На риба в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: На риба в Гърция

Мнение от ecoplast »

аз ли? nobody....на Цецо Цветанов :roll: :mrgreen:
и вече сериозно: Наистина ли не ти работят буквите "Ъ" и "У" на клавиатурата?
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: На риба в Гърция

Мнение от DOCTORA »

iliqna_vassileva написа:Пропуснах да кажа,че съм и ловджиика.......и шопарите ги гърмя с пранике,и ако тук съм новобранка,то в лова не съм!
Казва се бренеке:

Изображение


и стига спамосване, пишете за риби в Керамоти че през Юни отибвам да ги проверя.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Romanista
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 15:20
Местоположение: Петър Чапанов,Пловдив

Re: На риба в Гърция

Мнение от Romanista »

Тая тема до тук е пълен бълвоч, така че няма да е лошо да стане по-сериозна и полезна. Смятам да прекарам почивните дни там и отивам най-вече заради риболова. За съжаление около Пловдив морета няма и не съм запознат с морският риболов. Ако може някой да каже с 2-3 думи как се лови основно- какви пръчки с какви такъми и монтажи и така. По принцип ловя основно на плувка и на фидер, но предполагам, че този тип риболов няма да подходящ. Така че, ще съм благодарен на някои основни насоки. Пък аз от там нататък ще експериментирам :)
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: На риба в Гърция

Мнение от Fitibaldi »

кефалите, които аз съм ловил там си бяха изцяло с язовирски такъм.
* 3 м телескоп
* влакно .18
* плувка 5г
* утежнение от оливетка
* вирбелче
* повод .12
* кука 6
* стръв бял червей, кокино и кровати /последните 2 са морски червеи и се купуват от там за около 3.50 евро кутията/

бях учуден защо ме карат такава голяма кука да слагам, но се оказа добре. ловяха се кефали около 250-500 грама.
лових от кейовете на около 3 метра без захранка
Teodor Ognianov
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: На риба в Гърция

Мнение от DOCTORA »

Romanista написа:Тая тема до тук е пълен бълвоч, така че няма да е лошо да стане по-сериозна и полезна. Смятам да прекарам почивните дни там и отивам най-вече заради риболова. За съжаление около Пловдив морета няма и не съм запознат с морският риболов. Ако може някой да каже с 2-3 думи как се лови основно- какви пръчки с какви такъми и монтажи и така. По принцип ловя основно на плувка и на фидер, но предполагам, че този тип риболов няма да подходящ. Така че, ще съм благодарен на някои основни насоки. Пък аз от там нататък ще експериментирам :)


http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 1&start=45

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&t=40159
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
shotgun
Мнения: 144
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 14:46
Местоположение: София/Роман

Re: На риба в Гърция

Мнение от shotgun »

само незнам защо се заяждате с жената,нестига че дава някакво инфо,реклама било,стигате моля ви се,едно е да тръгнеш на сляпо за "на-майната" си,друго е да имаш поне някакво инфо,аре ако е в БГ,на 50-100км да може и без ма да отидеш на 350-400км. и нищо,не че и след инфо че се лвят ако дуйне ветрец нема да останеш с пръст у .......... :wink: НАСЛУКА на всички и не се заяждайте :fish1:
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

Re: На риба в Гърция

Мнение от andonis »

shotgun написа:само незнам защо се заяждате с жената,нестига че дава някакво инфо,реклама било,стигате моля ви се,едно е да тръгнеш на сляпо за "на-майната" си,друго е да имаш поне някакво инфо,аре ако е в БГ,на 50-100км да може и без ма да отидеш на 350-400км. и нищо,не че и след инфо че се лвят ако дуйне ветрец нема да останеш с пръст у .......... :wink: НАСЛУКА на всички и не се заяждайте :fish1:
...никои не се заяжда,просто колегите осетиха тънката нишка на ,,колежката,,.В Керамоти съм бил поне 200 пъти,а в раиона съм през 3 дена.Невинната информация ви праща в пределно скъпи хотелчета,на които собствениците плащат комисиони за изпратени туристи.А относно риболова/ако наистина се интересува/и е ходила би трябвало да знае че всяка сутрин и вечер на кея е един наш сънародник Ицо които живее години там и дава всякакви ценни съвети на всеки колега....... :) нищо лично...
iliqna_vassileva
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 17:07

