Мнения за плетени влакна Varivas

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
COLDy1
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 17:51

Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от COLDy1 »

http://www.ebay.com/itm/Varivas-PE-Line ... 255df0e05a

Интересуваме съ6то и дали някой е ползвал влакна от тая серия която съм дал като линк и дали е удачен вариант за риболов на щука с доста натоварващи въртящи блесни, защото в момента съм с един Stren Microfuse, не е зле, но определено бързо му виждам сметката, на 2 седмици задължително трябва да махам по 20 метра, иначе става по слабо и от монофил :) бързо му пада покритието и се разнищва и къса лесно ;)
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от sandista »

Ако искаш да си модерен стреляй Варивас. (според мен силата им е в фините влакна).
Ако търсиш практичност- Пауър Про 15-20 лб и си безсмъртен :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от Павел Иванов »

Не веднъж съм споменавал че лично според мен Варивас е бест ъф дъ бест когато иде реч за линии всякакви . Мани го Сандьо що ти дума , я го питай от коя марка е най-доволен :mrgreen: Инак този брейд е един от най-добрите които могат да се намерят където и да било . Ако нямаш читава макара на която да го сложиш по-добре не го взимай а се загледай към ППто , което пък от своя страна е едно към едно със Стрена дето ползваш и тъй :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от ecoplast »

Павлети, а какво ти е мнението за Daiwa Saltiga Surf Line, дето го хвали сестрата?
Също така имало някакъв нов суфикс, ама няма никакъв коментар...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от Павел Иванов »

Салтигата е много добро ама Суфикса ...
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от A.S.H »

Колега взимай Daiwa Saltiga или Daiwa Samurai,като доколкото разбрах те са едно и също,но Салтигата е ограничена от към диаметри поне в ибея.Аз ползвам 18лб. Салтига която държи около 4кг. мъртва тежест,ако ти трябва по-здраво влакно си вземи една ролка 270м. 30лб. Самурай за по-малко от 90лв. и ще си решиш проблема,естествено има и по-малки разфасовки за по-малко пари.Влакното е изключително мазно,не шуми, кастингът му е превъзходен и е достатъчно износоустойчиво :wink:

Поздрави и успех с избора :D
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от ecoplast »

абразивоустойчивостта е най-важна за мен, въпреки че предполагам мидите и него ще го излекуват :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от Tonkyo »

Привет!
Ползвам същото влакно от около 2 години (което с моето свободно време означава 10-15 риболова...... :( ) и съм страшно доволен. Моето е 11 либри. На вид не прилича на плетеняк, толкова е меко и гладко, че бие на копринено. При навиване не се чува познатия шум от повечето плетеняци. Ползвал съм го за щука на воблери и блесни , и за бяла риба на джиг. Единствения му недостатък според мен, е че лесно се протърква по камъните при джигитстване, но този проблем може да се елиминира с ползване на флуоркарбонов повод.
Ако посочения проблем не те притеснява, тогава скачай смело и няма да съжаляваш.
Поздрави!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от Павел Иванов »

A.S.H написа:... доколкото разбрах те са едно и също,...
Определено не са едно и също :idea: Инак лично според мен човекът е видял кой е най-скъпият брейд предлаган в Ибейката и именно заради това се е спрял на него ! Както споменах по-горе за такъв брейд трябва да има и прилична макара . Всички морски брейдове са предназначени за дълъъъъъъъъъъъг кастинг и дълъг живот със съответният такъм . Както ни е известно в морето при каст не ни се налага да търкаме брейда в камънаци , пЪрдон , в океана :mrgreen: Друг е варианта ако търсим океански джиг или ЛРФ брейд . Не случайно Tonkyo е упоменал че не носи на камъне и пр. , ама това сигур щото го е ползвал . Виж обаче ако търсим голям кастинг , висока носимост на мъртва тежест , невероятна издръжливост на силен директен удар , то упоменатият брейд е незаменим . Ако търсиме такъв за джиг си има съответният такъв :idea: Какво да се прави , скъпите неща обикновено не са универсални . Нещо как да ползваме Ферари оффроуд или Prombron Monaco Red Diamond Edition когато ходим за гъби :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от Владимир »

A.S.H написа:Колега взимай Daiwa Saltiga
Ползвам такова,имам доста излети с него,бая извадени риби,хареса ми и наскоро си взех още една ролка.Благодарение на Павката"sestrata",се обзаведох с прекрасно влакно на доста ниска цена,за което му благодаря отново.Скоро мисля да поръчам и по-яко за сомчета :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Мнения за плетени влакна Varivas

Мнение от maranzika »

COLDy1 написа:.....
Що ми се струва че зад тоя ник стой колега,с когото днес се видяхме на една корекция? :wink: :wink: Та ако си ти Ванка,то вземай ПП 15-20лб. и си свиркай.Там в тия трънаци и треви не виждам кое влакно ще изкара повече от 20 -30 излета. :!: Виж по чистите водоеми е друга бира,ама ... :wink: :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”