FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Съб Окт 25, 2014 5:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2007 12:43 

Статус: Offline
Ето я темата за риболов на сом от брега

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2007 17:12 
Аватар

Чак сега видях и аз темата за риболов на сом от брега.Моя опит е твърде скромен с тази риба но все пак имам някои успехи 2 бр до 6 кг и няколко до 2 кг които си плуват и до днес.Става въпрос за риболов на воблер главно по р.Марица и някои затворени водоеми в Хасковско.Почти съм сигурен ,че малко трудно може да се излъже супер трофеен сом (говоря за сомове над 50 кг) от брега и хвърляне от ръка.Обаче риболова на сом от брега съвсем не е безмислен и случаен.Трябва да ви кажа че почти целия хасковски регион е пощурял на тема воблери и въртене по п.Марица.Всичката тази какафония започна преди около 2 години през които има извадени около десетина сома надхвърлящи 25 кг(поне аз знам за толкова).Видях и с очите си сом 33 кг ако не се лъжа изваден пак на воблер в района на г.Харманли на р.Марица.Верно е че местата на които се прявят тези така да се наречат рекорди се пазят в дълбока тайна и се предват от "доверена" уста на "доверени" уши, но който е постоянен и настоятелен е възнаграден с трофей.Аз съм си запланувал да се запиша този сезон с нещо по внушително но времето ще покаже , липсва ми малко опит все още.

Успех на всички rib4o

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2007 18:31 
Аватар
Търговец
Търговец

Желая ти късмет колега.Щом се упорства резултатите не закъсняват.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 14, 2009 22:00 
Аватар

ето един добър способ ,но пак трябва лодка за нанасяне и сонар за определяне на дъното :roll:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 13:48 
Аватар

Това малко по горе не е ли схемата,която GE6_HUNT искаше да покаже ??? :roll: :roll: :roll: :roll:

Един рибар отива за риба ,но си забравил червейте!Взел един лист и химикалка и написал "червей"!Хвърлил и започнало да му кълве засякъл той и започнал да вади нещо голямо извадил един голям лист и на него пишело "шаран"! :D:D:D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Hito
МнениеПубликувано на: Сря Юни 02, 2010 1:09 
Аватар

Колеги тук се отклоняавате от темата момъето е аматиор няма лодка тои иска да разбере как може с вадица в рака и кола да иде за риба ноштем колега тук ште ти разкажа моито мнение ас сам младо момъе от наъало нямах пари за моторни лодки и ходех от брега става вапрос за яазовир огоста-монтана. ходех лиатото преди да се стамни за да си хваштам страв с убикновена вадица линята ми е била олово на краиа а по нагоре 2 куки едениъни не много големи през една педиа от оловото и кука от кука и преди да се стамни хваштам крехки риби бабошки или ако е костур го белиа разриазвам на 2 половини рибката с все ъервата и я каъиш на куките замяташ междо клеъки или дарва защото там е другата риба но и да можеш и да извадиш улова на не по далбоко от 2,3 метра далбоъина калват предимно малки но има и големи пробваи и при нас на клонка има малки. Пробваи и на морски риби разрязани и по малак процент на полу раскасана жаба на друго не сам имал успех след даждове може и на умриала мишка. Извиниавам се за лошиа првопис не сам свикнал оште.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 02, 2010 2:37 
Аватар
Търговец
Търговец

Много трудно се разбира.Слагай поне точки в края на изречението.
Добре,че написа това на края...няма страшно другия път опитай. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 02, 2010 3:15 
Аватар

Обаче и ти си саштия запален рибар като мен. От този форум се познавам лично само с левака от него взех една лодка преди година и с марко поло но не лично но се надиавам да се запознаем.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 02, 2010 4:25 
Аватар

Колеги скоро ще се открие сезона, та да опресним малко знанията
Тва с въдиците и макарите ясно, влакна куки стръв мисля че са ясни нещата. При мен май куца монтажа, ползвам олово тип дунавско крайно, но като че ли мисля да мина на вариянт на подвижно олово.
Та ще съм благодарен ако споделите варианти за монтажи.
Поздрваи и наслука :)

Nobody is perfect, I'm Nobody!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 02, 2010 11:46 

Малко мой размисли.

Масово по Дунав се лови на неподвижно олово. Абсолютно непонятно ми е защо е така. За да не влиза рибката между камъните ли?
Аз си ги ловя без проблем с подвижно олово.
Не съм имал кой знае какви успехи на всейвестните сомски места, дъбоките с едрите камъни.
Най-много съм ловил на пясъчливи плитки места през ноща. Имал съм случай на удари през 15-20 мин. За съжаление на глутницата. Дребоси по 2-3-4-5 кг.