Re: На риба в Гърция

Мнение от iliqna_vassileva »

andonis написа:
shotgun написа:само незнам защо се заяждате с жената,нестига че дава някакво инфо,реклама било,стигате моля ви се,едно е да тръгнеш на сляпо за "на-майната" си,друго е да имаш поне някакво инфо,аре ако е в БГ,на 50-100км да може и без ма да отидеш на 350-400км. и нищо,не че и след инфо че се лвят ако дуйне ветрец нема да останеш с пръст у .......... :wink: НАСЛУКА на всички и не се заяждайте :fish1:
...никои не се заяжда,просто колегите осетиха тънката нишка на ,,колежката,,.В Керамоти съм бил поне 200 пъти,а в раиона съм през 3 дена.Невинната информация ви праща в пределно скъпи хотелчета,на които собствениците плащат комисиони за изпратени туристи.А относно риболова/ако наистина се интересува/и е ходила би трябвало да знае че всяка сутрин и вечер на кея е един наш сънародник Ицо които живее години там и дава всякакви ценни съвети на всеки колега....... :) нищо лично...
. Това отново е нелепо........
Последно промяна от iliqna_vassileva на Чет Апр 14, 2011 19:31, променено общо 1 път.
iliqna_vassileva
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 17:07

Re: На риба в Гърция

Мнение от iliqna_vassileva »

iliqna_vassileva написа:
andonis написа:
shotgun написа:само незнам защо се заяждате с жената,нестига че дава някакво инфо,реклама било,стигате моля ви се,едно е да тръгнеш на сляпо за "на-майната" си,друго е да имаш поне някакво инфо,аре ако е в БГ,на 50-100км да може и без ма да отидеш на 350-400км. и нищо,не че и след инфо че се лвят ако дуйне ветрец нема да останеш с пръст у .......... :wink: НАСЛУКА на всички и не се заяждайте :fish1:
...никои не се заяжда,просто колегите осетиха тънката нишка на ,,колежката,,.В Керамоти съм бил поне 200 пъти,а в раиона съм през 3 дена.Невинната информация ви праща в пределно скъпи хотелчета,на които собствениците плащат комисиони за изпратени туристи.А относно риболова/ако наистина се интересува/и е ходила би трябвало да знае че всяка сутрин и вечер на кея е един наш сънародник Ицо които живее години там и дава всякакви ценни съвети на всеки колега....... :) нищо лично...
хахахах...аз пък мога да добавя,че има един Иван от Пловдив,който също е там много често,който също дава много съвети и напътствия....а и въобще ти за кой от многото българи,които са на кея говориш,че то май са доста и всички дават ценни съвети.....а отностно хотелите давам пример за тези на които аз съм била,пък сега ти по кои евтини ходиш не знам,аз обичам да отсядам в по-скъпи,но Чисти и удобни.А ти като си толкова навътре с информацията за там,защо не даваш съвети,а само критикуваш?
marliacha
Мнения: 433
Регистриран на: Сря Дек 22, 2010 14:47

Re: На риба в Гърция

Мнение от marliacha »

Стана въпрос за хотелите, съвет от патили туристи, които ми споделиха миналото лято,пък и аз се запознах със скромен собственик на малко хотелче,много културен,възпитан човек.Било за предпочитане бг/хотелите, глупости ще кажем, има много симпатични и на прилична цена местни , гръцки хотелчета.Там за риболова нема да говоря,аз бях на пиене,йедене и цамбуркане :mrgreen:
MULTIVERSE or MULTI VERSE

риболовен клуб „НЕ Госпожо ! „ или „ Н Е Г „
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

Re: На риба в Гърция

Мнение от andonis »

