Бавария - предизвикателството риболов.

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от outsider »

swyfti написа:З
@outsider, @bono: колеги, идеята е, че човека няма право да причинява необосновано болка на животните. Това е написано в закона за защита на животните. Следователно ние като рибари трябва да имаме основателна причина да ловим рибата. Практикуването на хоби или удоволствието от самото риболовстване НЕ Е основателна причина.Следователно - Кеч и Релийз е противозаконно по тукашните географски ширини.
Тая работа ми е ясна , тоест знаех за какво става дума , което не прави логиката на феномена толкова желязна , колкото и абсурдна....убиваш рибата , за да не я мъчиш без полза ( едно бодване с кука). :evil: Шибаните ултраекологични движения са зад тази и много други простотии , и за в бъдеще ще страва все по-зле и по-зле.
Това което не ми става ясно е , ЗАЩО при такава законова ситуация , немците все пак ходят за риба? на сила не биха ме завлекли на язовир при такива условия :evil: :evil:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

@outsider: Toва е законовото положение. Това което реално се случва по водоемите не е точно това което е описано в закона, но доста се доближава.

Моето мнение:
Ситуацията и аз я намирам за смешна и абсурдна. В темата се опитвам безпристрастно да описвам(не знам колко ми се получава), а всеки от вас може сам да си изгради мнение.

Реалността:
Тукашните рибари клечат по брега метнали са по 2 въдици и повече пият бира и се радват на природата отколкото да упражняват риболов. Ако хванат нещо добре, ако не хванат... пак добре. Риболова на леко, който ме интересува мен е развит в граничните области(най-вече с Холандия и Белгия), защото колегите рибари ходят през граница за риба. Това е и причината германците да се представят добре по първенства.
Магазините са заредени основно с шаранджийски, мухарски и спинингарски пособия. Платформи, щеки, мачове и всичко нужно за този вид риболов почти няма, просто защото не се търси. Заради закона, риболова като цяло е доста слабо разпространено хоби(тук сами можете да си направите извода това добре ли е за водата, рибите в нея и картинката около водоемите). В град като Мюнхен с население около 1,5 милиона жители(в работните дни сигурно минава 2 милиона) има цифром и словом 5 (пет) магазина за рибарски пособия.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от outsider »

swyfti написа:@outsider: Toва е законовото положение. Това което реално се случва по водоемите не е точно това което е описано в закона, но доста се доближава.
Моето мнение:
Ситуацията и аз я намирам за смешна и абсурдна. В темата се опитвам безпристрастно да описвам(не знам колко ми се получава), а всеки от вас може сам да си изгради мнение.
Споко , споко - напълно разбирам положението , и много се радвам че споделяш с нас как стоят нещата там , продължавай. След горния си пост , се замислих за нещо: как решават проблема състезателите , и през какви вратички се провират? Все пак , на състезание е абсолютно очевидно , че целта на занятието не е да си хванеш риба за вечеря :roll: ...и няма как да си тръгнеш след три риби (надявам се :mrgreen: ) Изключение в правилата ли има за тях , или...?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Колега outsider, aз съм си споко по простата причина, че като се ядосам се разтрепервам и не мога да си връзвам малките кукички :D недопустимо

Когато тук се правят такива мероприятия не се обявяват като състезания, а като преброяване на рибнaта популация на водоема. Рибата се "брой" и после се връща. Другата опция е рибата да се използва после(животинско брашно, дарява се) и тъй като това не кефи никой от колегите плуФкари, един вид религията им го забранява :wink: , такива мероприятия се бойкотират. Следователно състезанията са основно в съседните държави.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от outsider »

swyfti написа:Другата опция е рибата да се използва после(животинско брашно, дарява се) и тъй като това не кефи никой от колегите плуФкари, един вид религията им го забранява :wink: , такива мероприятия се бойкотират. Следователно състезанията са основно в съседните държави.
Eeе - успокоих се , отивам дса спя :lol: - не си представях как моите братя по религия са способни на ерес и светотатство :mrgreen: .Лека нощ
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от lachezarnb »

Колеги, не съдете така строго германците, да не забравяме че там законите се пишат от местната власт и трябва да кореспондират с манталитета на местните хора. Щом така ги кефи, така да си ловят. Според мен всички ние ( хуманни или нехуманни риболовци ) , трябва да се поучим от тях в две неща :

1. В писането на закони трябва да участват заинтересованите ( в случая риболовците, а не някой чиновник дето не знае от коя страна се държи въдицата ).
2. Закона, дори и да не ни изнася, трябва да се спазва.

