Примамки за щука.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
zapalen_92
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 21:43
Местоположение: Павликени

Примамки за щука.

Мнение от zapalen_92 »

Здравейте,искам да се допитам до вас.Обмислям да си купя някои работи за щука,но имам ограничен бюджет и трябва да иззбера между следните неща.
Или да взема Mepps Pike Tandem + Mepps - Timber Doodle
Изображение
Изображение
Или да взема само един воблер Skitter Walk (fresh water) на Рапала.
Изображение
И трите са добри,но трябва да избирам.Кажете според вас кое ще е по доборото решение.
НАСЛУКА!!!
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

Lusox N3, бяла и жълта :wink:
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Йедри клатушки и големи въртележки :wink:
Руските клатушки за лев ,лев и педесет а един уокър е къде 15 лева най малко !
Иначе между уокъра и тандема гласувам за тандема :)
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
zapalen_92
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 21:43
Местоположение: Павликени

=]]

Мнение от zapalen_92 »

Mepps Lusox имам.Искам да знам от тандема;тази другата и попера какво да взема.Попера на рапала е добър,но пък и тези двете блесни ми харесват.Не мога да реша.
НАСЛУКА!!!
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: =]]

Мнение от ninja »

zapalen_92 написа:Mepps Lusox имам.Искам да знам от тандема;тази другата и попера какво да взема.Попера на рапала е добър,но пък и тези двете блесни ми харесват.Не мога да реша.
Skitter Walk не е попер, а walker :wink:
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
zapalen_92
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 21:43
Местоположение: Павликени

Re: =]]

Мнение от zapalen_92 »

ninja написа:
zapalen_92 написа:Mepps Lusox имам.Искам да знам от тандема;тази другата и попера какво да взема.Попера на рапала е добър,но пък и тези двете блесни ми харесват.Не мога да реша.
Skitter Walk не е попер, а walker :wink:
Да объркал съм.Извинявам се.та по въпроса.....
НАСЛУКА!!!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Тандемите са боклук. Купи си и клатушки Рублекс Орлак и Оркла.
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Поперите и уокърите са добре примамки,но в добри ръце,ако не знаеш как точно да ги водиш,по-добре си ги спести.Аз също мисля,че тандемите не стават,но това важи и за Рублекса.Заложи на Моски(до 5-6 номер) и на Мепсове (до 4-5 номер) по отношение на въртележките,а за клатушките,най-добри са старите руски "лъжици",търси ги по битаците или си купи тяхни имитации.
hvani i pusni
zapalen_92
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 21:43
Местоположение: Павликени

Мнение от zapalen_92 »

Васил Ламбов написа:Поперите и уокърите са добре примамки,но в добри ръце,ако не знаеш как точно да ги водиш,по-добре си ги спести.Аз също мисля,че тандемите не стават,но това важи и за Рублекса.Заложи на Моски(до 5-6 номер) и на Мепсове (до 4-5 номер) по отношение на въртележките,а за клатушките,най-добри са старите руски "лъжици",търси ги по битаците или си купи тяхни имитации.
Знам как се водят и ще се науча.Защо не стават тези тандеми?Те не са ли като Лусокса,но са две и да дават още повече вибрации?
НАСЛУКА!!!
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Щом знаеш,защо питаш!?Първо искаш съвет,говориш за ограничен бюджет,а после не харесваш отговорите....Значи хубаво е да имаш всякакви и много примамки,но това е скъпо и трябва време...колкото до това защо тандемите не стават,ами практика приятелю-много са тежки,много боклуци събират,летят лошо,трудно се водят и...рибите не ги харесват,разбира се,че и на тях рано или късно ще хванеш,но защо да си губиш времето и парите,като можеш да си го спестиш...
hvani i pusni
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Мнение от баш майстора »

васко е прав
ако наистина сега започваш не си заслужава да започнеш с по екзотични примамки
купи си неколко по големшки моски (в зависимост от мястото от което ще ги купиш цена 2,50-3,00 лв.) и си у игрътъ :wink:
ето тук има доста голям избор пък и да видиш цените на мепс и моска
http://www.shop.iantra.com/index.php?op ... itstart=30
те ти и малко еФтинджос руски примамки
http://www.riboco.com/index.php?mod=catalog&cat=51&pg=1
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Щом искаш тандем,то аз ти препоръчвам да си вземещ тандем на Моска№ 4 и 5.В Търново има и струва около 4 лв.Имам доста извадени щуки на него по корекциите.Иначе аз бих си взел Моска въртележка № 5,6 или Моска Сафир 20гр.За парите си са супер примамки за щука.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Popper
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 13:45
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Popper »

Aglia Fluo No5 оранж, Lusox No2-3, ако намериш ABU Reflex 18г, Rublex Ondex No5-6 и Voblex No5/12 г. - все добри и ловящи въртелюшки. Имам един Voblex на поне 15 год., сменял съм му арматурата няколко пъти, но си работи и лови!!! Жалко, че май спряха този модел от производство. Ако толкова държиш на тандем - от Лоди си вземи на Balzer 13 г Duo Gold - проверен в бой, работи, но за мен единичните блесни са по-удачни. И задължително няколко клатушки 7-9 см, 18-28 г предимно златно, червено и бяло и някаква флуо шарения за по-мътна вода.
THINK FOR THE WORST, DO THE BEST!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Щуката не трябва да се глези - когато кълве, кълве почти на всичко. Аз съм фен на клатушките, като фаворити са ми тези, които и Олимпийския Жоро ти предложи. Ама имам и доста рускинчета по 0.8 лв., с които също съм имал добри излети. Просто Оркла-та по-ме кефи - така, както някои предпочитат блондинките, например, въпреки, че усещането е едно и също... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Абе аз като знам на какви корекции ходи колегата,май примамки над 10гр. няма да му вършат много работа.Пък аз му говоря за някакви си 20гр-ови. :cry: Там си требе попери и други повърхностни примамки.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”