УЛОВ НА СОМОВЕ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
don4o_62
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 15:39
Местоположение: гр.Асеновград

Мнение от don4o_62 »

Ти търсиш помощ,но не казваш нищо конкретно за язовира.Има ли дълбочина,голям ли е,дъното какво е,скали,отвесни брегове и т.н.
И най важното,водата има ли видимост и горе долу колко.
Относно инструмента за дигане,ако си го купил от магазин,веднага го закачай на стената за красота. :D .Търси от някой местен майстор,но който е хващал,не някъв алабалист.То и без черпене няма да стане,но целта оправдава средствата.Аз се научих на яз.С.Кладенец преди 20г.,от един местен амуджа.Бяхме 15д.на палатки.Та тоя агент влизаше всяка сутрин в язовира,като казваше,че днес имал заявка примерно за 2 или 3 сома.И до обяд излизаше с рибите.Няколко дена го хранихме и пойхме обилно ,та чак тогава всичко си каза ,и показа.
2-3дена и аз се учех от брега и от лодка, но без въдица.След това влезнах в язовира до дашните места, и след около час,къде със звук, къде без звук,хванах първият си сом(около5-6кг.).Но тогава имаше риба. Ех спомени
А.К.Д.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Marco Polo написа:
Emo-83 написа:...цяла зима се подготвях теоритически и практически във ваната...
EACAN, не го слушай Емо, ще те изгонят от къщи или направо съседи ще те линчуват...
Да бе няма да ме слушат :!: :oops: :wink: Всичките ми ученици започваха с минимум 50 сома на сезон.Но всички те са чели темата......"Риболов на сом-по принцип не кълве".Има я тук някъде,но все не им се чете. :idea: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

don4o_62 написа:Ти търсиш помощ,но не казваш нищо конкретно за язовира.Има ли дълбочина,голям ли е,дъното какво е,скали,отвесни брегове и т.н.
И най важното,водата има ли видимост и горе долу колко.
Относно инструмента за дигане,ако си го купил от магазин,веднага го закачай на стената за красота. :D .Търси от някой местен майстор,но който е хващал,не някъв алабалист.То и без черпене няма да стане,но целта оправдава средствата.Аз се научих на яз.С.Кладенец преди 20г.,от един местен амуджа.Бяхме 15д.на палатки.Та тоя агент влизаше всяка сутрин в язовира,като казваше,че днес имал заявка примерно за 2 или 3 сома.И до обяд излизаше с рибите.Няколко дена го хранихме и пойхме обилно ,та чак тогава всичко си каза ,и показа.
2-3дена и аз се учех от брега и от лодка, но без въдица.След това влезнах в язовира до дашните места, и след около час,къде със звук, къде без звук,хванах първият си сом(около5-6кг.).Но тогава имаше риба. Ех спомени
Този трябва да се казва Юсеин от Ст.Кладенец.Другия който може да е се казва Есат,но той ги лови по-малко.Юсеинката тропа с кльонк,който козата му я е отхапала част от петата. :lol: :P :lol: Сега е в Швеция и ми се обажда редовно да ме пита колко градуса е водата и кой,колко е хванал.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
don4o_62
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 15:39
Местоположение: гр.Асеновград

Мнение от don4o_62 »

Точно Юсеин(Сенката)ме учи.Питай го за един от Асеновград,дето го учи с оня отхапаният от ярето клъон :lol: .Питай го и за Митето от П.Баня дето го черпеше Загорка.
Значи и ти си вършал натам :?:
А.К.Д.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

don4o_62 написа:Точно Юсеин(Сенката)ме учи.Питай го за един от Асеновград,дето го учи с оня отхапаният от ярето клъон :lol: .Питай го и за Митето от П.Баня дето го черпеше Загорка.
Значи и ти си вършал натам :?:
Е как да не съм вършал там.При мен всичко това започна от там.Седял съм многократно с Юсеинката в лодка.....ловили сме сомове.А такива истории ми е разказвал,че ако ги напиша никой няма да повярва на тях.В този ред на мисли и аз не му вярвах тогава,но сега разбирам,че е бил прав за повечето случаи.Съжалявам,че няма как да ви пусна клип за технично чукане и звук от кльонк.
Другия от който сме се учили макар никой да не го познава сега е Киро-Чакала(таксито) от Пловдив.Макар и много рядко да казваше неща за сома.....това,което чувахме беше истина и полезно.Например......малко хора знаят,че за да уловят добър сом на Пясъчник трябва да се използва дребна стръв.Той лови и до днес с рибета с размер малко по-големи от супер дребни слънчевки.Не случайно има такива монтажи пуснати за риболов на сом.Само трябва малко мисъл да се влага за това,кога къде и как. :idea: :arrow:
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
don4o_62
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 15:39
Местоположение: гр.Асеновград

Мнение от don4o_62 »

Има един Киро от Пловдив,с едни голями мустаци :D .Незнам дали го познаваш.Всичките местни клъонкажий,трябва да му целуват ръка, че ги научи на занаят.Лично го познавам,и мога да кажа ,че е уникален.Когато идваше на язовира,нямаше празно.През деня ако времето не позволяваше,влизаше през ноща,и то цяла нощ.Обаче беше заклет самотник.Даваше някъв съвет,но дотам. .Но за стръвта казваше,че е добре да е по голяма.Давал ми е,и знам че е така.А Сенката казвал ли ти е как сомове няколко пъти са му удряли дъното.Азне му вярвах, докато и на мен не се случи 2пъти.Уж винаги съм бил нащрек,че не знаеш оня с мустаците кога ще натисне,ама първият път, като удари дъното на лодката, щях да се посера :oops:
Без майтап.
А.К.Д.
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

...
Последно промяна от Diman на Сря Авг 26, 2009 0:27, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Diman написа:Емо, този талисман, дето си го носиш в сомската чанта вече го нема по аптеките. Дай жокер откъде може да се намери. С една дума.
Питай Ники Стефанов ще ти потвърди.....купих го от Троянския манастир.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: УЛОВ НА СОМОВЕ

Мнение от Emo-83 »

http://www.youtube.com/watch?v=JXh0hNod ... False&NR=1" target="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
hrisirib
Мнения: 121
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 9:26
Местоположение: Sofia

Re: УЛОВ НА СОМОВЕ

Мнение от hrisirib »

:P :fish3: http://www.vbox7.com/play:04948a2f" target="window.open(this.href);return false; много поздрави и нека силата бъде с нас :P
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”