Поздрави
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Д Пенев »

В Германия, като победена държава във ВСВ се извършват всякакви експерименти и е най-яко мачкана от зелената мафия!! Само, като си спомня за смешника Йошка Фишер "вожд" на зелените издигнат до вице канцлер и ми става тъжно!! Фиаското с АЕЦ-ли на изток от Рейн и растящите като гъби на запад от Рейн, къде е безопасноста от АЕ тогава в Европа???
Новият хит на зелената мафия, защото перките и фотоволтаиците се изхабиха в общественото пространство (0,73 лева за KW/h без ДДС :wink: ) сега иде ред на: http://fermer.bg/news/3462/1/shte-izmes ... -2012.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Без значение от цвета зелени, червени или турунджави. Риболова няма как да го забранят. Ти гората можеш ли да я спреш да се разлиства?
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от minkata »

swyfti я кажи в кои магазини има по-интересни блеснета, воблери и други такива дрънкули. Утре и другиден съм в Мюнхен пък за два дни имам само 1 среща и все нещо трябва да правя :)
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от promarine »

Д Пенев написа:В Германия, ...
Новият хит на зелената мафия, защото перките и фотоволтаиците се изхабиха в общественото пространство (0,73 лева за KW/h без ДДС :wink: ) сега иде ред на: http://fermer.bg/news/3462/1/shte-izmes ... -2012.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Надявам се тази статия да е шега. :shock: :(
В противен случай, министър Найденов трябва да е по-малоумен и от неграмотника, който е написал самата статия.

P.S. От утре, ядрените инженери да грабват брадвите и право в гората. Каква е тая невъзобновяема атомна енергия, като имаме толкова дървесина :!:
....
www.plodex.eu
....
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от bai ves »

:idea: :idea: :idea: Ne samo e tupo napisano i ima greshka!!!!... Ami pokrai sanitarnata se4 she otide vsi4ko naokolo... Tupi, tupi , 4e i prosti. Ot taq sanitarna se4 pokrai rekite, sega si imame ploski kanali. Korigirani reki, prirodata shte ni koregira nas. Ama iskam v selata da mrat ot glad, da otidat i da gi potroshat v Sf. Nekadurnici.......
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

bai ves написа::idea: :idea: :idea: Ne samo e tupo napisano i ima greshka!!!!... Ami pokrai sanitarnata se4 she otide vsi4ko naokolo... Tupi, tupi , 4e i prosti. Ot taq sanitarna se4 pokrai rekite, sega si imame ploski kanali. Korigirani reki, prirodata shte ni koregira nas. Ama iskam v selata da mrat ot glad, da otidat i da gi potroshat v Sf. Nekadurnici.......
@Баи Вес: много си прав колега. Хората сме се самозабравили(без значение националност и религия) и се мислим за по-силни от природата. В някакъв момент тя ще ни коригира с един удар - рЕзко и без предупреждение. Надявам се само тези които останат (ако изобщо останат) да си вземат поука и да се държат по-прилично :evil:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от bai ves »

Zashtoto znam kavo ,,beshe,, reka Qntra predi 20 godini, zashtoto po zlatarica na 10 godishen sum pravil po nad 150 kefala na buldo, kato imashe ribi nad 1 kg. Zashtoto reka Veselina beshe pretupkana s ribi hvurlqshti haiver+ tolstolobi pod senkite. Sega..... koito hodi po tezi mesta da kaje na kavo prili4at rekite . Se4 i se4..... a kude da si hvurlqt ribite haivera, kude da se kikinijat nasred jegata, kude da gonqt na svoboda malkite ribki....rabota ima da se vurshi ne samo sreshtu tokadjiite i mrejarite, ami trqbva i ton pari v masivna durvesina da se investirat. KAto iskat evtino ima burzo rastqshti Kanadski dub i oshte vidove shirokolistni durveta.... Pokrai taq se4 samo buze i kopriva ima. Nqma li koi da kaje i tova??? Shte se4ali... Shtoto Gurciq ni kupuva durvesinata na palenca ot TIR-ovete pred domovete im..... shto te ne sekat tehnite Rodopi? Tuk 4astnika zabogatqva ot tova i preska4a zakonite za da otse4e pove4e. Bai Mangal se4e, podsi4a i se vrushta sled rabota da se4e pak... :idea:
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Здравейте колеги, след като мааалко се поотклонихме от темата, аз забравих фотоапарата минлата седмица и доволно ме домързя да пиша идва време и за малко снимки от курса.

Първо ще започна с мястото. Разбира се, че в бавария курса ще се състои в бирария. "Бирарийката" е на една от мюхненските пивоварни - Paulaner.

Изображение

Изображение

Изображение


Намира се точно до пивоварната, предполагам, че има директен тръбопровод от казана с бирата :twisted:
Изображение


Освен че е доста голяма има и скромна градина за летните месеци.

Изображение


Залата за курса събира над 200 човека по думите на организаторите.
Изображение


Днес матрЯла беше свързан с третирането на улова - от откачане на рибата от куката до чинията. За целта освен прожектора с диапозитивите.
Изображение
Изображение

направиха и този допълнителен "тезгях"
Изображение

и това което се случваше на него, се показваше на голямата стена.
Изображение

В почивките имахме възможност да видим рибите "на живо".
Изображение

А също така и подробно да разгледаме вътрешната част на един шаран. Като всички органи бяха "надписани"
Изображение

За любителите на бирата - Витрина с чашки.
Изображение

Лявата е за бяла бира и събира само 3 литра(мисля, че Камениаца са пускали подобна бира, която се е казвала пшеничено, нефилтрирано или нещо такова). Аз лично такава бира не съм пил в България. Дясната е халба за светла бира и събира само 2 литра.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”