Начинаещи в риболов на дъно

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
maskata
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 22:32
Местоположение: sofiq

Начинаещи в риболов на дъно

Мнение от maskata »

Здравейте,
аз и pi4a94 се пробвахме да ловим на дъно няколко пъти мястото е със шавари има един продълговат шавар и хвърляме зад него и като вадим неможе да се избегне без да закачим шавара първият път си направихме сами монтажа за прожината.Направихме монтажа с влакно 0.16 и куки №10 резултата беше много скъсани куки и много оплетени и само едно малко шаранче 20 сантиметра после сложихме по големи куки №6 и пак се касаха и оплитаха от доло и от горе на прожината последния път купихме пружина с вързани куки с конец и куки номер 4 конеца излезна много здрав.Преместихме ги от долу и от горе за да не се оплитат защото се оплитаха.Резултата беше същия само едно малко шаранче и то пак беше 20 сантиметра.Имаше много хубаво кълване и удряне на шпионката.Засечка отиване във водораслите и минаването откачи се от водораслите и рибката също...

ето снимки от монтажа (вързаната пружина)



Изображение
Изображение

Въпроса ми е защо се откачат така рибите?Пича94 ще добави въпроси :wink:

Благодаря предварително :!:
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Е те, ако не се откачаха нямаше да остане кьораво рибе в язовирите. :wink:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
neylovimiq
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:47

Мнение от neylovimiq »

Не си ли се замислял за риболов на косъм...Тая пружина сериозно може да нарани някоя трофейна риба.Виж тук http://www.carpbg.com/techica/tyinghairrig/index.htm
Дори да валят камъни слагам железния чадър и тръгвам за риба
Аватар
easer
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 11:11
Местоположение: русе

Мнение от easer »

аз на р.Дунав имам успехи с прожината 4кг шаран и доста добре работи препорачвам го :lol: ю
дано и на вас да ви върви по шарански :fish3:
Аватар
ribarq92
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 19:50

Мнение от ribarq92 »

easer написа:аз на р.Дунав имам успехи с прожината 4кг шаран и доста добре работи препорачвам го :lol: ю
дано и на вас да ви върви по шарански :fish3:
Пич първо си намали снимката на аватара !!!! Та после прожина не е с О ами с У и накрая тея монтажи с прУжини доста нараняват рибата а и като гледам на снимката ..... Поне карай малко по цивилизовано без тия пружини примерно слагай фидер хранилки и отдолу една кука по ефикасно е !!!!
Carp-Master
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 0:55

Мнение от Carp-Master »

това е бр акониерски монтаж,максимум 2 куки колега
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Мнение от pi4a94 »

Разбрах и не го ползвам!Сега фидер :wink:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
ribarq92
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 19:50

Мнение от ribarq92 »

pi4a94 написа:Разбрах и не го ползвам!Сега фидер :wink:

е това е добро начало браво колега !!!!!!!! И чакам да покажиш някоя добра риба с новия монтаж :wink: :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”