Питане за Св. Кроа

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
geno_aec
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 18:27

Питане за Св. Кроа

Мнение от geno_aec »

Интересува ме, откъде излиза най - изгодно човек да си купи такава въдица. Тръсках една в един магазин мисля че беше модел премиер, на 2,60 и нещо си към 170 лв. струваше и много ми хареса. Та питам от БГ ли е по добре или с поръчка от някъде по света?
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Мнение от Д Пенев »

Ето от тук http://www.filstar.com/bulgaria/ колега, Филстар е представител за България на Кроа!
Не се превръщайте в стотинкаджии, а мислета как да изкарате повече пари :wink:
joro 1
Мнения: 132
Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 12:45
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от joro 1 »

гр. София
кв. "Красно село"

бул. "Гоце Делчев" № 43, бл.78

тел. (02) 958 24 09

Работно време
Понеделник - Петък: от 09:00 до 19:00
Събота: от 09:00 до 19:00
Неделя: от 09.00 до 14.00

гр. София

ж.к."МЛАДОСТ 1А"

бл. 553А (зад БИЛА)

Телефон: (02) 875 51 86
GSM: 0889 525 221

Работно време
Понеделник - Петък: от 10:00 до 20:00
Събота: от 09:00 до 18:00
Неделя: почивен ден
РИБОЛОВЕН СВЯТ
хвани и пусни
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Преди го смятах. Ако ти го прати човек от вън и не минеш на митница, ще спестиш някой лев. Иначе разликата е нищожна. Ти си решаваш. Много неща си поръчвам от вън, но тези въдици си ги купувам от тук... Не заемам страна в момента. Успех.
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Дори и аз съм си купувам Ст Кроа от България.Ценеите са добри.Не си заслувава да се занимаваш с внос за 20-30 лева да спестиш...
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Мнение от tachev »

Колега , прави са колегите и то много ! Давам ти пример веднага ! Аз днес звънях във Филстар и Воблершоп , защото исках да си закупя Премиер PR70MLF2 ! Обаче и в двата в момента няма! После гледах в И бей и там същата гега е 120 долара и 40 долара шипинг = 160 ДОЛАРА ! Тук е 205 лв , а и гаранцийка си има 5 години ! Друго е обаче положението с макарите ! По нашите магазини мамата си трака от надценки ! ПРимер с Дайва Тиера или Адвантич - ТИера от Ибей - около няма и 200 лв ! От бг - цена 305 лв! Адвантич - 350 в Бг , а от USA - 150 - 160 долара !
geno_aec
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 18:27

Re

Мнение от geno_aec »

Именно заради тези надценки зададох въпроса си, но явно при въдиците не е както при макарите. Някои колеги ме разбраха погрешно, не ми се свиди някой лев отгоре, но защо да ни правят на глупаци търгашите.... Нормално ли е според вас една дайва с транспорта от на майната си да е по - евтина със 100 лв отколкото е в българия :shock:
Заради такива надценки се развиа доста добре бизнеса с риболовните магазини... :wink:
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Мнение от tachev »

Е бизнесът си е бизнес :) всеки сам прецена от къде как и така нататък :) някои неща в Бг са по евтини , други по скъпи , просто човек трябва да се оглежда ! :)
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Re

Мнение от wertus »

geno_aec написа:..... Нормално ли е според вас една дайва с транспорта от на майната си да е по - евтина със 100 лв отколкото е в българия :shock:
Заради такива надценки се развиа доста добре бизнеса с риболовните магазини... :wink:
Гено, не си прав да хулиш наште търговци. Не си никак наясно със схемата на бизнеса с риболовни такъми в БГ....Нека да ти я обясня:
1. Живеем в прекрасната , но малка България. И ето ти, амбициран търговец, решаваш да внасяш примерно Шимано-макари.
2. Дзвънкаш на Шимано и им казваш: Братя Японци, ей мъ на, готов съм да ви внасям продукцията......Те ти отговарят(ако въобще отговорят!?): Де е туй че нещо, не можем да си намерим лупата, че да видим де е таз България.......Ааааа, близо сте до Унгария, моля обърнете се към Унгарското ни представителство.
3. Дзвънкаш у Унгарско, и те вдигат телефона: Моля, няма проблеми но цената ни е тази и тази.....
4. Сега идва ред на родните финансово-контролни, митнически и фискални служби....всяка с финансовите си претенции да ги издържаш доживот....
5. И ето какседиш пред витрината българска, преглъщаш насухо, па им теглиш една майна на родните (но невиновни че се опитват да правят бизнес в България) търговци, и се ориентираш към Ибей.
6. Накрая родните търговци или си правят харакири, или се оказва че твърде малък процент от българите имат понятие от електронно пазаруване(-справка Владимир) и все пак има трохичка хляб и за тях!
Надявам се да съм ти бил малко полезен. Поздрави!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Споко момци, има макари, където надценката е 500 - 600 лв :) Найс, нали ? Е как да си купи човек макара от БГ в такъв случай при положение, че за тези пари може да купи две пръчки например :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

