какъв модел е тази риба

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

От дракон знам, че става много хубав чироз. А за откачането, рязането на куката е единият от вариантите, ако е налапал много здраво. Също така можеш леко да го застъпиш с крак (ама не бос :shock: ) да не шава и така да извадиш куката. Ако бъде хванат внимателно, така че да му се прибере гръбната перка ( както се хваща костур) също не би трябвало да има проблем, макар че най-добре да се ползват ръкавици.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Според мен,въобще не посягайте да го хващате.Все намира начин да ви чукне.По-добре е да имате по-дълги щипки в себе си,тогава като го хванете близо до главата,може да се откачи.Бобо,не е толкова хубав за чироз,мое мнение.Тази година имах "шанса" да го пробвам.
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Значи, да си взема гумени ръкавици и кохерче . Ама чакайте малко...ми аз като съм тръгнал да ловя сафрид на чепаре привечер или зарганче на бомбарда как да му мисля за пустото морско драконче , като се хване в сумрак ! Ми то ще вземе да ме копне , докато го приглаждам по посока откъм главата към опашната перка :cry: :roll:
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Аватар
Чуруликпенчо
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 18:14
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Чуруликпенчо »

Значи, да си взема гумени ръкавици и кохерче . Ама чакайте малко...ми аз като съм тръгнал да ловя сафрид на чепаре привечер или зарганче на бомбарда как да му мисля за пустото морско драконче , като се хване в сумрак ! Ми то ще вземе да ме копне , докато го приглаждам по посока откъм главата към опашната перка Crying or Very sad Rolling Eyes
Kупи си една лозарска ножица. Режеш тиквата на дракона и след това откачаш куката. Друг е въпроса колко "безумно много" си приличат дракон ,зарган и сафрид.
Успех!
Тъгъдък,тъгъдък,тъгъдък..........
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Чуруликпенчо написа:
Kупи си една лозарска ножица. Режеш тиквата на дракона и след това откачаш куката. Друг е въпроса колко "безумно много" си приличат дракон ,зарган и сафрид.
Успех!
Е, благодаря за съвета . Тия три вида риби много ме бъркат ... :shock: :roll:
Последно промяна от Петър Милков на Сря Юли 23, 2008 10:49, променено общо 1 път.
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Може и да те объркат.Като се получи така,как ще реагираш ?
Изображение
Изображение

Добре е да послушаш чурулика.
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Друг начин да се оттървеш от дракона е да го хванеш за долната челюст с палец и показалец. Нокъта на палеца да е към очите му, наврян в устата. Така колкото и да се мята не може да те набоде и с другата ръка откачаш куката. Трябва да се внимава да не скочи преди да си го хванал, затова е хубаво да се затисне или хлопне с джапанка. Много са ми удобни и едни ножици за пиле.Продават се в магазините за домашни потреби и струват 2 лева. По едрите дракони за секунда ги рязвам зад шиповете и отиват на тигана заедно със сафрида.
Като казах сафрид, след 2 часа отивам да пробвам пред Галата. Не че има риба, но като кажат "няма риба" още повече се настървявам.
Поне за един тиган трябва да се закачи нещо. Ако не друго поне там са едри драконите .
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

AЗ съм си взела дълги хироргически щипки(от тези които не могат сами да се отворят) и хирургически ножици .
И както казва Дели, защипваш го между очите и спокойни изразваш шиповете на хрилете и на гърба, т.е правиш го безопасна риба. Ако нямаш врене , защото има много сафрид, дай Гоже всекиму, тогава само сваляш куката , оставаш го в отделна кофа да чака реда си.
Аз лично много им се радвам , като ги хвана.
А.С.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”