Спинингов риболов на Сом

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
barabinara
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 16:42
Местоположение: Sofia i edin Marishki podmol ...
получил Браво: 1 път

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от barabinara »

LVitchev написа:Руснаците уж казват че нямало проблеми с хайвера,ама знае ли човек.Ползвали ги да следят популацията по водоемите си,хващат,броят,описват видовете и ги пускали обратно.И на мене не ми се вярва ама,дано да не е така,иначе сме обречени да обезрибяване.Ще има трепане на енергитици :evil: :evil: :evil:
Не знам наистина дали е така, но един мой братовчед е женен за Рускиня. Та той ми разказа как веднъж, като бил там, ходил за риба с нейните братовчеди и минали покрай няколко симпатични гьолчета. Той ги питал "тука няма ли да пробваме". В отговор му обяснили как след няколко годишно облавяне на раьона с Ток не останало почти никакавка риба ... а малкото останали, вече били ялови ... :evil: И така си продължили по-живо по-здраво до близката река ... на която явно е по трудно да ги свършат съвсем ...
Реалноста е само илюзия, породена от липсата на алкохол ...
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8wGRyw ... re=related" target="window.open(this.href);return false;
Вече чувам как ми свири аванса ... или МАЙ това e THUNDURSTRUK
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от stancom »

Някъде по руските сайтове четох за сериозно изследване на проблема. Пишеше, че на рибите не въздейства трайно. Може спокойно да се използва за преброяване. Стига тока да е съобразен с дадения вид риба ! Проблем било само за оплодения хайвер. Даваха данни, че на повече от 20 метра радиус от потапянето се унищожавал на 100%, при пълна мощност на уреда. За това през размножителния период били забранени всякакви преброявания с използването на такива уреди. Статията беше написана много компетентно и е възможно да е вярна :roll:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от asp-erman »

Абе не знам до каква степен влияе тока на рибата, но е факт че рибата в реката доста намаля откакто се появиха енергетиците. Израсъл съм по реката и знам, че винаги е имало бракониери, кой с мрежи, серкмета, даули(винтери),търмакчии, парашутисти, бомбаджии дори, харпунджии и каква ли не друга сволач и пак си имаше добър запас от риба в реката.
Така че за мен най-смъртоносния вирус за рибата в Марица, а и във всички други реки и по малки затворени водоеми са енергетиците. Затова призовавам всички колеги, ако забележат токаджия да не пропускат да сигнализират на тел 112. По принцип не трябва да има търпимост към каквото и да е бракониерство, но по мащаба на нанесената вреда, този вид бракониерство надминава останалите може би десетки пъти.
Ако ученика е готов,учители се намират!
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Spinhead »

Привет на всички истински Спинингисти, днес ден вторник открих истински Късметлийски, след като към 17 и нещо часа заковах един мъник към 70см., пуснат да расте без снимка, около 19 и 25м. ми удари тази Хубавица-Изображение, 118см. - 11,980кг., обърнете внимание къде се намира металния повод в устието на рибката, тъй като много се е обсъждало преди, примамката е видна коя е Изображение
Макар, че бях с 0,15 на трети сезон обърнато миналата есен, без продуктово позициониране, Ви казвам че това е истински здрав брейд, след като рибата се нарани жестоко в един цимент, а брейда оцеля просто нямам думи, да не говорим за течението в което се борихме.......Изображение
Поздрави!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от fn1p »

Браво, добра риба, за добро или за лошо аз нямах този късмет, били сме на реката горе долу по-едно и също време но явно съм нямал късмета, ще се ходи, ще упорствам докато не нацеля и аз някой Сом.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Spinhead »

За Добро е Не е за Лошо :wink: , УПОРСТВУВАЙ!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от ecoplast »

хубав сом, късмет и за напред
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от beis »

Ванка браво,започна ги. :D
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Godfather »

Адаш БРАВО, представил си се отлично!!!
Вчера, времето беше много подходящо за мустакати изненади :wink:
За съжаление плановете ми се развалиха за една разходка снощи, но да се надяваме че тази вечер ще мога да отделя 1-2часа за лека разходка до реката.
Поздрави!!!

п.п. Доколкото те познавам, мисля че брейда е или Лазер Дунатрон или Пауър про??
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
INKA
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 19:26
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от INKA »

Добро откриване!!!
Спинингист с разширени вени.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Spinhead »

Адаш, първото, което си споменал, Благодаря на всички за пощрителните отзиви, надявам се през този сезон да оправдая Дуверието ИМ :D !
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от MapuaH »

Godfather написа: Вчера, времето беше много подходящо за мустакати изненади :wink:
Мдам, потвърждавам го с пълна сила :) Аз не успях да извадя моя късмет, ама така е , който ходи с такъм за кефал за сом :)

Поздрави момци :)

п.п: Колко според вас тежи сом около метър, маришки ?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

Около 7-8кг.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Spinhead »

На колегата Мариян искам да кажа, че на мястото където е истървал метровата риба има и друга и че трябва да упорства, като има вероятност следващия удър да е от по-голяма риба, което от сърце му желая :D !
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”