За тролинга?

Минава, големият кораб минава ...
martik
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 20:33
Местоположение: sofia

За тролинга?

Мнение от martik »

Здравеите, искам да попитам дали има колеги практикуващи този вид риболов( тролинг ) ,и евентуално да препоръчат някои доказали се в тяхната практика примамки за бяла риба.
mb
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Първото ми е ясно,но за бялата риба нямам почти никаква идея.Нека колегите да се включат в темата,а аз ако искаш те обясня някои неща за начина на ловене и примамките които ползваме за хишници тук.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Karlo
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Дек 03, 2005 0:26
Местоположение: Sofia

Мнение от Karlo »

Здравей! :wink: Най много рибки имам уловени на: RAPALA-Husky Jerc, Shad Rap,Jointed. Всичките са от старата серия но са ми фаворити. :lol:
martik
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 20:33
Местоположение: sofia

Мнение от martik »

На каква дълбочина гази Huski jerk,и има ли значение размера?
mb
Ивайло Иванов
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 19:43
Местоположение: По принуда живея в София

Мнение от Ивайло Иванов »

Много зависи от скороста с която влачиш,от разтоянието на което си пуснал воблера и от големината му.На кутията на воблера пише приблизително на каква дълбочина гази.Иначе колегата е описал най уловистите модели воблери.Найстина са се доказали в улова на белите риби.
martik
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 20:33
Местоположение: sofia

Мнение от martik »

Аз лично имам впечатления само от River2sea и Barkley, но ще си набавя и от препоръчаните от вас модели ,досега отбягвах воблерите Rapala заради твърдението че са твърде масови ,но ще ги пробвам.Благодаря за това което споделихте.
mb
Ивайло Иванов
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 19:43
Местоположение: По принуда живея в София

Мнение от Ивайло Иванов »

Kъде мислиш да я търсиш Бялата риба?В кои язовири?
martik
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 20:33
Местоположение: sofia

h

Мнение от martik »

Основно ходя на Искара но и навсякаде другаде за кадето чуя достоверна информация
mb
Ивайло Иванов
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 19:43
Местоположение: По принуда живея в София

Мнение от Ивайло Иванов »

За Искъра ми препоръчаха Тайл Денсър и Магнума,но за един излет там имах само един удар на Магнума,но не успях да я видя рибата.
Тази година ще си я извадя:)
martik
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 20:33
Местоположение: sofia

Мнение от martik »

Този tail danser го полэва един приятел ,но в дни с интензивно кълване сме правили експерименти моите (ривър то сиа) се окаэват по-ефективни,а Магнум имах наи-големия модел и никакви резултати , но го скъсах и не мисля да си го набавям.Воблери които са ефективни но за момента нямам от тях са OWNER ,виждал съм ги в деиствие.
mb
Аватар
Karlo
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Дек 03, 2005 0:26
Местоположение: Sofia

Мнение от Karlo »

Кои модели на OWNER ползваш колега?
martik
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 20:33
Местоположение: sofia

Мнение от martik »

аз нямам но колегата с които ходим за риба ползва 7 и 9 см които гзят от 1,5 до2,5м мисля че се водят suspending и са доста уловисти
mb
Ивайло Иванов
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 19:43
Местоположение: По принуда живея в София

Мнение от Ивайло Иванов »

Я да ви питам.С воблери на Storm опитвали ли сте?Аз имах успех на Въча тази година с имаитация на Уклей,светеща.За 400 метра 2 бели риби и едно сомче 3,5кг..Преди това използвах целия арсенал за два дена , на Рапала и нищо!!!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Занимавал съм се с тролинг сериозно и ми е правило впечатление, че специално на Въча един ден дава супер, а след това два-три дни въртиш капота или ловиш дребни сомчета, които заминават обратно във водата.
Преди доста време 91-92 г. даваше бяла риба на яз. Искър на чешките воблери от 5 лв. -"бичета" ги наричахме. Куките им бяха отврат и ги сменяхме...
После се появиха Рапалите на нашия пазар и почнахме да ловим с тях. На тролинг най-много съм ловил на Въча, Жребеца и яз. Искър.
От Рапала най-много риби /бяла и сом/ съм хващал на Magnum и Sliver, въпреки че са представени като морски модели, също и на Shad Rap и "Хъски". Има дни обаче в които дава не на Рапали, а на разни други воблери - Салмо, Балцер, Оунър, дори и на Абу Гарсия.

Поздрави !!!
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от sampo »

Oт около 15 г. бръмча на тролинг из язовирите ни , но специално за бяла риба най успешна при слънчево време се оказа една "rapala" тип магнум , 9 см. със синкаво гръбче и бял корем /вече е спряна от производство/ :(:(
А за мрачно време пък една "хъски" с кафеникаво гръбче и жълт корем /7 см./ тормози бялата най много ..
Скоростта на лодката ми , която поддържам , като че ли е по висока , в сравнение с други колеги , както и успехите ми :):):)
Обикновенно пускам рапалите на 95 метра след лодката , а най доброто време за риболов на бяла на тролинг е /според мен/ от 6.00-8.00 ч. сутрин , а при силно слънце и между 12.00-16.00 ч. , но само около по плитки части от язовирите /5-7 метра/ , граничещи със дълбоки участъци /25-30 метра/..
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”