Carboflex NG впечатления

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Carboflex NG впечатления

Мнение от koko7784 »

Някой може ли да каже някакви впечатления за Carboflex NG 2,75м. 80г. и за същата дължина но с акция 120г. също така ако може някой да ми разясни малко какво ще рече толеранс 45-75 g примерно при модела с 80г акция.Също така ме интересува и модела Sportex Black Stream, 2,75 m 60г. Да подчертая че въдицата ще се ползва единствено за сом по Марица.
Предварително благодаря на всички отзовали се...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Мунчо »

Ще рече, че се бъркат понятията "тест" и "акция", като оттам произтичат всички неясноти.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от koko7784 »

С две думи акцията е 45-75 g ?
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Ivan VP »

Здрасти колега.
На моята NG 270, пише 35-50 гр. Обаче това според мен не е акция, а горната граница на ''акцията''. До сега съм работил с нея с примамки около 30 гр. Няма проблем. Чувствителна е и на примамки от 8 гр.
Това е мнение на колегата Фори:
Отделно, искам да спомена за спортекса, който конфискувах от Пигов. На първо място бих казал че Иван им прилага някакви вуду магии на тези пръчки, защото за половин час с нея хванах горедолу толкова рибки, колкото преди това за половин ден. Иначе съм страшно приятно изненадан как пръчка със заявена долна граница 35 г (добре че първо лових с нея, а после питах за параметрите и :lol: ) чудесно мята 12 грамов джиг, чуства дъното при средносилен страничен вятър, а като и сложих 28 грама глава се попритесних че ще измяткам цялото влакно от шпулата. По случайност си намерих от раз пръчката, която си я търся от близо година.
За другата теглова граница. Не мога да ти кажа защото не съм я използвал. Но горе долу това е толеранса. За който питаш и може да ориентираш най-грубо по ТТ данни. Или въдицата ще работи с примамки и до 70 гр.
Имам приятели точно с Блек Стрийм, който използват за риболов на сом.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от koko7784 »

Мерси за отговора колега.Тук намерих едно клипче но като го гледам пръта много се гъне от дръжката което на мен лично не ми харесва. Много параболик ми изглежда или се лъжа?
http://www.youtube.com/watch?v=EGdE9eBfSV0" target="window.open(this.href);return false;
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от pux »

koko7784 написа:...пръта много се гъне от дръжката което на мен лично не ми харесва. Много параболик ми изглежда или се лъжа?
Една от най-новите и "модерни" тенденции при конструирането на спинингови пръти се изразява в това прътът да е "бърз" и да работи само с върха при замятане, но в същото време с цялата си дължина (както е показано на клипа) при вадене на закачена риба. На някои места подобно поведение се нарича "прогресивен строй". Мисля, че такъв спининг е много подходящ за трофейни риби.
За конкретния модел нямам впечатления, дали отговаря на гореописаната концепция.

Поздрави.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от koko7784 »

Благодаря на колегите за отговорите,ще се радвам да чуя и други мнения.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от za4o75 »

pux написа:
koko7784 написа:...пръта много се гъне от дръжката което на мен лично не ми харесва. Много параболик ми изглежда или се лъжа?
Една от най-новите и "модерни" тенденции при конструирането на спинингови пръти се изразява в това прътът да е "бърз" и да работи само с върха при замятане, но в същото време с цялата си дължина (както е показано на клипа) при вадене на закачена риба. На някои места подобно поведение се нарича "прогресивен строй". Мисля, че такъв спининг е много подходящ за трофейни риби.
За конкретния модел нямам впечатления, дали отговаря на гореописаната концепция.

Поздрави.

За карбофлекса не-мога да кажа нищо,обаче в момента имам един Блек стрийм 305см,21-38гр толеранс,също пише и едно 30гр.,което предполагам че е тежеста с която тази въдица хвърля най-добре(най-далече).Също имам и един Блек Ароу,който е по горен клас въдица и на него пише 80гр. а в каталога толеранса му е 40-90гр.Наскоро продадох един Блек стрийм с толеранс 15-28гр. и преди тези цифри имаше означена тежест 20гр.Може би си се объркал,че на 45-75гр толеранс пише 80гр.Както и да е съжалявам дето си продадох блек стрийма(240см),перфектна въдица много стегната и бърза въдица която при борба с едра риба използва цялата си дължина за уморяването и,което позволява и повече напъване при по-стегнат аванс,понеже въдицата поема голям процент от напъна на рибата.В същото време много стегнато поведение при замятане и водене на примамките.Същото се отнася и за 3-те метра.Скоро пазарих и за един приятел една на 270см .Също имат и много добра чувствителност и успешно работят и с примамки и под 10гр. само трябва по-рязък замах при хвърляне.Също с тази на 305см съм хвърлял и 60 гр. пилкери без проблем.Също съм вдигал от доковете риби до към 2кила без страх.Хубави въдици са няма да сбъркаш.Само ако се ползват в солена вода трябва да се мият задължително,щото водачите им ще ръждясат!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от nissana »

