Монтаж за яз.Цонево?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Монтаж за яз.Цонево?

Мнение от ribolovec2 »

Рибата, която се очаква е платика, червеноперка, бабушка и костур. Моля, препоръчайте монтаж. Със 7м директен съм.
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Монтаж за яз.Цонево?

Мнение от krasimir »

ribolovec2 написа:Рибата, която се очаква е платика, червеноперка, бабушка и костур. Моля, препоръчайте монтаж. Със 7м директен съм.
Колега, три вида от посочените риби се ловят с различни такъми :roll: По-добре се спри само върху 1 вид.

И - дълбочината ти каква е?
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Ами доста е дълбочко - на 5м е 7 м дълбоко или обратно, не помня точно. А питам за четирите вида риба, щото гледам, че който лови там, има смесен улов от четирите вида.
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Добре, аз се ориентирах към костур. Ще ми кажете ли един типично костурски монтаж на плувка?
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

ribolovec2 написа:Добре, аз се ориентирах към костур. Ще ми кажете ли един типично костурски монтаж на плувка?
Абе, сори за ОФ-а, ама луд ли си, или те има??? :D Имаш два варианта да го търсиш на плувка - бързо към дъното, или с бавно пропадане - той сам ще ти каже какво предпочита... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

ribolovec2 написа:Добре, аз се ориентирах към костур. Ще ми кажете ли един типично костурски монтаж на плувка?
Зависи костура къде е :roll: При мен, ония ден, играеше отгоре и го лових с монтаж: плувка 4гр (стационарно буре), оливетка 3гр, микровирбел, повод 15-20см, кука 10-ка и малка горчивка :D Дълбочина - докато го намеря около 50-60см. :wink: Горчивката я бода през устата...


Изображение


Изображение



:D
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

А какъв е размера на влакната?
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

ribolovec2 написа:А какъв е размера на влакната?
0.165mm основно и 0.14mm повод... или поне аз съм си фен на тънките влакна... може и да не прекаляваш толкова :D
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Ами аз ще взема да пробвам 0,18/0,14. Понеже нямам оливета 3г, ще ползвам 2*1,5г.
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Колега ribolovec2, не вярвам да имаш проблеми с подбраните диаметри. Случвало ми се е именно на Цонево да имам късания от по-сериозни рибки, но това се дължеше по-скоро на износен такъм или лошо боравене с аванса от моя страна :oops:
На дълбочина между метър и два, се прави хубава работа :) Дистанция от брега.. не повече от 15-на метра. В момента част от брега на язовира е добре обрасъл и не е лошо да се търси костура по външната периферия на растителността, където "дебне" в засада. Стръвта е ясна - уклейчета и слънчаци от място върша чудесна работа :)
Колегите достатъчно изчерпателно са описали типа на монтажа и не смея да ги допълвам :oops: :) Само ще добавя, че аз често закачам рибетата за стръв за гърба, под предната част на гръбната перка, но трябва да се внимава да не се "счупи" гръбнака на рибето.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Здравейте, колеги! Днес си взех новия брой на "На риба" и там доста подробно бе обяснен костуровският риболов като цяло. Във варианта на плувка хората предлагаха ваглер 3-6 гр. При такъв монтаж калко дълъг трябва да е поводът и долу-горе колко тежи едно рибе, за да знам колко утежнение да сложа? А как трябва да е подредено (групирано) утежнението ?
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Ами утежнението, поне по моя скромен опит като съдя, може да се състои от 2-3 по-едри тежести. Едно рибе... при тази товароносимост на плувката надали има значение колко тежи :) А за дължината на повода... смятам че 30-на см са достатъчни, повече ще причиняват заплитания на линията при замятане. Дано съм бил от полза :)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
tatoo
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 18:52

Мнение от tatoo »

А излизат ли малки рибки на място? Другия weekend ще съм в с.Аспарухово и мисля да пробвам за костур. дано да става времето.
И ако има къде долу горе ги вадите, под селото или около Чудните скали?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”