Костури на бай Красан на успоредките

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от Бат Стан »

Днес направихме некъв шантав риболов с обиколка на слабопосещавани и малко известни гьолове около София. Бяхме на два водоема - на първия нищо, на втория - много редки костури-едряци. Много добра примамка се оказа една успоредка, производство на бай Красан. Тя обаче е придобрена от Иван Иванов, дето държи дюкяна на Симеон и Борис. Накратко казано тунинговането се състои в следното - на единия край на успоредката се слага синджирче с тройка, горе монтажът е с тройка като на класическата зимна блесна. За съжаление имам само един екземпляр, който Фичо го прибра да лови с него, и ето го резултатът:

Изображение

Отблизо изглежда така:

Изображение

Много интересно играе, тъй като ламарината е от тънките. На мен пък ми направи някакво безкомпромисно скъсване на един от ето тея чортици:

Изображение

Иначе излетът беше доста постен откъм кълванета, ама такъв е животът. Другия път повече.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от Ivan VP »

Бат Стан, чудесен риболов за координата на Столицата!
Едно уточнение за хронологитята. На ''успоредка'' се лови още от далечната 1989 г. на язовир Искър. Когато четри-пет парчета сиг и толкова костури не беше проблемно. :D
Така, като гледам на мен ''успоредката'' от снимката ми прилича на жив кастмастер. :D :D :D :D
Тео, какво улови или пак бърка с рибеното? :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от suhia_ribar »

Тео беше с най-голям брой рибета,но за сметка на това дребни,което разбира се не е за хвалене.Но пък за сметка на това улових 3 двукраки костура,които возех като пич-Бат Стан,Фичо и Кърцата.Като цяло беше хубав зимен ден сред природата. :wink:
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от Бат Стан »

Ivan VP написа: Така, като гледам на мен ''успоредката'' от снимката ми прилича на жив кастмастер.
ще мина да й направиш едно окачествяване. Понеже е много тънка, двете й плоскости се падат почти успоредно, ако има разлика, аз поне не мога да я видя. Терминът "успоредка" се среща в трудовете на Стамен "Кастмастър" Дулевски, който е най-напред в тази материя от познатите ми колеги.

http://starividri.org/index.php?page=12 ... &news_id=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Иначе много ясно, че с тези примамки се лови от много години насам и едва ли могат да изненадат напредналите в подледните дисциплини.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от Д-р Флекс »

"Успоредката" може ли да се дипне в рибено масло; поема ли аромата по-добре от обикновената зимна блесна, Станиле?
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от bae »

Станиле, не давай на децата да ядат риби от тоя гьол, че ще се отровят. :idea:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от Бат Стан »

bae написа:Станиле, не давай на децата да ядат риби от тоя гьол, че ще се отровят. :idea:
Знам, Бояне, представям си кво е да дъното - цялата менделеева таблица. Иначе има едри костури, но са много редки. Водоемът, който го интересува, е този на Ботунец.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от suhia_ribar »

Д-р Флекс написа:"Успоредката" може ли да се дипне в рибено масло; поема ли аромата по-добре от обикновената зимна блесна, Станиле?
Иронията на Пигов е заради мен.Не става въпрос за дипване.Всичко тръгна от миналата седмица на Батак,когато аз на куката на зимната блесна бях сложил топче витамин А,и имах кълвене,които за деня бяха две!Стига го ядохте Станил,човека дава инфо на Иван,той го изби на подигравка.
Поздрави!
Тео.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от ninastefanina »

Арни костури бат Стан,браво :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от Д-р Флекс »

suhia_ribar написа:
Д-р Флекс написа:"Успоредката" може ли да се дипне в рибено масло; поема ли аромата по-добре от обикновената зимна блесна, Станиле?
Иронията на Пигов е заради мен.Не става въпрос за дипване.Всичко тръгна от миналата седмица на Батак,когато аз на куката на зимната блесна бях сложил топче витамин А,и имах кълвене,които за деня бяха две!Стига го ядохте Станил,човека дава инфо на Иван,той го изби на подигравка.
Поздрави!
Тео.

Няма ирония, няма подигравка, лично аз го взимам това дипване за чиста монета, Тео!

ПП
А дори и да не го вземам съвсем за чиста монета, малко майтап при -5 по Целзий по обедно време на никого не е напредил... :wink:
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Костури на бай Красан на успоредките

Мнение от suhia_ribar »

Стига бре,-5 си е екстра за подледен,ама днес съм детегледачка от части,освен да пробвам вечерното кълвино.
Иронията е на Пигов,той лично ме иронизира в магазина си,та за това го казвам.
Относно дипване,аз не съм го пробвал,защо не,едва ли напразно производителите усмърдяват силиконите примерно.Аз просто експериментирах с червено топче витамин А,хем мириз ,хем и цветови ефект.Какво му пречи както предизвиква пъстърви(макар,че аз не съм ловил на стръв) така и да е магнит за костурите. :wink:
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”