...никои не се заяжда,просто колегите осетиха тънката нишка на ,,колежката,,.В Керамоти съм бил поне 200 пъти,а в раиона съм през 3 дена.Невинната информация ви праща в пределно скъпи хотелчета,на които собствениците плащат комисиони за изпратени туристи.А относно риболова/ако наистина се интересува/и е ходила би трябвало да знае че всяка сутрин и вечер на кея е един наш сънародник Ицо които живее години там и дава всякакви ценни съвети на всеки колега....... :) нищо лично...[/quote][/quote]
хахахах...аз пък мога да добавя,че има един Иван от Пловдив,който също е там много често,който също дава много съвети и напътствия....а и въобще ти за кой от многото българи,които са на кея говориш,че то май са доста и всички дават ценни съвети.....а отностно хотелите давам пример за тези на които аз съм била,пък сега ти по кои евтини ходиш не знам,аз обичам да отсядам в по-скъпи,но Чисти и удобни.А ти като си толкова навътре с информацията за там,защо не даваш съвети,а само критикуваш?[/quot

Да ,освен Ицо има доста българи,които дават ценна информация,просто за мен неговата е наи-актуална.Ако се поразровиш ще видиш че и аз не съм дал малко съвети относно риболова в Гърция и удобни места за настаняване...и пак давам,когато ме потърсят за информация.А относно това къде спя....от две години нямам нужда от хотел,понеже се погрижих да стана собственик на красиво ранчо до морето :oops:
Аватар
Romanista
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 15:20
Местоположение: Петър Чапанов,Пловдив

Re: На риба в Гърция

Мнение от Romanista »

И пак по темата :evil: Вярно ли е, че риболова от кея в Керамоти от скорор е забранен?
ivanvater
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 10:55
дал Браво: 4 пъти

Re: На риба в Гърция

Мнение от ivanvater »

Доколкото знам,забранено е само на кея,където спират корабите!Така е и в Кавала!Някой ако има информация,нека сподели.
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: На риба в Гърция

Мнение от PETAR 40 »

Въобще не се учудвам,че една полезна тема може да стигне до тук :wink: и човек ,който иска да сподели да бъде усвиркан и подигран от няколко величия,които не могат да търпят византийци,но за това пък им е хубаво да им миришат пръдните от близко :lol:


п.п. Док,съжелявам,но не се стърпях,,,,,,,търкай,но проблем :wink
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

Re: На риба в Гърция

Мнение от andonis »

PETAR 40 написа:Въобще не се учудвам,че една полезна тема може да стигне до тук :wink: и човек ,който иска да сподели да бъде усвиркан и подигран от няколко величия,които не могат да търпят византийци,но за това пък им е хубаво да им миришат пръдните от близко :lol:


п.п. Док,съжелявам,но не се стърпях,,,,,,,търкай,но проблем :wink
И аз не мога да се стърпя....Жалко ,че колега чиито мнения и съвети искренно уважавах
с горепосочения цитат се принизи с изрази присъщи на хориатико малакас.Нищо лично,просто имах друго мнение относно културния му потенциал.

Относно местата за риболов,освен на кея наи-добрите места са на края на на ръкава до
къмпинга
друго добро място е на 2 км.след село Манастираки на мостчето/където се влива един от притоците на Места
Относно нощуването наи -приемливо за мен е хотелчето на Агапиос,удобно е защото от едната страна е товарното пристанище,а от другата е плажът т.е имате идеалната възможност за риболов от две различни позиции.Цените на апартаментите са много добри-в неактивния сезон 30 евро на апартамент,хигиенните условия са перфекни.Ако имате нужда от телефон за контакт,мога да ви го пратя на л.с.
Основния проблем е стръвта,магазинчето за стръв не предлага голям асортимент,затова се запасете наи -добре от Кавала.
За по подробна информация мога да ви помогна с карти и съвети на л.с,не гарантирам,че ще бъда абсолютно точен,защото раиона ми на риболов е на Неа Перамос,но ще се постарая да бъда максимално полезен.
Заключено

Обратно към “Риби и рибари в странство”