MapuaH написа:...Е как да си купи човек макара от БГ ...
Справка горният ми пост
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Re

Мнение от MapuaH »

wertus написа: 5. И ето какседиш пред витрината българска, преглъщаш насухо, па им теглиш една майна на родните (но невиновни че се опитват да правят бизнес в България) търговци, и се ориентираш към Ибей.
Мдам Румба ! Така е :) Лошото, е че ни треперят гащите след солидна поръчка по една две седмици, докато не хванем въпросното макаре и не видим, че е ОК.

Това ме връща в миналото, когато се купуваше видео от битакО. Купуваш го, прибираш се в къщи, отваряш го и какво да видиш - тууухлииии :) Мдам.... :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
geno_aec
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 18:27

Re

Мнение от geno_aec »

Гено, не си прав да хулиш наште търговци. Не си никак наясно със схемата на бизнеса с риболовни такъми в БГ....Нека да ти я обясня:
1. Живеем в прекрасната , но малка България. И ето ти, амбициран търговец, решаваш да внасяш примерно Шимано-макари.
2. Дзвънкаш на Шимано и им казваш: Братя Японци, ей мъ на, готов съм да ви внасям продукцията......Те ти отговарят(ако въобще отговорят!?): Де е туй че нещо, не можем да си намерим лупата, че да видим де е таз България.......Ааааа, близо сте до Унгария, моля обърнете се към Унгарското ни представителство.
3. Дзвънкаш у Унгарско, и те вдигат телефона: Моля, няма проблеми но цената ни е тази и тази.....
4. Сега идва ред на родните финансово-контролни, митнически и фискални служби....всяка с финансовите си претенции да ги издържаш доживот....
5. И ето какседиш пред витрината българска, преглъщаш насухо, па им теглиш една майна на родните (но невиновни че се опитват да правят бизнес в България) търговци, и се ориентираш към Ибей.
6. Накрая родните търговци или си правят харакири, или се оказва че твърде малък процент от българите имат понятие от електронно пазаруване(-справка Владимир) и все пак има трохичка хляб и за тях!
Надявам се да съм ти бил малко полезен. Поздрави!

Мерси за пояснението, но не съм съгласен с теб за точка 4. Имам опит с тия служби работил съм във фирма която внасяше чужди стоки, в повече от 10 държави от бившия соц лагер и знам как минават стоките и какви мита и такси се плащат. Но дори когато ги оправдаваш нашите магазинери, имай в предвид че и в Ибея не работят за черните ни очи, и там имат печалба хората. И въпреки всичко аз все си мисля че са лееееко алчни нашите търговци и това е...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

wertus написа:
MapuaH написа:...Е как да си купи човек макара от БГ ...
Справка горният ми пост
Румба, писали сме по едно и също време :)

Аз далеч съм от мисълта, че всичко трябва да се купува от вън, но не можеш на всичко да се праска 100 % печалба, та дори и повече в много случай за определени артикули.

Също така съм далеч от мисълта, че всички търговци трябва да се слагат под общ знаменател. Грешно е. Има търговци в брашна, от които съм купувал много неща, а и все скъпи - ами какво да кажа, едни правят 40 % отстъпка примерно, а други на една примерна, но според мен порядъчна сума от около 800 лв. оборот ти дават за подарък пакетче вирбели и отстъпка нанайси :) Смешно някакси стой всичко това. Примери мога да дам много, имена няма да назовавам. Те сами ще се познаят в думите ми. Не, че не мога да си платя като поп цялата сума, но е важен принципа.

Един клиент се задържа като клиен с много обгрижване, цени и принципи !

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Марияне, прав си много, така е! Честно да ти кажа и аз точно по тоз начин разсъждавам. То търговците са различни, и всеки е с манталитета си и интелекта си.....Поста ми бе продиктуван от гузната ми съвест, че от поне 1-2 години не съм направил оборот на роден търговец за нещо над100$ , най-вече давам пари за вирбели, карабинки и монофил......бе с една дума и не спонсорирам родната търговия :D :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”