яз. Въча - Къде и за колко може да се преспи ?

Разправят, че не всичко било риболов.
azsum
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 18:23
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

яз. Въча - Къде и за колко може да се преспи ?

Мнение от azsum »

Търся инфо за яз. Въча - къде може да се преспи и колко горе долу е нощувката там ? В нета намерих инфо само за една хижа "Атанас Спиридонов", но не знам колко е актуална информацията ?
Мерси предварително.
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Въча - Къде и за колко може да се преспи ?

Мнение от Zander »

azsum написа:Търся инфо за яз. Въча - къде може да се преспи и колко горе долу е нощувката там ? В нета намерих инфо само за една хижа "Атанас Спиридонов", но не знам колко е актуална информацията ?
Мерси предварително.
Здравей колега,
това което си намерил в нета за Атанас Спиридонов е само история.
Наистина по бай Тошово време имаше такава хижа - Атанас Спиридонов и тя се стопанисваше от БТС. Последния читав хижар в нея беша бай Георги от Стамболийски. Много пъти съм нощувал там /цените бяха символични/ и бая рибка съм извадил от заливите под хижата. Хижата я развалиха някъде през 1999 г.
Сега на мястото й има хотел Чилингира се казва. Не съм спал там, но предпологам че 15-20 лв. на вечер ще се върже. От хижата до брега на язовира има пътека, доста е стръмна и е трудно както слизането, така и изкачването. Денивелацията на терена е сериозна и ако си натоварен със въдици, захранки, кофи ще видиш зор.
Хотела се намира на 5 км от стената на яз Въча като караш по шосето за Девин ще го видиш отдясно на пътя.
Успех!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

Мдаа.. Преди 2 години направих грешка и си планирах почивката само чрез Интернет...

Върха беше една хижа за която пишеше, че е "Луксозна", със сателитна телевизия и какви ли не още екстри...
Оказа се, че има вода 1 час дневно, има един телевизор "София" май беше - зелено-синкаво-виолетов, който хваща само канал1 "защото се падаме в някаква сянка" както обясни хижаря... Иначе си личи, че преди 20 години е била луксозна - строена е с много пари, ама по "онова време"
azsum
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 18:23
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от azsum »

Мерси за отговорите. Подобно инфо ми трябва и за Цигов Чарк, но там избора май е доста голям.
ЕДИТ: Ако някой знае РАБОТЕЩА ХИЖА или Бунгала, в непосредствена близост до някой водоем ( дори и палтен ) в Пловдивски регион ( Хисар, Карлово, Сопот, Батак, Кричим и т.н. ) нека бъде така добър да сподели. За мое съжаление все пак риболова ще остане на заден план :( и едва ли ще мъкна кофи с захранка и такъми като за световно, по важно е да има добри условия за почивка :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Инфо за Цигов чарк от миналата година - последните бунгала вляво преди контрастената са на СБА, беше 6 лв. на човек, т.е. 12 на бунгало. Имат си тераска, санитарният възел е в близост и е като в казарма - множество кабинки с клекала и други с душове и умивалници. Хубавото е, че горещата вода никога не свършва. А от тази година, като минахме миналата седмица на връщане от Широка поляна, толкова хотелчета са настроили, че няма начин да не се намери място за спане. Все пак аз винаги ще предпочета Ш. поляна :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”