Морски риболов с плувка ???

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
super_seven
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 16:58
Риболов: Мухарски
дал Браво: 1 път

Морски риболов с плувка ???

Мнение от super_seven »

Здравейте колеги ,
Поразрових се из нета , но не открих нищо съществено свързано с въпроса ми . Та , може ли някой да ми обясни малко повече за риболова с плувка в морето .
Благодаря предварително и наслука .
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Морски риболов с плувка ???

Мнение от Златев »

А какво искаш да ловиш на плувка?
От брега ли, от лодка ли?
Тези маловажни подробности си ги спестил... :lol:

Сега сериозно! ;)
Риболовът на плувка в морето, който аз практикувам е на илария и платерина. Пробвал съм и кая да ловя. Хващат се и лапини и барбуни, както и гюмюш.
Избираш си място на някоя буна и си ти. Може да използваш гаца пълна с хляб и някой друг камък, която да седи на дъното за захранка. Ще събере кефаловите, ако наблизо има такива. В общи линии и такъмите и техниките са като язовирните, само рибите не са толкова претенциозни към такъма. Напрактика ако ловиш платерини и илария можеш да си ползваш и язовирските такъми за таранка. Само плувката може да е около 2-3 грама, заради вълните. Дори и на мач може да пробраш. Рибата се държи в различни слоеве на водата, затова трябва да я търсиш на каква дълбочина е.
А... сложи кука с дълго стъбло. Стръв - морски/ блатен червей, белена скарида, понякога и на хляб налита. Вземи си кеп. Гледай да не лежи стръвта на самото дъно, защото няма да се отървеш от дребни каички.

Наслука!

ПП
Има техники и монтажи за чернокоп и сафрид, но аз не съм запознат с тях :oops: , нека други по-опитни се включат. ;)

ПП2
Ако използваш газа, вържи я с въженце, за да можеш да си я изтеглиш после и да не я закачат останалите колеги и да си оставят такъмите по нея. ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов с плувка ???

Мнение от mikibg »

За сафрид и чренокоп е общо взето същото но по често се използва подвижна плувка със светеща антена , защото се лови нощем и стръв парченце пресен сафрид.Ако си от Варна едно добро мястото за риболов на плувка с директен телескоп е на канала под бившата Тихина .

Поздрав
super_seven
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 16:58
Риболов: Мухарски
дал Браво: 1 път

Re: Морски риболов с плувка ???

Мнение от super_seven »

Благодаря за полезното инфо Златев . Ще ловя предимно от брега , по-точно на едно пристанище . Ако може нещо повече за плувката , дали може да се използва обикновена или се използват от тези големите , дето стоят само за украса и т.н.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Морски риболов с плувка ???

Мнение от Златев »

Надявам се, че не отговарям късно. До сега нямах достъп до интернет.
Плувката - най-нормално плувка 2-3-4 грама. При по-силен вятър може и 5, но вече си е доста. Правилата за типа на плувката и грамажът й са същите, които важат за сладководния риболов. Функциите й са си същите, не е само за декорация.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”