Риболов в Гърция(Около DIONISIOU)

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
velichko.sarev
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 15:21

Риболов в Гърция(Около DIONISIOU)

Мнение от velichko.sarev »

Здравейте,

Мислия да ходя ж началото на Май до DIONISIOU (което с намира на KASSANDRA). Искаше ми се да отида ра риба ... и да видя какво мога да хвана :). За тази цел предполагам че мога да ловя там ципура и лаврак. Не знам какво друго излиза по тези места. до колкото разбрах рибата в Гърция е преходна и като отида на знамкакво да ловя и на каквя стръв ...???
Някой може ли да ми даде напатстжия каква риба мога да тарся по това време на годината и на каква стръв?
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

До колкото знам, това май беше на Халкидики. Нямам конкретна информация. Единствено мога да ти препоръчам, да пробваш на пристанищата и до развъдници за риба, поне аз правя така, на непознати места. Лаврак, лефер, ципура, различни морски каракуди, барбун, мурмура, кефалоподобни има през цялата година. Освен това Април-Май месец излизат паламудите (тончета)
Тук Доктора е описал методите на риболов
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 609#260609
В последните две години, се интересувам само от спининг и английски риболов. Има няколко признака да разбереш дали на дадено място има хишник, по принцип хишника следва стадата от дребна риба (атерина, сардела). Ако дребната риба се събира на стада, които кръстосват нагоре, надолу, когато скача на повърхността или дори се изхвърля на сушата, когато е събрана до брега или се крие около корабите, винаги я гони хищна. Също така, когато чайките и гларусите, се въртят около една точка или се гмуркат във водата, също отдолу има хищник.
Риболова с червеи и тесто, е цяла философия, не я разбирам, а и не ми допада.
Поздрави и успех.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов в Гърция(Около DIONISIOU)

Мнение от Любака »

velichko.sarev написа:Здравейте,

Мислия да ходя ж началото на Май до DIONISIOU (което с намира на KASSANDRA). Искаше ми се да отида ра риба ... и да видя какво мога да хвана :). За тази цел предполагам че мога да ловя там ципура и лаврак. Не знам какво друго излиза по тези места. до колкото разбрах рибата в Гърция е преходна и като отида на знамкакво да ловя и на каквя стръв ...???
Някой може ли да ми даде напатстжия каква риба мога да тарся по това време на годината и на каква стръв?
Величко Сарев ... и Кирил Сарев ли става дума тука :shock: Ако сте вие младежи много здравец от Уисконсин! Също така и на Янчо!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

На 17-ти юни заминавам за Пефкари Тасос. Ако някой има опит би ли ме светнал какво да очаквам по това време там за да мога да се подготвя по добре този път. Миналата година през септеври докато се усетя какво как и на какво мина отпуската.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Деяне, не знам защо си избрал баш Пефкари, но работата изглежда трудна - няма кей, плитък пясъчен бряг, не знам, но ми се струва че без лодка риболова ще е труден.
Ще трябва да ходиш на кейовете на съседните Потос и Лименария.
Там с плувка и скрида ще хванеш. Както и на дъно със скарида, калмар и филе от риба. Използвай 3 куки чепаре за дъното.
На воблери и кастермастери рано сутрин и след залез слънце трябва да хванеш някои от хищните видове. Успех!
Да направиш снимки!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
velichko.sarev
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 15:21

Re: Риболов в Гърция(Около DIONISIOU)

Мнение от velichko.sarev »

Да за същите става вапрос :). Любак, ходим ама нищо не хванах ... и не само аз и хората около мен ... несхто не беше ден.
Много поздрави и на вас :)
Любака написа:
velichko.sarev написа:Здравейте,

Мислия да ходя ж началото на Май до DIONISIOU (което с намира на KASSANDRA). Искаше ми се да отида ра риба ... и да видя какво мога да хвана :). За тази цел предполагам че мога да ловя там ципура и лаврак. Не знам какво друго излиза по тези места. до колкото разбрах рибата в Гърция е преходна и като отида на знамкакво да ловя и на каквя стръв ...???
Някой може ли да ми даде напатстжия каква риба мога да тарся по това време на годината и на каква стръв?
Величко Сарев ... и Кирил Сарев ли става дума тука :shock: Ако сте вие младежи много здравец от Уисконсин! Също така и на Янчо!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”