Питане за пръчка

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Alex_N
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 10:53
Местоположение: София

Питане за пръчка

Мнение от Alex_N »

Здравейте колеги, имам намерение да закупя пръчка за морски риболов и съм хвърлил око на една http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=818. Бих помолил за мнение тези които са я ползвали или за съвет за друга такава.
Последно промяна от Alex_N на Пет Май 22, 2009 16:01, променено общо 1 път.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

изглежда перфектно за бомбарда и попчета от брега. Въпреки че е с много голяма акция пробвай преди да земеш да мяташ чипарета от брега ...
hobie revolution 13
ssg
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 22:04
Местоположение: Варна

Мнение от ssg »

Здравей колега ако мястото в багажника ти позволява по добре си вземи един фидер.За чепаре или за дъно ползваш по твърдите върхове а за бомбарда или плувка по меките.Лично аз ползвам фидер 3.90m. от 4 години и смятам че за морски риболов няма по удачен вариант като единствено изключвам калканския където тежестите са доста по големи.
Alex_N
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 10:53
Местоположение: София

Мнение от Alex_N »

Точно в това е проблема. Имам идеален фидер за тази цел но е прекалено дълъг.
ssg
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 22:04
Местоположение: Варна

Мнение от ssg »

А какво ще кажеш за този:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=318
Ползвал съм и него и като качество и цена смятам че е доста добър избор.Имам го също от около четери години взех го малко преди фидера именно поради твоя проблем "място в багажника" но псле минах на комби и си реших проблема с място.Единствения проблем
при мен е в държача на макарата,от време на време изтърва някой от зъбите но като гледам модела на който си се спрял и той е със същия захват.
ssg
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 22:04
Местоположение: Варна

Мнение от ssg »

Извинявай колега не съм забелязал че не е наличена в момента но ако се интерисуваш мога да проверя в магазина от където взех моята смятам че може да я има тъй като вземахме за подарък на един приятел преди 3 месеца.
Alex_N
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 10:53
Местоположение: София

Мнение от Alex_N »

Колега благодаря ти. Няма нужда да проверяваш, знам къде да намеря тази пръчка.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

ssg написа:Здравей колега ако мястото в багажника ти позволява по добре си вземи един фидер.За чепаре или за дъно ползваш по твърдите върхове а за бомбарда или плувка по меките.
Ако е чепаре за сафрид-мек връх :wink:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

бат Киро .. ти говориш за от лодка нали :D
hobie revolution 13
ssg
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 22:04
Местоположение: Варна

Мнение от ssg »

КИРО написа:Ако е чепаре за сафрид-мек връх :wink:
Върховете при фидера са три или дори четери при различните модели и са доста по различни от тези при нормалните прътове,по принцип това са пръчки за риболов с хранилка на дъно
при които не се ползват сигнализатори и звънчета а се разчита на върха за индикация на кълването,така че като казвам твърд връх
нямам предвид нещо нечуствително просто с по меките рискуваш да ги счупиш при далечни замятания от брега. :wink:
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

RIMOHIT написа:бат Киро .. ти говориш за от лодка нали :D
Даже и от брега.По-мекия връх позволява по-добра игра на чепарето,а след като удари първия сафрид, само леко се обира,мекия връх тогава си върши останалата работа.

Римо,от брега трябва по-дълга пръчка.От 4 м нагоре,а от лодка,
не повече от 2,50.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

КИРО написа: Римо,от брега трябва по-дълга пръчка.От 4 м нагоре,а от лодка,
не повече от 2,50.
Разбира се.
Иначе а от брега пък предпочитам по твърди пръчки специално за сафрид.Нали говоря за хамалско мятане и обиране а не отвесно клатене в някой дълбок крайбрежен участък ама вкус (казало кучето и се облизало под опашката)
Инак за "мекия" и лодката съм на едно мнение с теб :D
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Ква е тая болонеза 100 грама акция. Болонезите са макс 40 грама, ква е тая плувка 100 грама. Сигурно е мноо твърда тая пръчка, не вървам много да е удачна за болонеза, а за море ми се вижда много скъпа. Виждам че си от софия, морския риболов не ти е основен, та за тези пари си вземи нещо дет да ти върши работа около София. За морето има една серия на Видракс - Класик, няма ги на сайта им но се продават тука, с акция 50-80. Твърди , универсални пръчки, стъклопластови, за дъно , спининг дори и за калкан стават. Евтини са , 15 лева струва 3,60м. Може да ги търкаляш по цимента колкото си искаш. Карбона ще стане на мармалад. Само за илария незнам дали ще стане , там трябва мек връх. Иначе фидера е хубава пръчка , става за всичко.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

anastas_peykov написа:Ква е тая болонеза 100 грама акция. Болонезите са макс 40 грама, ква е тая плувка 100 грама. Сигурно е мноо твърда тая пръчка, не вървам много да е удачна за болонеза, а за море ми се вижда много скъпа. Виждам че си от софия, морския риболов не ти е основен, та за тези пари си вземи нещо дет да ти върши работа около София. За морето има една серия на Видракс - Класик, няма ги на сайта им но се продават тука, с акция 50-80. Твърди , универсални пръчки, стъклопластови, за дъно , спининг дори и за калкан стават. Евтини са , 15 лева струва 3,60м. Може да ги търкаляш по цимента колкото си искаш. Карбона ще стане на мармалад. Само за илария незнам дали ще стане , там трябва мек връх. Иначе фидера е хубава пръчка , става за всичко.
Болонезите на VEGA ,особено ако са останали от първия внос на Видракс си заслужават всеки лев от цената.Аз имам 6 метрова с акция 70 грама,да, не греша...И е подложена на мръсна експлоатация от поне 4 години,като през лятото се използва буквално всеки ден...
Alex_N
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 10:53
Местоположение: София

Мнение от Alex_N »

Благодаря за съветите колеги.)
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”