Другото, което ми прави впечатление е че не се ползват вирбели. не се обръща внимание как стой рибката под водата. Колко е подвижна и дали въобще мърда. Масово се боде през където дойде и я жива я не бууум в дълбокото и чакане.
Такива идиотщини като, рязани птици, риби, черва, дробове, далаци, сапуни не съм пробвал няма и да пробвам.

Има си червей(блатен, едър земен, едър торен, тополов), попови прасета, рибки, на пиявици съм имал само един удър досега.

при неподвижно олово ловя само с тапа. като между ТРОЙНИЯ вирбел и долното олово връзвам много слабо влакно или го претривам нарочно за да се скъса веднага при зацеп.
Влакна под 0,45-0,50 не съм слагал няма и да сложа. Куки предпочитам по малки 2-3 нули. Един единствен път сложих 6/0 и куката просто не проби четките и сома си замина.

Та общото ми впечатление за Дунав е че сома се лови на късмет или когато е много активен. Никаква мисъл, никаква находчивост.

Също не съм съгласен, че не може да клъвне или да се извади трофей от брега.
Имам удар на риба поне 30-40 кг на дълбочина 1,5-2 пролетта на залят бряг, след засека стана мазало, веднага се обърна отгоре и хукна, не го спрях и си влезе в коренищата. Ако можеш да плуваш щеше да е мой, ама тц. :lol:

Следя темата с интерес и би ми било интересно да науча нови неща

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 03, 2010 19:31 
Аватар

Apocalypse написа:
Това малко по горе не е ли схемата,която GE6_HUNT искаше да покаже ??? :roll: :roll: :roll: :roll:

Да, точно това имах пред вид, колега.

didiod написа:
Изображение

Позиция 5 е междинен поплавък (може и 2-3 ярко оцветени да се виждат от задаваща се лодка) позиция 9 е ластик (моите се разтягат 1:6).

Този риболов се практикува и без лодка ;)
Примерно на средно големи (до 80 метра) язовирни ръкави ластика се завръзва за дървото на отсрещния бряг (посредством въже или корда за да не се протрие). Така стръвта стои примерно на 20 метра от отстещия бряг (където е тихо) и на 60 метра от нашия бряг, като е стабилно фиксирана, с възможност лесно и тихо да се презарежда многократно от самия бряг ;)

P.S. Миналата година по този метод имах изключително-добър резултат с толстолопите и щуките, без да се скъса ластика нито веднъж ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 03, 2010 19:38 
Аватар

Колега това е супер сложнотия докато го вразваж това ас щте наскуба 3 сомлета а и никога не съм виждъл без лодка да се практикува.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 26, 2010 17:35 
Аватар

GE6_HUNT написа:
Apocalypse написа:

Да, точно това имах пред вид, колега.

didiod написа:
Изображение

Позиция 5 е междинен поплавък (може и 2-3 ярко оцветени да се виждат от задаваща се лодка) позиция 9 е ластик (моите се разтягат 1:6).

Този риболов се практикува и без лодка ;)
Примерно на средно големи (до 80 метра) язовирни ръкави ластика се завръзва за дървото на отсрещния бряг (посредством въже или корда за да не се протрие). Така стръвта стои примерно на 20 метра от отстещия бряг (където е тихо) и на 60 метра от нашия бряг, като е стабилно фиксирана, с възможност лесно и тихо да се презарежда многократно от самия бряг ;)

P.S. Миналата година по този метод имах изключително-добър резултат с толстолопите и щуките, без да се скъса ластика нито веднъж ;)

за да го разпънеш ти трябва лодка, а ако имахме лодка едва ли щяхме да пишем в тази тема.
За мен най-големия проблем е замятането на дистанция без да се уплете монтажа, тука може много да се взаимства от шаранджийския риболов

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 26, 2010 22:34 
Аватар

Риболов: heavy spinning
chopara написа:
За мен най-големия проблем е замятането на дистанция без да се уплете монтажа, тука може много да се взаимства от шаранджийския риболов

Сериозната дистанция е почти непостижима с рибка за стръв, особено пък, ако тя е с подобаващи размери. А и за капак, ако целта е да остане жива, мисията става наистина невъзможна.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 17, 2010 20:20 

абе искам да питам защо се слага този ластик междо основната шаманура и помощния буй колко е дълъг ластика и колко да бъде голям помощния буй?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]