Най-малка риба която сте хващали

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

Най-малка риба която сте хващали

Мнение от TeHeB »

за малко разнообразие реших да пусна една темица и да пуснем по 1,2 снимки на най-малките риби които сме фанали
ето една от мене :

това е един MONSTER FISH


Изображение
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

:shock: А , стига бе :shock: Това па , къде го улови ? :roll:

Беловар(Говедарка,Блескавец,Пръскач)-Alburnoides bipunctatus-Riffle Minnow;Schneider
trueplayer
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 18:25
Местоположение: София

Мнение от trueplayer »

Добра е Тенев :lol:
Ние с братовчед ми ги ловим същите на една река,ето и снимка братото с рибата,с кеп я извадихме :lol:

Изображение
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

Мнение от TeHeB »

между другото куката е номер 9 оунер,тогава гоних бели мрени :lol:
trueplayer
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 18:25
Местоположение: София

Мнение от trueplayer »

TeHeB написа:между другото куката е номер 9 оунер,тогава гоних бели мрени :lol:
ее нашата е класиката Овнер Фуна 18-ка 8) ...а там където ловим най-голямата риба е 15 см друго няма какво да се лови,просто хващаме малки рибки и зарибявам едно друго място ;)
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

Мнение от TeHeB »

trueplayer написа:
TeHeB написа:между другото куката е номер 9 оунер,тогава гоних бели мрени :lol:
ее нашата е класиката Овнер Фуна 18-ка 8) ...а там където ловим най-голямата риба е 15 см друго няма какво да се лови,просто хващаме малки рибки и зарибявам едно друго място ;)
голяма борба е паднала с тая риба :lol:
levski953
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2009 1:00

Мнение от levski953 »

Колега Тенев,чистокръвна лешанка си хванал!Тази даже е голяма за размерите им,но за сметка на това са ужасно лакоми.Хващал съм от същия размер рибка,в чиято уста имаше 5-6 по-дребни,хващал съм лешанка на хляб,на скакалец...на всичко кълват гадовете!
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от Tonito »

до levski953 рибата си е Беловар(Говедарка,Блескавец,Пръскач)-Alburnoides bipunctatus-Riffle Minnow;Schneider ,за справка Лещанката погледни тази тема http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 92&start=0
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

Мнение от TeHeB »

не га знам кви са ама ги има мнооооооого , не ме оставят да хвърля даже,иначе е имало и по - големички от тея ама ядат сичко , даже и на охлюв съм ловил и кат доийдат 100 такива риби ..направо ...
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Tonito написа:до levski953 рибата си е Беловар(Говедарка,Блескавец,Пръскач)-Alburnoides bipunctatus-Riffle Minnow;Schneider ,за справка Лещанката погледни тази тема http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 92&start=0
Предполагам ,че Яни е риболувал в региона на югоисточна българия. Там (тук при нас)говедарки няма. Това е чистокръвен малоуст кефал, или както го наричат при нас - пич-кефал. :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Док, по велека горното течение е пълно с говедарки бе . Малоустия кефал съм го хващал по Караагач и Велека около Синеморец но горе по велека си има чисти говедарки с двойна странична линия
Изображение
Изображение
Питай ей този кеч-релийзър :lol:
hobie revolution 13
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Да в горното течение наистина ги има. Но това в Яни не е говедарка! Според мен, но може и да бъркам! :D Взе често да ми се случва напоследък! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Ако Яни е Тенев ... наистина повече прилича на малко(усто) кефалче.
hobie revolution 13
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Той е бре! Чакам го още малко да порастне и го мятам. Ще видиш какъв Уил Райсън ще избачкам от него! :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

Мнение от TeHeB »

RIMOHIT написа:Ако Яни е Тенев ... наистина повече прилича на малко(усто) кефалче.
ми аз такива рибки съм хващал много на Велека и другите Бургаски реки,иначе снимката е от една Котелска река - Ичера
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”