Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Разправят, че не всичко било риболов.
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от marinko7 »

Колеги преди 3 месеца си купих въпросната кола от Германия ,и от тогава не мога да реше въпросният проблем със трудното включване на 1 скорост , 2 ра скорост влиза по добре ,но и там леко се усеща задиране на лоста .Колата я карах на няколко майстора и не могат да предотвратят този проблем,всеки от тези майстори,малко като докторите поставяха различни диагнози.Първия ми каза ,че щял да го оправи проблема със настройване на системата от щанги ,но така и не се получи ,гледа нивото на маслото във кутията,което си било добре и било бистро ,и накрая заключи че проблема е във съединителя ,и ми каза да си карам така докато стане за смяна .Но колата като я купих от Германия си има напълно изрядна сервизна книжка и във нея си пише че преди 20 000 км е със сменен съединител и нова скоростна кутия ,така ,че неговата версия отпада.Втория майстор потвърди ,че съединителя е чисто нов ,защото педала бил изключително мек и почти не се усеща ,че се натиска педал,той стигна до заключение ,че проблема идва отново от скоростната кутия ,или по точно синхронизатор ,защото не нареждал правилно запчатките вътре,и от там се получавал целия проблем,но учудващо и за него остана факта ,че дори и при ниска и висока скорост ,не се чува никакъв шум ,и ми предложи смяна отново на скоростна кутия втора употреба на цена 400 лв ,със поставянето и маслото за сумата от 700 лв всичко.На въпроса ми ,че колата е със сменена скоростна кутия ,той ми заяви да не го гледам това ,че може би пак са сложили втора употреба кутия дори и във Германия,и така проблема си остава не решен за момента.Прочетох доста мнения във форума на VW ,че всяка 2 от 3 коли е със този проблем ,но никъде не видях мнение да се сменя скоростна кутия ,а и отговор на какво се дължи този проблем след като всичко е сменено.Нека някой който се е сблъсквал със този проблем и му е намерил решението да драсне 2 реда инфо или да ме насочи поне какво друго да погледна за въпросен причинител на проблема ,че не ми се дават 700 лв за недоказана повреда ! Благодаря ви предварително !
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от Marco Polo »

Така съм в последните 5 -6 години.. Навикнах да включвам "втора-първа". Смяна на тампони на скоростна кутия пооправи нещата, но в малка степен.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от marinko7 »

Според мен проблема не е във скоростната кутия ,братята руснаци чета ,че открили някакво решение със смяна на тампон на двигателя ,защото като почнел да си заминава и се разцентровала връзката Двигател-Скоростна кутия и от там уж се получавала тая мизерия ,ама това пак е недоказано,затова исках да питам някой ако има някой Автомонтьор или съфорумец със същия проблем дали не е намерил решение на проблема ,защото е изключително дискомфортно да се шофира така,аз почти забравих какво е това да се тръгва от 1 ва :D
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от Kriss »

Marco Polo© написа:Така съм в последните 5 -6 години.. Навикнах да включвам "втора-първа". Смяна на тампони на скоростна кутия пооправи нещата, но в малка степен.
На Киа-та и аз съм така. При потегляне: втора-първа и спи, иначе хърка като заклано прасе.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от marinko7 »

Е това е голям срам за автомобилостроенето ,21 век сме ,летим във Космоса ,а да не могат да намерят решението на един такъв тъп проблем :lol: :lol: :lol:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от Marco Polo »

Виж сега.. Да беше мацка - да се фукам с нея - "20-годишна малолитражка".. Ама то - кола.. Та.. Каквото ми даде - това си и взимам от нея.. Колкото - толкова! :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от valkata34 »

Със задна скорост имаш ли проблем или там всичко е ОК.?
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от marinko7 »

Със задната всичко си е Ok ,днеска пак обиколих сума ти майстори и всеки вдига ръцете,и тука става дума за един пиклив 10 годишен Голф ,представям си какво е да имаш някой последен модел S ка ,и да трябва да я караш на ремонт във не оторизиран сервиз :lol:
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от Станимир »

Не съм запознат с конкретния мотор, но щом е сменяна ск. кутия, виж с каква е сменена (трябва да има сериен номер по нея някъде). Сравни този номер с номера на ск. кутия за твоята кола в ЕТКА. Понякога уж съвместими ск. кутии дават ядове при синхронизацията. Забравих да питам -- при загасен двигател влиза ли 1-ва?
Поздрави и успех!
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от Докера »

Не съм много наясно с лостовата система на скоростите на Голф-а , но на Рено-то така влизаха трудно и с прехъркване 1 и 2 - поогледах отдолу и забелязах , че лоста , който избира скоростите по напречната ос на автомобила /ляво- дясно на водача / не издърпва добре остта от ск.кутия и затова трудно се включва . Този лост е разделен на две части , които се съединяват с шлицова връзка . Разделих ги , прехвърлих 1 шлиц , проверих и беше по-добре . Прехвърлих още един и работата заспа 8) .
По-късно поразпитах и се оказа , че точно това шлицово съединение е оставено за настройки след ремонти и смяна на тампони .
Та мисълта ми е - провери за нещо подобно и при Голфа ... :wink:
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от nissana »

Скоростна кутия.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от marinko7 »

днес говорих със още 2 ма колеги със същия модел и при тях го имало този дефект,единия вика аз моята вече 5 година я карам така ,а това със скоростната кутия ми вика да си го избия от главата защото ,моята не издавала никакъв шум и ми вика ,ти не си чувал развалена скоростна кутия какво прави ,а и имам фактура със касова бележка ,че скоростната кутия е подменена преди 20 000 км във оторизиран сервиз във Германия който провежда и TÜV прегледи ,ремонта със труда е струвал 1923 евро .Просто повечето със които съм говорил са на мнение ,че проблема се дължи на луфтове които са се появили със години във системата от щанги :)
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от nissana »

Слушай сега-никога не е произвеждан Голф,Октавия,Фабия с този мотор и добра скоростна кутия.20 годишен опит.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет от Автомонтьор относно Golf 4 1.6 SR

Мнение от marinko7 »

За това те подкрепям на 100 %,дори Ауди А3 ползвали същите дефектни кутии :)
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”