Монтажи за риболов с ФИДЕР

Публикувай отговор
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Монтажи за риболов с ФИДЕР

Мнение от Бачо Илия »

След като прочетох всички теми за риболова с фидер в подфорума, ще се опитам да систематизирам и до някъде да покажа и обясня, моето виждане за най-ползваните монтажи:

В темата ще се опитам да постна и обясня няколко основни монтажа за риболов с фидер. Според мен основните типове монтажи са: "патерностер", "симетричен", "асиметричен" и монтаж с "подвижна хранилка":

http://dox.bg/files/dw?a=93151c357e


:idea: 8)
Последно промяна от Бачо Илия на Пет Яну 29, 2010 10:02, променено общо 3 пъти.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Благодаря ти за труда Бачо Илия !!!
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Колега, винаги ми е пълнило душата твоето отношение и перфекционизъм към хората, риболова, природата и не на последно място, към "обичайните заподозрени", в репортажите ти, за което също БЛАГОДАРЯ :idea: :!: :!:
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Да продължа с обичайните монтажи; като коментираме противоуплитащата "тръбичка", аз също недолюбвам тръбичките... но не и тази на монтажите по-долу; това в общи линии е искристализирания вариант на "тръбичка", която замества перфектно каквато и да е противоуплитаща част на монтажите с подвижна хранилка, при максимална чувствителност:

http://dox.bg/files/dw?a=f852d7d46c

:idea: 8)
Последно промяна от Бачо Илия на Пет Яну 29, 2010 12:23, променено общо 4 пъти.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

IDA написа:Колега, винаги ми е пълнило душата твоето отношение и перфекционизъм към хората, риболова, природата и не на последно място, към "обичайните заподозрени", в репортажите ти, за което също БЛАГОДАРЯ :idea: :!: :!:
Няма защо Бачо ! Аз съм откровен човек, затова така и постъпвам !

Също така винаги съм ценял много високо препоръките ти за различни монтажи, методи, както и репортажите ти от излетите. Дано в този форум не се намерят дразнители в твойте теми, за да можем да се поучим от опита ти.

Искам да помоля Майстор Саки и carpbg да съблюдават много специално темите на колегата, защото винаги е имало някакви глупави провокатори заради които добрия тон е излизал от релси !!! Нека повече не се случва това. Мисля, че можем да научим много от Бачо Илия.

Поздрави :)
felippemassa
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 17:53
Местоположение: Варна

Мнение от felippemassa »

:fish12: Бачо се завърна :fish11: :D :D :) :)
gorkata_petrov
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 13:37
Местоположение: PLOVDIV

Мнение от gorkata_petrov »

Аз също се радвам , че се завърна :D
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Монтаж с хранилки тип "метод фидер":

http://dox.bg/files/dw?a=537696e5ea


:idea: 8)
Последно промяна от Бачо Илия на Пет Яну 29, 2010 10:23, променено общо 2 пъти.
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Мнение от indalo »

Бачо ще липсваш на другия форум, но те има тук. Много полезни неща съм научил от теб.
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

Чичо Илия, въпреки особеностите на характера ти и закачката по между ни, да си ни жив и здрав, радвам се че пак си тук, полагаш усилия и отделяш време, показваш туй онуй от рибарски техники и умения. Жив и здрав , очакваме снимки с рибки :wink:
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Аватар
Jordan1970
Мнения: 102
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 14:49
Местоположение: Орландовци

Мнение от Jordan1970 »

Бачо Илия,"Патерностер-а" работи идеално :fish2:
Без излишни тръбички и други утежняващи линията :D
Преди няколко дена говорихме с тебе в сайта на Митев и от там вече ,благодарение на теб основно монтажите ми за фидер ще са "Патерностер". Благодаря ти и ти желая само успехи и здраве!Късмета винаги е бил с теб :D
ПФК Левски
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Jordan1970 написа:Бачо Илия,"Патерностер-а" работи идеално :fish2:
Без излишни тръбички и други утежняващи линията :D
Преди няколко дена говорихме с тебе в сайта на Митев и от там вече ,благодарение на теб основно монтажите ми за фидер ще са "Патерностер". Благодаря ти и ти желая само успехи и здраве!Късмета винаги е бил с теб :D
Ооо... Данчо здравей :D Точно ти ме попита за дължината на рамото при патерностера; монтажа е супер и е универсален, но зимата аз предпочитам този с подвижната хранилка и тръбичка "7,5"; на Домлян риболова е на над 70 метра и на 11-12 метра дълбочина. Сега в момента, пак го ползвам него( на Душанци, Пясъчник, Копринка и разни арендни), щото съм еволюирал и ме мързи неистово :D :D 8)
Патерностера е неизбежен и задължителен ако се лови на ТЕЦ-а, от пожарната нагоре; тогава се ползва хранилка тип "рамо/рамка", а патрностер-рамото трябва да е с по-тънко влакно. За да се минимизарат загубите, вместо хранилка може да се ползва утежнена стандартна пружина (без куките :D ) или олово тип "грипа"- собствено производство 8)
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Ще направя някои мои коментарии по маркировката и техниките за точни дистанции!!!:

http://dox.bg/files/dw?a=6b49427716

:idea: 8)
Последно промяна от Бачо Илия на Чет Яну 14, 2010 20:55, променено общо 2 пъти.
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Мнение от Iceberg »

Страхтна тема! Всичко събрано сбито и ясно на едно място. Мисля, че ще е много ценна за доста хора.
БЛАГОДАРЯ колега!
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Iceberg написа:Страхотна тема! Всичко събрано, сбито и ясно на едно място. Мисля, че ще е много ценна за доста хора.
БЛАГОДАРЯ колега!
Трябваха ми много години за да успея да напиша нещата толкова кратко и ясно; четене, с последващо упорито цопкане, му е "майката" :wink: То, като има от къде да се прочете, хамалогията рязко намалява 8) 8) 8) Надявам се, темата да е от полза на феновете на "трептящите връхчета" :D 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”