Каяци, цени и вносители...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Каяци, цени и вносители...

Мнение от shaman »

Привет Колеги !
Няма да е зле да се пусне и една тема (стига да не се счита за реклама) за това какви каяци и на какви цени може да се намерят в България.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Няма да е зле наистина , обаче освен Selva други сериозни не знам да има.Има в един варненси сайт на RTM но аз като реших да купувам и мели писах и на телефони звънях но не успях да се свържа.Всичко фруго е несериозно.Внасят по поръчка само :( За мен не е това начина.
По принцип евала им правя на тях , че все пак помагат за да се появяват каяци в БГ но просто не съм привърженик на покупката на каяк без проба ... ( макар ,че аз така направих ... просто финансовата рамка ми позволи да нямам избор :lol: )
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Шамане, вече споменахме на няколко места във форума че в момента единствените каяци за риболов в България се продават от
Селва - "Балкан Боутс" - това са турски копия на Бик Билбао :

http://www.balkanboats.com/

И оригиналните Бик Билбао които се внасят от Вива-спорт:

http://www.viva-sport.com./
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Markony »

Бе нещо от тук, не би ли свършило работа?
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Markony написа:Бе нещо от тук, не би ли свършило работа?
Не Маркони, това са "СИТ ИН" каяци ( в превод - каяци в кито се сяда вътре в тях ) - тук рибарите на шега ги начичат "СИНК ИН" ( каяци в кито се потъва ). :lol: :lol: :lol:

За разлика от рибарските "СИТ ОН ТОП" каяци ( каяци върху които се сяда -отгоре на тях ) с които може ако се обърнеш, да си изправиш каяка много лесно, да му се яхнеш отново и да продължиш да си ловиш. При тези "Епик" - "сит ин" каяци, обърнеш ли се, каяка се пълни с вода и не можеш да се качиш пак в него ако е натоварен с рибарски прътове и такъми. Ще трябва да плуваш до брега за да излезеш от водата.
Американците ги използват за риболов в езерата но не смеят да излизат навътре в морето с тях.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

http://www.kayak-bg.net/index.php?optio ... 29&catid=4
Ето за този сайт писах.. но така и не успях да се свържа за някакви цени.А нямах път към Варна.Колегата krasipet от Варна може да хвърли едно око и да даде някакво инфо за цените... :wink:
hobie revolution 13
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

RIMOHIT написа:http://www.kayak-bg.net/index.php?optio ... 29&catid=4
Ето за този сайт писах.. но така и не успях да се свържа за някакви цени.А нямах път към Варна.Колегата krasipet от Варна може да хвърли едно око и да даде някакво инфо за цените... :wink:
Поразпитах малко аз...

На склад имали 3 модела.
Fiji - (около 750 лв)
Kailua - (okolo 1500 лв)
и още един, дето го няма в сайта (бил малко по-голям от Fiji и с около 100 лв по-скъп)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Предполагам , че за това става въпрос: http://www.robsonpaddle.de/robsonpaddle ... r=sitontop
Изображение
Länge 293 cm
Breite 79 cm
Höhe 40 cm
Gewicht 21 kg
Volumen liter
Material PE Superlinear
Zuladung 130 kg
hobie revolution 13
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Един познат внася френски каяци, но от тези, за "екстремистите" май...... Ако ви интересува точна за какво става дума, ще дам координатите... Може и да има подходящи модели за риболов.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Лелеей Римохите, тези продават RTM Tempo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ЖЕСТОК КАЯК!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Изображение

http://www.kayak-bg.net/index.php?optio ... d=29&id=16

Аз мислех да си нося каяк от Англия, но ако тези във Варна имат Темпо друго не ми трябва.
В сравнение с другите това е чудовище. Баси кефа, тея продадоха един каяк и още не знаят :lol: :lol: :lol:

Този каяк е френското копие на най-бързият рибарски каяк в Англия"Скупър про", само дето французите са го направили по-добър и по-бърз.

ОБЯВЯВАМ КАЯКЪТ "RTM Tempo" ЗА НАЙ-ДОБРИЯТ РИБАРСКИ КАЯК НА БЪКАРИТЕ!!!

По е бърз от Дорадото и е два пъти по-ефтин - бе по-добро от това няма!

