Въпрос от колежка...

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Въпрос от колежка...

Мнение от Fisherman66 »

Драги кулинарни колеги... една колежка в бачкането ми е получила подарък половин кило сушени змиорки и сега се чуди как да ги употреби .... има ли представа някой от вас как се приготвят във вид удобен за потребление? .. например като мезе за водка? :roll: :lol:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от sharo1 »

Мале,мале,Колежка ,мезе и водка,ша има употреба... :lol: :lol: :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от babydoctor »

Пробвай с това - Змиорка със зелени подправки. Уф, не излезе линкът, ама го задай в Гуглето.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от Fisherman66 »

Краси бре, не четеш.... :lol: ... тва е рецепта за свежа зъмьорка, а на колешката са чирузи.... :lol:
sharo1 написа:Мале,мале,Колежка ,мезе и водка,ша има употреба... :lol: :lol: :lol:
Шарко, аз съм щастливо женен ... па и колежката не става :roll: ... а и нема намерение да черпи с водка и мезета....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от Д-р Флекс »

Тео, тази пушена змиорка най-вероятно е готова за употреба, просто се реже на много тънки филийки, и се консумира с малко лимон, изстискан върху тези филийки, предварително наложени с пресен или евентуално салатен лук (лука само за овкусяване и аромтизиране).
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от sharo1 »

Д-р Флекс написа:Тео, тази пушена змиорка най-вероятно е готова за употреба, просто се реже на много тънки филийки, и се консумира с малко лимон, изстискан върху тези филийки, предварително наложени с пресен или евентуално салатен лук (лука само за овкусяване и аромтизиране).
Малка разлика между сушена и пушена риба :roll:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от Д-р Флекс »

Да, лапсус... Нищо, ако все пак може, да я нареже натънко, а ако не може, най-добре да не се занимава изобщо.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от Коце »

Леко в сух тиган, после малко зехтин, копър и чесън и ми се обадете като сипете водката! ;)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от bozaka »

Fisherman66 написа:Драги кулинарни колеги... една колежка в бачкането ми е получила подарък половин кило сушени змиорки и сега се чуди как да ги употреби .... има ли представа някой от вас как се приготвят във вид удобен за потребление? .. например като мезе за водка? :roll: :lol:

Колега Fisherman66 нека Вашата колежка пробва да я направи на супа, става отлична! А водката мое да си я пие докат я прави :wink: Или имам друго предложение вземи и водката и Иела да я гътнеме :wink:

п.п.
за тази ми идея ми дължите питие!!!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от joro_olyмпус »

Може да се начука с дървено чукало и да се овкуси с лимон и зехтин. Демек, като чируз от вобла да се папа.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от Мунчо »

Тео, да не са пушени, бре? Аз съм ял такива - готови са за консумация. Повече се приближават до веяната риба, октолкото до чируза. На вкус са по-особени, но се водят деликатес по всеки стандарт. Не знам дали няма да се съсипят при готвенето... По-добре колежката да вземе 1-2 бутилки хубава водка и "Огън, следвай ме!". :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
kekerence
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:58
Риболов: сладководен
Обратна връзка:

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от kekerence »

Едно време през осемдесетте бяхме с колеги на работническа екскурзия в Габрово.Докато другите разглеждаха забележителности,аз и още трима заседнахме в някакво кръчме на коняк с бира.Когато ни откриха,останалите ни разказаха,че вече сме били само на бира и пушени змиорки за мезе в ръка.От вкуса нищо не си спомням,но една седмица ме боляха мускулите на ченето от опитите да сдъвча това чудо. :lol: :lol: :lol:
http://ribolov-v-roman.ovo.bg/
Не е необходимо да убиете всички хванати риби,за да се насладите на риболова
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Въпрос от колежка...

Мнение от babydoctor »

Fisherman66 написа:Краси бре, не четеш.... :lol: ... тва е рецепта за свежа зъмьорка, а на колешката са чирузи.... :lol:
Чета бре, Тео, ама сушените змиорки като се изкиснат във вода, могат да се приготвят като пресни. От друга страна, обикновено те се пушат, а не се правят на чирози. Но ако е така, могат да се приготвят като чирузи - леко препърляне, очукване, после копър и чесън...А, водката да не се забравя.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”