За щуките,навиците им и.....

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Публикувай отговор
istefanov
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 10:38
Местоположение: Плевен

Мнение от istefanov »

от моя скромен опит мога да кажа, че няма точен отговор кога гони щуката.През октомври в най-топлия ден, на устието на р. Осъм хванах 5кг крокодил, на една пиклива блесна и без повод, за ужас на старите рибари около мен, които бяха разспънали десетки въдици.И да допълня, че преди мен е имало двама, които са хвърляли цял ден блесни, а аз на 5минута я закачих.Да, хитро животно е и инстинктивно.За мен лично температурата няма такова значение.Друг път на едно блато щуката играеше около тапите и един път не бутна.Луда работа
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Мнение от Pike1 »

Поздрав на всички щукари :!: :wink:
Ето една книга на руски написана от спецове в този риболов:
http://www.vlasenko.ru/Pike-txt.htm
Сигурен съм, че на тези, които не са я срещали и нямат проблем с руския ще им бъде интересно :wink:
Наслука :!:
katri
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 11:05
дал Браво: 1 път

Мнение от katri »

М-да щукориболова е непредведим , в това многократно съм имал възможност да се уверя.
mecholin
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 11:02

Re: За щуките,навиците им и.....

Мнение от mecholin »

На едни водозборници около Пет Могили миналата година се извадиха много щуки .Оня ден пробвах на жива стръв и на изкуствена въобще не клъвна .Дали си хвърли хаивера и дали със затоплянето на времето ще се активизира?
учи се от грешките си
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: За щуките,навиците им и.....

Мнение от sleepwalker »

Оня ден ходих за риба на язовир с нелоша популация на щука, бяла риба (по-малко) и костур (доволно). Като наблюдавах водата през цялата сутрин (бях там още около разсъмване) видях, че дребосъка играеше по повърхността, скачаше, правеше кръгове и то на места, по принцип държащи щуки и костур. В последствие на тези места даже нямах и удар. Та въпрсът ми към опитните спинингисти е - ако се наблюдава подобна активност на дребосъка, това доказателство ли е, че хищникът не гони или просто го няма там? :roll:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Re: За щуките,навиците им и.....

Мнение от TRAP »

Просто не е активен.Хищницете като си напълнят тумбака не пипат 2-3 дена.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”