Монатж на дъно за платика

Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Монатж на дъно за платика

Мнение от Riboko »

Привет колеги, кажете някой монтаж за платика на дъно. Благодаря предварително ! :)
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

:?: :?:
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

Никой ли не се престрашава да драсне два реда :?: :?:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Най-простият монтаж е с пружина/кошница за фидер и 2-3 повода нагоре + 2 повода на пружината! Стръв - бял цръвик, ама то си зависи от водоема и сезона.
На устието на Искъра ловят пролетта така - фидер, кръгло подвижно олово с крачета и 2 повода с торен червей. Един до мен извади 4 броя над кило за 2 часа!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

kozeboy написа:Най-простият монтаж е с пружина/кошница за фидер и 2-3 повода нагоре + 2 повода на пружината! Стръв - бял цръвик, ама то си зависи от водоема и сезона.
На устието на Искъра ловят пролетта така - фидер, кръгло подвижно олово с крачета и 2 повода с торен червей. Един до мен извади 4 броя над кило за 2 часа!
И аз мисля на Искъра да пробвам, така че мерси за обяснението и инфото :)
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Монатж на дъно за платика

Мнение от ЖоретО »

Riboko написа:Привет колеги, кажете някой монтаж за платика на дъно. Благодаря предварително ! :)
Ми всички възможни монтажи за фидер вършат чудесна работа. Погледни темата на колегата IDA. Успех!
Аватар
swilen ss
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 22:12
Местоположение: Варна

Мнение от swilen ss »

Здрасти, колега - ще ти покажа две вида монтажи за платика, които се използват от Мартин Мичъл, които е признат за един от най-големите спецове в риболова на платика в Англия.
Първия е инлайн монтажа на Мартин.
Изображение
Втория е алтернативния метод с хранилка на Миди.
Изображение
И при двата се използва като основно влакно- монофил с подходящ за вида на водоема цвят и с издръжливост 5-6 кг, като аз предпочитам влакната на Sufix или на Fokus - хамелеон карпа 0.30 или 0,35 максимум.
На куките- задължително качествени и с ухо/ аз предпочитам sasame i owner/ размер 8 или 10/ по често ползвам 10/.
Втория метод се продава готов и е евтин - направо си купи http://www.masterfishing.bg/index.php?p ... hing_type=
Стръвта винаги трябва да се състои от царевица натурална две или три зърна монтирани на косъм и един червей- торен закачен направо на куката.
Добре е обилно за захраниш със захранка, която се състои задължително отварено жито, коноп, накисната царевица, пелети поне два вида като вкус и размер,сладка царевица и малко зелен грах от консерва.
Ето ти я формулата за успешен улов на платика.
Аз ловя със сигнализатори и с шаранджииски пръчки, други предпочитат основно втория монтаж и фидера - въпрос на лични предпочитания.
Успех.
catch and release - за да има и утре какво да ловим
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”