Риболов на хищник във Финландия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
faian
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 8:32
Местоположение: Lohja

Риболов на хищник във Финландия

Мнение от faian »

Незнам за Вас, но тук във Финландия съм забелязал, че хищникът се мъчи само на блесни, воплери, туистери и т.н. Тук предполагам че не са чували за риболов на жива рибка и на тежко от брега. /поради причината че ние нямаме лодки/. Вижте какво ми се случи вчера, на 02.05.09.
Значи, аз съм на Sammatti на езерото, така, хващам на плувка някакви бабушки и костурчета. След поредната бабушка реших да пробвам на тежко, на жива рибка. Първият удар дойде след 30 минути, добре, един приличен костур, около 400 гр. Замятам втори път на по едра бабушка и след час имах втори удар, за голямо мое учудване /тъй като бях заметнал на не повече 15-20 метра от брега/ ударих щука - 6 кг. след което наново заметнах и след около час със следващия удар ми отнесе влакно, поводи, кука и всичко. Целият риболов трая около 5 часа. И Вие знаете след като в торбата имам толкова добър екземпляр реших че съм си изпълнил задачата.
Тъй като това ми е първото писане във форума, а съм тук от 2 години, надявам се да споделим и за други дарове на водната фауна със Вас, господа и дами. Надявам се че съм ви помогнал със нещо от тази случка.
До писане..... :P
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

..................

Мнение от krasi.ko »

8)Здравей и честито за улова.......колкото до риболова на хищник с жива стръв мисля че на запад не се толерира много-много а някъде е забранен напълно......затова че преди да заметнеш въдиците следващият път поразпитай как стоят нещата с риболова на жива рибка...за да не попаднеш в неприятна ситуация :wink:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
faian
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 8:32
Местоположение: Lohja

Мнение от faian »

Може и да си прав, незная как е тука, но това което го правя ми харесва особено много, иначе благодаря за съвета.
П.С Не трябва да ядем и много мазно но.... :D :D :D
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

..................

Мнение от krasi.ko »

8) не бе човече просто исках да те предупредя да не останеш просто изненадан като те актуват за непозволен риболов.......а и аз отдавна съм на мнение че който иска да лови по даден начин никой не може да го убеди в противното или да го задължи........или както казваше дядо ми тва дето си го направиш сам никой не може датиго направи :wink:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Здрести колега, поздрави за улова. Аз мисля, че ако няма изрична забрана за риболов на щука на жива рибка (каквато по принцип е рядкост в риболовните закони, товане е пъстърва) не би трябвало да имаш проблем. Единсъвет - намери в интернет как се прави монтаж Драшкович с мъртва рибка, ще имаш доста по-добри резултати.
faian
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 8:32
Местоположение: Lohja

Снимки

Мнение от faian »

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=372576&view=3 вижте за какви рибета става дума
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Снимки

Мнение от Бат Стан »

faian написа:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=372576&view=3 вижте за какви рибета става дума
Точно за Драшкович си стават отлично. Пробвай, няма да съжаляваш. Ако не ти е ясен монтажа, свиркай да ти го опишем.
faian
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 8:32
Местоположение: Lohja

Драшкович...

Мнение от faian »

Давай да видим какво е туй нещо, ще съм ти много благодарен. Мисля че имам някаква идея какво означава,но все пак ще съм ти благодарен ако споделиш това с мен.
faian
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 8:32
Местоположение: Lohja

Мнение от faian »

Изображение
Аватар
ozzmosis
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 20:02
Местоположение: София

Мнение от ozzmosis »

Изображение
Това ли имаше предвид? :wink: Страхотен трофей,разкажи нещо повече...!
Все се уча и все недоучен си ходя!
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

Faian, риболова с жива рибка не е забранен, но не го ползват много.Потърси обаче куде може да си платиш за разрешително в твоята община и попитай за карти където е отбелязано къде точно можеш да ловиш.По принцип общините сами решяват за таксите , но повечето са стандарт и беше 25 еуро, но много реки са с допълнителни такси.
Вчера следобед бях на един от ръкавите на Kokemäenjoki , търсих щука на клатушки но без успех.
п.п от Pori съм , ще ти пиша на ЛС.
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

пп. Надписа LIHANSYÖJÄ много върви с този трофей :lol:
faian
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 8:32
Местоположение: Lohja

faian

Мнение от faian »

ozzmosis,Е, какво да кажа просто малко внимание ме накара да не се чувствам сам в тая Финландия, а иначе беше като всичко бавно тук, хвърлих на рибка, удари доста добре, и изкарах тъпата щука. Като парцал. На снимката мисля че не пише - 6 кг парцал. Но борбата беше ако искаш вярвай /нямаше и пет минути/ твърде мудна или бавна като всичко тук. Какво друго да кажа? Надявам се следващата да ме изпълни поне малко. Въпреки всичко аз се чувствам достатъчно горд за това 6 кг късметче. Благодаря, ако искаш да споделим нещо или разменим някакви усещания и /всъщност аз съм тук и лова риба от две години / не само за риба т.е. да се запознаем, да се чуем и видим. Моля ако желаеш пиши на скайпа.
faian
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 8:32
Местоположение: Lohja

Мнение от faian »

П.С. Всъщност другите щуки който са на снимките са от река Тунджа.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”