Единственният "недостатък" е че е тесничък и не е удобен за бъкари над 100кг


Така че отслабвайте, продавайте къщите и се обурудвайте с Темпо каяк - официалният Бъкарски каяк!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

Здравейте,
чудех се, дали да пусна този пост и да посея негативизъм сред еуфорията, но все пак се реших за наше добро.
Моделът "TEMPO" го няма в наличност в България, но при поръчка с капаро може да бъде доставен от Франция. Каякът е оригинален и при желание от страна на клиента може да бъде доставен с пълното си рибарско оборудване. При поръчка сега, ще бъде доставен най-рано на пролет.
Направиха ми впечатление едно-две неща... Първото е, че в данните посочени от българските дистрибутори има грешка. Посочени са 170кг. товароносимост, което не е вярно! Истинската стойност е 180кг., което уж не е болка за умиране, но все пак се набива на очи! Вторият въпрос е относно габарите на каякара. В официалният сайт, от където направих буквален превод на характеристиките на моделите е посочено, че въпросният модел е проектиран за каякари с наднормено тегло. Тук въпросът остава отворен... Какво се разбира под "наднормено тегло"?
Ако се съди по модела"Disco", който е приблизително със същите габарити (става дума за разлика в широчина на корпуса от 2 см. и в дължина от 22см.), за него е посочено, че е проектиран за каякар с тегло между 70 и 100кг. Може да се заключи, че и за този модел се отнася същото. Но, дали е така?!? При положение, че има разлика в товароносимостта от 50 кг.

Поздрави!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Докторе :D кефя се на еуфорията която блика от поста ти и се радвам ,че при нас все пак може да се докопаме до нещо добро.Радвам се ,че по нататък като се понауча на някои неща и поприключа ремонта на къщата ще мога да взема нещо наистина добро.Бях хвърлил око на диското обаче май е за доста по напреднали и щях да напраявя глупост ако се хвърла порано.Радвам се ,че сте се свързали с господата от сайта.Явно аз отпускарско време бях случил :?
По отношени на ТТ данните .... между двата модела трудно е да има база за сравнение поради различния дизайн според мен.Като гледам диското ще се доближава повече до сит ин каяк и ще трябва повече "чупка в кръста" ама щом го дават за "бурно" време.
Ще почакам доктора да купи едно темпо и даде кръгче :lol:
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Диското е каяк за морски разходки. Много е бърз, но е много по-"нестабилен" в статично положение от Темпото. Доста смелост ще трябва да се опиташ да хвърлиш котва от него и да му седнеш напряко:lol:
Той може да се използва за риболов само от рибари с тегло до 75 кг за да има място и за оборудването за риболов.

Просто е спринтьорски не рибарски каяк.

Кука, френските понятия за наднормено тегло са смехотворни.
Не ги слушай тея глисти :lol: :lol: :lol:

Товароподемността на каяка винаги се подценява в официалните данни на производителя - за по-голяма безопасност.
Това обикновенно е теглото при което няма да потъне в бурно море :lol: - при нормални условия носят доста повече.

Не е проблем чакането, важно е че ще ти го доставят оборудван в България с гаранция!
В Англия този каяк в рибарски вариант се продава за 500 лири - колко ли му искат Варненчани?
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Кука, прочетох данните на Темпото в оригиналният им сайт.
Като казват че е за по-едри рибари имат в предвид че носи 180кг което е нормално за всички рибарски каяци на другите фирми, но е страшно много за единичен каяк на RTM :lol: :lol: :lol:
На тях всичките им каяци носят доста малко.

Аз като казах че трябва да сте под 100кг за да сте подходящи за Темпото, нямах в предвид че каяка няма да носи по-тежък рибар, а имах в предвид че, седалката му е много тясна - човек с нормален ръст над 100кг ще е с доста тлъст задник, и няма да може да се вмести.
Един 100кг, 2 метров баскетболист обаче, с дупе като топка за тенис, ще се вмести без проблеми :lol: :lol: :lol:

Каяка е идеален за Черно Море.
Дано да не му искат много пари.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

ако в Англия е 500 лири очаквам тука да е 1500 левчета ... разбира се стрелям на посоки (необорудван).С мойте 75 кила значи се взписвам идеално за Темпото.
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”