SLIDER Walter Thomas

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Yan
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 11:06
Местоположение: Варна

SLIDER Walter Thomas

Мнение от Yan »

Извинете колеги, преди месец ми подариха 2 слайдера на Валтер Томаш ... страхотни слайдери! Единствения проблем е, че незнам от къде да си купя такива? Видно в България ги няма или ако ги има аз лично така и не открих, моля за помощ ако някой знае от къде мога да си намеря малко слайдери и ваглери на Валтер моля да споделите. Благодаря предварително.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от nkolev »

Цъкни една снимка ако може де! Аз пък имам 4 бр. ваглери на Валтер Томаш т.е. две двойки на 16 и 18 грама перфектни са но не смея много да ги ползвам, че няма други - няма и да има.
НДК
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Мнение от Георги Кръстев »

Валтер томаш ваглерите са хубави, аз имам един 14 гр. Но са на границата. носи 6,5 гр по линията и не хвърчат добре, затова трябва да се ползват с една шайба от най-тънките. И тогава носи 5,5 а във ваглера има 8,5. По въпроса за слайдерите там също е проблем , нямат почти никакво утежнение в тях и хвърчат като ударен самолет. И съответно оплиташ. А един слайдер да лети добре трябва да има около 1:2 утежнения-плувка/линия. пример 6 гр в слайдера 12 гр по линията.
п.п. и си намали аватара
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от Popeye »

Най близко в Букурещ ги има :D
Аватар
ma3xa1993
Мнения: 317
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 1:03
Местоположение: Sofia

Мнение от ma3xa1993 »

Никой ли не ги внася в България,нали преди И.Христов щеше да ги предлага...
Team DAIWA and MAVER is the best of world...
Аватар
Hitch-Hiker
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 18:07
Местоположение: шумен

Мнение от Hitch-Hiker »

Преди 2 години Юли Цирка ги продаваше...наистина са много добри ...като качество и цена.
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от miro253 »

Хайде да поизтупам тази тема. По финансови причини /все пак е Януари и е пълен с разходи да му се невиди/ успях да изпусна един компект такива ваглери. Понеже съм все още пресен запалянко по риболова с мач и ми се ще да си направя един добър набор от ваглери и слайдери. За момента съм се оборудвал с пет ваглера на Кралусо, но ми се ще да пробвам и други, защото кралусото носят много малко тежест по линията. Ловя основно на Панчарево, яз.Искър, Душанци, Огняново абе накратко в софийско. Та мисля, че ми трябат ваглери с по-голяма носимост по линията. Някои ще кажат ами вземи си слайдери, но с тях не може да се постигне дистанция около 40 м. Та накратко казано ме интересува мнението ви за ваглерите на Томаш Валтер или да ми препръчате нещо друго. Предварително благодаря.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от Георги Кръстев »

miro253 написа: Някои ще кажат ами вземи си слайдери, но с тях не може да се постигне дистанция около 40 м..
Понеже аз съм от тези някой, та ще ти кажа. Вземи си слайдери и с тях се лови на 40 м :)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от miro253 »

А у нас има ли от къде да се закупят или все още не?
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от ivelin66 »

Ще има ваглери колеги.Споко.Другата седмица ми идват Carbofram Evolution match на Exner.Карбонов кил,волфрамови пластини и тяло от пенополиуретан като близалките Кралусо - няма чупене и кривене тоя ваглер.Със сменяеми антени.От 8 до 20 гр.Ваглерът е с пластмасова глава и като му се махнат пластините става слайдер с носимост колкото грама е - 10,12 и т.н
Те ви и снимка какво представлява
https://picasaweb.google.com/1136769580 ... 3662331634" onclick="window.open(this.href);return false;
Team Milo - feel the difference
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от Георги Кръстев »

Иво не се виждат снимките бре?
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от miro253 »

Ами ще очакваме. Нещо снимката не работи.
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от ivelin66 »

Вече би трябвало да се вижда
Team Milo - feel the difference
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от пламенхимекс »

Пиша Ви бавно щот изглежда вдевате трудно човекът Ви е написал името на ваглерите чичко гугъл за къкво е
Аватар
vankata86
Мнения: 227
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 22:31
Риболов: Pole and Match Fishing
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SLIDER Walter Thomas

Мнение от vankata86 »

Колега ,тук има ваглери на Walter Thomas http://www2.walterland.net/349-match-us ... h-6gr.html и е някъде към 7-8лв. :roll:
В риболова не е важно да знаеш много - а нужното!Catch And...
Да хванеш риба е удоволствие,но да я върнеш-още повече!!! Release!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”