Карбофлекс 35-50 работи перфектно и с примамки около 10те грама,дистанцията е около 60 метра,и според мене няма нищо общо с параболика.Пробвах го с примамки в диапазона от 6 до 40 грама.Идеална чуствителност,усеща се играта на примамката и всяко съпротивление,било то вълна,дъно или друго.Според мене работи с горната една трета,затова ти се струва,че е параболик.Едно да вметна-никога няма да съжаляваш,че я имаш,кефа граничи с алкохола и жените :D :D :D
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от fori »

Валка, с десетте грама на 60 м малко се изсилваш :)
Не бих казал че строя на карбофлеекса е отчетливо бърз, по-скоро отива към модерейт (по спомени). Чуствителността е на нивото на относително бърза пръчка, а за този клас тояги това според мен е по-важно от екстра-бързият строй, който ти помага за по-точно замятане. По въпроса може доста да се философства, но за тези пари, за които се продава карбофлекса, аз май по-добро не съм виждал до сега.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Ivan VP »

Само една отметка, когато се говори за дистанция. Има два основни фактора.
1.- съпротивление на търкане на линията през водачите.
2. - така наречният ''строй''. Тук малко хора могат да го обеснят точно какво представлява това понятие . Параболичнта въдица замята повече! Използва се ефекта на катапулта.
3. - Геометрия и аерoдинамика на примамката.
При подходяща комбинация на тези фактори. Има добри резултати.
Това са мой лични наблюдения от 1982 г насам. Не е възможено за пет минути риболов да се разбере. Или при ''тръскане'' в магазина. Повечeто въдици се купуват при втория тест. Добре, като ходите за риба. Тръскате или замятате с въдицата? Другия погрешен подход е да се купува въдица при ''консултация'' от форума. Който не е съгласен с мен. Не ме вълнува особено. Темата е за ''hard'' въдица. Нито ще се замята 5.5. гр на 55.25 м. Нито някой ще гледа какъв точно е сторя на въдицата. Според мен / не анагажирам никой с личното ми мнение/. Колегата е на прав избор с Бл''я''к Стрийма. Карбофлекса е по-скоро за джиг. Положителното е, че няма още дишащи въдици :mrgreen:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от nissana »

fori написа:Валка, с десетте грама на 60 м малко се изсилваш :)
Не бих казал че строя на карбофлеекса е отчетливо бърз, по-скоро отива към модерейт (по спомени). Чуствителността е на нивото на относително бърза пръчка, а за този клас тояги това според мен е по-важно от екстра-бързият строй, който ти помага за по-точно замятане. По въпроса може доста да се философства, но за тези пари, за които се продава карбофлекса, аз май по-добро не съм виждал до сега.
Форка,примамките бяха Джърк О и Ваки о на Йо Дзури :D а както е известно,те са създадени,за да летят с птиците.Станаха ми любими.Та с тях се метках и мерих в крачки дистанцията,едва ли съм объркал много :roll: И Дроп Шот с 10грама с 2 дребни Гиърчета па лети на пушка.Но аз не съм спинингист,та не знам :roll:
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от koko7784 »

Колеги няма нужда от излишни спорове!!
Съгласен съм с мнението на колегата Пигов,най-важно за мен е въдицата да е надеждна и да може да се справи с риба 15-20кг. при условие че има много странични фактори(ограничено място за борба с рибата,силно течение,безброй закачки и тн.)
По принцип не гоня някакви космически дистанции 30-40м. са ми напълно достатъчни.
В момента ловя с BEASTMASTER 2,70 50-100г. от стария модел който си е доста твърдо колче :lol: но при условията които ловя имам пълен контрол над рибата което е мн.важно!
Колега Пигов,защо според теб Black Stream е по-подходящия вариант и Black Stream 2,75м. 51-70г. дали ще има достатъчно мощ да се справи с въпросните риби и силното течение на р.МАРИЦА?
Някой може ли да ми каже тези цени от немския сайт реалните ли са?
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВКЛЮЧИЛИ СЕ В ТЕМАТА КОЛЕГИ!!!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от nissana »

Коки кои цени от кои немски сайт?Те си ги има и тука :wink:
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от koko7784 »

Ами като натиснеш на въдици SPORTEX 2011 нали те прехвърля към каталога който е на немски.Та това имах в предвид!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”