===Ден като всеки друг...===

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

===Ден като всеки друг...===

Мнение от Любака »

Беше ден като всеки друг... Ловим си ние с бай Цецо стърджени на реката щото сега им е сезона пък и така ни е скимнало за по лесно... Ловим си ние и нищо ама нищо не фащаме пък му викам на моя боен другар що пък да не се попреместим къмто "фермата"... "Ама ква ферма дай още малко да ги поналовим стърджените че им минава сезона пък и модата шъзнайш..." и събрахме ние де що имахме снаряжение и се запътихме към местната бакалия да си купим 2 кутийки консервирана царевичка - една за Шараните и една за Цецо... Че му прималявало покрай водата като ги гледа как цокат царевичка и така...
Отиваме и какво да видим рибите се строили и нас само чакат - няма много вятър няма много слънце няма много вода - имаме много мерак :lol: Всичко както си го пише в учебниците на бати Цецо от лесотехническия издания на проф. академик Сомов и други тузове в люспестия бизМес... Запяхме ние песни за Златната Рибка, за ГрозДноватата Ракия и "...царевичка злаатничка в шепа ще ти дам - ела насам..." Залагаме 2 линии с лайнонови поводи (щото сме авантюристи) на едни тройни куки или както академик Цецо им вика "Троянки" и на тях пронизани като за изложението във Филибето бабушкери ама всичко е премерено - бабичката зор-заман и потапя сама плувката ама повече от 4-5 секунди под водата не може да я задържи - един вид ако ще е Щука Зъбата ще е да си каже думата... И не мина много време и тя си я каза...
Изображение
Целунах я в устата бърже и я пуснахме по диво по здраво...(Малолитражна беше пък и за какво ни е ние сме тръгнали за стърджени... да им остържа... носовете мустакати аз... с тоя наш късмет...).
Решавам аз и се свивам наказан в един ъгъл до бетонния зид на преливника и почвам да си къцам с фини японски такъми :wink: за стърджени... №16 кукичка утежнена елкетриково зелена перлен силикон 3см и влакънце Ф0.18 с малка нежна бушонообразна плувка за придръпване - и ги почнах да ги скубя...
:arrow: Слънчаци...
:arrow: Костури...
:arrow: Кленчета...
:arrow: Крапита...
:arrow: Бассчета ... и други тям подобни благинки а бат` Цецо на дънце чака да ги боцне с едни топчета хлебец като пъдпъдъче яйце на тройки №6... (ни са смей ами виж по-надолу стой гледай мача и виж резултатя :twisted: - мдааааааа а днес ги е скубал като чесън на №4 пък се е запасил и с 2-йки... абе ... ден като всеки друг... )
И с плавно обиграно движение на човек пресушил десетки бири отварям аз консервичката царевица и пронизвам 2 малки зрънца като зъби на усмихнат китаец на кукичката и ги запокитвам на границата между бързея и тихата вода... тлъсти талази се точат там и плувката чезне като влах на края на Дунава. Първо попадение - Крапи... оп и в чувала... Нова царевица и ооп Крапи - оп и в чувала... трето попадение - кленче - оп и обратно и пак царевица и пак замятане ама тоя път далечно... кажи речи на 2 педи от носа на маратонките ми защото нещо имах наченки на гнЯздо по макарата и доникъде не стигнах - та играя си аз на макраме и разплитам тоя възел и съответно като стар школник от риболовното училище на чичо Дико затягам аз аванса да не стават сакатлъци... И 4-то попадение... нямаше защото със зверска неземна сила (по-скоро подводна) ми отпориха влакното като срамен косъм и без много церемонене за мигове само докато аз гледах като напикано дете майка си... Не съм му мислил много смених куката и набързо пометнах обратно(на една плюнка разстояние - ама от по сополивите т.е. доста близо) абе не съм чакал много защото плувката си тръгна на уволнение пък Цецо тръгна да тича къмто мене като опълченец и развяваше победоносно кепа полепен с някакви бодили докато не се плъзна на лигавите камъни и се изтърси в треволяка... под облак попържни и клетви... А моя аванс тоя път свири ТЬЕХНО-ТЬЕХНО - жъц-жъц-фиу и ди-джея спинва припева ДААААААААВАААААААААААААЙ МИИИИИИИИИИИИЧ :!:
Мноу борбено говедо дойде това не стига другото ами отиде зад дувара нагоре по течението като, че ли се пробваше да се качи по каскадата в язовира над дигата...
Изображение
Малката кука и сравнително тънкото влакно все пак издържаха на напъна и с професионална намеса бат` Цецо тури край на мъките на гусето и го гребна страстно ...
Изображение
И както се кефим - Чокни - Мокни и гледаме единия от дънните прътове на колегата как тръгва да поляга оставихме всичко друго освен кепа и обратно на фронта...
ААААААААААААААААААА дойдоха гости с много пиене ще разправям друг път сега ще ви изпедепцам снимките...
Изображение
Имаше и още едно убождане на Маски също я пуснахме да си ходи...
Изображение
Изображение
Бате ЦЕЕЕЕЕЕЕЕЕЦО Е ГОЛЯЯЯЯЯЯЯМ!
Изображение
Тоя беше най-малкия шаран... 3.800кг 8)
Изображение
Уфф що за летище съм отпорил... Шереметиево...4
Изображение
Бат` Цецо хубаво ми се смя по светло ама как го натири в бързея и него звяра за последно в мрака... А за тая следващата снимка се извинявам на всички вегетарианци и на Бриджит Бардо и поздравявам леля Марчи от съседния блок... Общо тегло малко под 30КГ... Раздадохме на комшиите да ни помнят с добро...
Изображение
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Ето го бееееее! :lol: :lol: :lol:

Адаш, викаш кленчето на царевичка?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

ЕЕЕ дочакахме те, Ае бе Любак, така се бях затъжил за твоите отвъдокеански приключения, бравос за големите щуки!!!
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: ===Ден като всеки друг...===

Мнение от Алеко »

Любака написа:... ако ще е Щука Зъбата ще е да си каже думата... И не мина много време и тя си я каза...
Изображение
Целунах я в устата бърже и я пуснахме по диво по здраво...(Малолитражна беше ...)[/b]
Не ви ли е срам, бре?! Малолитражна била!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ===Ден като всеки друг...===

Мнение от babydoctor »

Алеко написа:Не ви ли е срам, бре?! Малолитражна била!
Ми те в УСА колите под 3 литра така им викат :D :roll: :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Lubo написа:Ето го бееееее! :lol: :lol: :lol:

Адаш, викаш кленчето на царевичка?
Здравец, адаш, ами да на царевичка - че и по две зрънца искаше че иначе слънчака ни разката фамилиите... пък днес на торен червей го напипах кленчето не оставя да потъне стръвта... а бат Цецо от независимата революционна рибарска школа МОНТАНА ... на зелен грах :shock: попиля го да кълве... аз за срамотията след 12-15м изцеден аванс не го удържах звяра и като влезе в бързея скъса със все плувката (повод така и не ползвах...голямо добиче да му се не види) Колегата се поправи след подобен звяр, който му отпори Ф0.30 :!: и забоде Шаранче къмто 1.5кг ама го пусна да си ходи и добре че беше баджо да ни отсрами днес ... залови един шарко къмто 4ворка ама аз нали съм прогресивно замъглен и го закачих на едни тъпи стрингъри да им се не видяло и боклюците - замина си със все стрингъра ....
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”