най-важното е че са леки и имат огромна сила за размерите им.
Изображение

....за това използвам, multiplier reels и за други морски техники за ловене от брега, както Okuma MAGNETIX MG-30CS....толкова лека и малка макара и във нея се слага 370 метра от 0.40мм влакно....но другите макари, fixed-spool за surfcasting, са огромни и тееежки :o
.......колко по лека е макарата толкова по лесно и далечно замятам
:D :D :D
Изображение[/URL]
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

caveman написа:....ще има ли още текиви през Юли месец....
Ми да ти кажа, не знам, тази година нещо нещата се объркаха. По това време сабята вече трябваще да си ходи, а тя точно сега се появи масово
Това е от Четвъртък (Петък нощта), за 2 часа:
Изображение
Юли месец може и да имаш късмет
Лефер, на това място където ги уцелих предполагам, че има през цялата година
Това е от Петък
Изображение
Това от вчера, Събота
Изображение
Днес имаше делфини
Изображение
и лефера не се появи, така че нищо не хванах (това на снимката не е мъгла, а пясък от Сахара.)
=============
А тия байткастери дето ползваш, без редач на влакното ли са?
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

От снимките се вижда че мултипликаторите са без "левъл уинд", така замятат по-добре.
Левъл уинд ти трябва само на малките бейткастъри и на мултипликаторите за лодка.

Аз за първи път пробвах да замятам с бейткастър миналата седмица но се отказах защото непрекъснато правех гнезда и нищо не хванах :cry:

Ето това беше макарата:
Изображение
Последно промяна от DOCTORA на Пон Апр 14, 2008 1:48, променено общо 1 път.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

cerber написа:
Това е от Четвъртък (Петък нощта), за 2 часа:
Изображение
ООООЛЕЕ!!!! :D :D :D :D :D
cerber написа: А тия байткастери дето ползваш, без редач на влакното ли са?
Беит-къcтер ми, е сес редач на влакното, щото не могам всеки път да редирам влакното :( но за серф-кacтин, винаги БЕЗ редач....ако пробвам сес редач, сигурно ще го изчупя и ако не, няма да успея добро заметване. И не е трудно, съм да редвам влакното щото там....хверлиш и до кълването на рибата....минава, може би и половин час...
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

От тази вечер, 4 килограмов красавец (75cm.)
Изображение
Последно промяна от cerber на Чет Апр 17, 2008 23:21, променено общо 1 път.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”