jerk by jerk

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: jerk by jerk

Мнение от minkata »

Hrimar грамажа, който си написал след лак и с куки ли е? Питам защото снощи и аз спретнах два бързи (верно са лесни за правене) но моите при 65 мм излезнаха по 13-14 гр. балансирани, китосани и с един слой бяла боя за основа. Изглеждат ми леки, но повече олово няма да понесат. Единия го направих по-тънък - около 10 мм, ще видим ще има ли разлика в представянето...
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: jerk by jerk

Мнение от hrimar »

Да, грамажа е на вече завършените джеркове (3 слоя лак + спрей-лаковете и куки №4). Особеното и при двата джерка е, че сложих максимално големи и дълги гилзи за по-силно изразен звуков ефект и естествено въздушната камера в тях рефлектира на товароносимостта. Инак знаеш, че и вида на дървото си оказва роля :wink:
P.S. Ако те интересува, ще претегля и един нов 6 см джерк с дебелина 10 мм.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: jerk by jerk

Мнение от minkata »

Интересува ме :D Аз ползвам балса, но не сложих тракалка за да има повече място за олово отдолу. Така или иначе експериментите продължават, сега е ред на по-големи, изнамерих и една гилза за тракалка та следващия ще е хлопатар.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: jerk by jerk

Мнение от ecoplast »

сега и ако кажеш гилзите какъв калибър са ...поне в милиметри и аз шъ черпЪ 10 бири някойс път...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
С. Гергов
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 1:32

Re: jerk by jerk

Мнение от С. Гергов »

Според мен са флоберкови.
5.6 или 5.7 мм са.
人 川
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Re: jerk by jerk

Мнение от ato »

s_v_gergov написа:Според мен са флоберкови.
5.6 или 5.7 мм са.
кога стана и авджия бре .........Стилянски гласи се за след забраната , че мое ти додим на гости

П.П и аз се опитах да издялкам един , ама от липа и с две тракалки .Едната е, както е видно от снимките на колегата (и е от стара антена) , а другата е перпендикулярно на воблера над първата (и пак от антена ) . На проби за стега добре се движи и трака , но трябва да се види в реални условия как ще се държи


Поздрави
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Аватар
С. Гергов
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 1:32

Re: jerk by jerk

Мнение от С. Гергов »

ato написа:Стилянски гласи се за след забраната , че мое ти додим на гости
:fish1: :wink:
人 川
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: jerk by jerk

Мнение от hrimar »

Тези наистина са 5,6 мм с дължина 15 мм. На тях им слагам сачми с диаметър 4,5 мм (продават се по 500 бр в оръжейните магазини)
Изображение

За големите използвах по-големи 9 мимилетрови гилзи с дължина 21 и 23 мм и 6 мм сачми.

minkata, малъкия джерк излезна 10 гр - 60/22/10 мм, с куките и един слой лак, преди оцветяването. Той е с малките флоберкови гилзи 5,6 х 15 мм.

Камене, това за рибите, пардон бирите си го записах в бакалския тефтер :) :wink:
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: jerk by jerk

Мнение от hrimar »

ato, аз напречни тракалки слагам при някои кранкове, да им трака дупето при равномерно водене. Надлъжни - на туичингови воблери, а и за далекобойност, ама ти изби рибата с две тракалки в един джерк. Бая си си пограл :)
Инак долната част от антена си е муцка за тракалка :wink:
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Re: jerk by jerk

Мнение от ato »

не само долната част на антената и горните стават за по млаки фофлери, а вътре слагам едни съчмички от долен лев педал на колело, направо са перфектни. Сигурно са около 2 мм не съм ги мерил
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: jerk by jerk

Мнение от hrimar »

ato написа:... съчмички от долен лев педал на колело, направо са перфектни. Сигурно са около 2 мм не съм ги мерил
:shock:
Лелееее как ми трябва такова нещо.
Брях, къде мога да си намеря такива? Има ли шанс във веломагазините или няма как и трябва да си разколача колелото :? :roll:
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Re: jerk by jerk

Мнение от ato »

намираш си някой френд дето има захвърлено старо колело и го замолваш за педалите и си готов , аз така направих
Един колега на работа се занимава доста със стари колела и намерих в единия шкаф един доста разбит педал и си взех сачмите , но лошото е че вече свъшиха
Успех в търсенето
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: jerk by jerk

Мнение от minkata »

Аз съм рязал лагер с флекса - лагери всякакви размери има почти без пари по битаците....
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Re: jerk by jerk

Мнение от ato »

това с лагерите също става , но трябва да ходиш по битаци да търсиш , а иначе ползваш каквото намериш :lol:
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”