Pike fishing in Ireland

Риболовен атлас на водоемите в България.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Има ли костури при вас :D Тактиката е да ги намериш,след това кълват и на 5 номер блесни :lol: :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
hristob
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 2:19
Местоположение: Roscommon, Ireland

Мнение от hristob »

Има. Ама където и каквото да метнеш, първо щука излиза. Поне където аз съм ходил.Луда работа. Какви ли не глезотии съм им приготвил. И маркови, и обикновени. Има едно голямо езеро до Sligo, Lough Gill, щуката много пъстърва унищожи тази година. Агенцията, която се грижи за района плаща по 13 евро/кг за щука. Мисля тази седмица да се пробвам там ама не ми се занимава да разнасям риба нагоре-надолу, ще я пусна, че да си я хвана пак:-) А ако се покаже някой поляк, ще му я дам да си хапне, че са много гладни горките:-D
hristob
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 2:19
Местоположение: Roscommon, Ireland

Мнение от hristob »

Две щуклета от река Boyle в Roscommon.

http://picasaweb.google.com/hristob73/B ... y715Ds1ejE#

И двете излязоха на Rapala X-RAP Hot Steel. За около час. Една изтървах заради калпави тройки. Захапа и я пусна, куките не се зацепиха явно. Предплагам да е била около 1.5кг щото пръта яко се огъна.

Поздрави от ирландско.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Браво,браво :wink:
Готини снимки,приятно място за риболов,а гледам и хората четат какво пише на табелите :D
Нещо си се разсейвал сигурно и не си засекъл добре :wink: И на мен наскоро ми се случи,на една проводка ми атакува 2 пъти клатушката и не я засекох :oops: След 1 минтута минах от другата страна на заливчето и я хванах на въртяща :lol: :lol:
Поздрави!
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
hristob
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 2:19
Местоположение: Roscommon, Ireland

Мнение от hristob »

Няма разсейване бе брат. Калпави излязоха куките. До краката ми дойде и изплю воблера. От 3 куки, ни една не се закачи, че и голямо парче беше, пръта на буквата Г стана. Взех едни нови воблери на Rapala. Нямаше и половин час и 2 закачих. Смениг ги с друга марка, Storm, имитация на пъстърва, същия модел дето баща ми хвана оная пъстърва от снимката. Абе, аз май и аванса нещо ми се стори хлабав. Както и да е. За другите ползвах X-Rap, ето линк:

http://www.rapala.com/products/luresdet ... salt=Fresh

Поздрави.

P.S. Къде се изгуби Майстор Саки?
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Тук съм, следя с удоволствие темата. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

Христо,

Добре дошъл във форума. Ние ловящите в чужди води обикновенно пускаме теми в "Риби и рибари в странство" малко по-нагоре из форума.

Аз съм се регистрирал в www.photobucket.com

и качвам снимките там след което използвам адресите им за да ги постна в темата. След някоя и друга проба ще успееш.

Шанън на западния бряг на Ирландия ли беше? Бил съм около Дъблин.

Поздрави
hristob
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 2:19
Местоположение: Roscommon, Ireland

Мнение от hristob »

Shannon минава точно през средата. Има една песен тук, че истинската Ирлания е на запад от река Shannon :-) "" The place to be is the west of river Shannon""
Нищо ново тук, освен че хванаха няколко нашенци да бракониерстват, полиция, глоби.....и сега като отида дас и купувам това онова в риболовния магазин ме гледат на кръв. Не съм патриот, но като си ме питат, им казвам от къде съм. А за другия форум, сте отворя и там. Поздрави
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Казвай им,че си българин,но им казвай и че не всички българи са отрепки :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”