Каяк край Китен?

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Каяк край Китен?

Мнение от Torsade »

Здравейте,
Купих стария каяк на DaDa - Malibukayak X13 (за което му благодаря :) ). Даже направих 1 кръгче в Панчерево. С дъщерята на детското столче (6 г - 20 кг).
От 25.6.12 заминавам на Китен. Планирам поне 1 морски риболов и едно влизане в река Караагач или в Дяволска.
Ако ми дадете някакви съвети за риболов, ще ви бъда благодарен. Също се чудя откъде може да се спусне каяк в Караагач - от моста е стръмно и скалисто, а на плажа има къмпинг и не знам пускат ли с колата през него?
И на какви риби да разчитам в морето по това малко никое време - попчета, сафрид. Навътре или край брега?
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Каяк край Китен?

Мнение от RIMOHIT »

На дяволска няма голям смисъл.Ще се свариш .Там няма сянка. На Караагач търси морски кефал на бомбарда (сбуролино) на морски червей изкопан от пясъка в прибоя. или булдо по същата схема. С бомбардата може да пробваш и платерините е морето .Ако ги набараш ще се изкефиш . Може и да ти удари и някой друг зарган тогава.
а попчета търси каменисто и пясъчно-каменисто дъно . Не знам конкретни места но знам че има такива. Би трябвало да ги намериш лесно. Сафрида е много относително .Постоянни проби трябват за да се намери. Понякога рибарските лодки са ориентир а понякога заблуждават. Ба дълбочини 20+ метра излиа и хубав меджит там . Запонай се много добре с рибите морски дракон и скорпид и бъди внимателен .
hobie revolution 13
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Каяк край Китен?

Мнение от Torsade »

А как се слиза до Караагач? Имаш една стара тема с малкия каяк, как се разхождаш. Аз в реката просто мисля да си погреба малко, не да ловя риба. Риба - в морето.
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Каяк край Китен?

Мнение от RIMOHIT »

Да , извинявай! Това го пропуснах. След моста в посока юг има отбивка и черен път в дясно , който в началото върви покрай реката , след това се отдалеава малко но после пак върви покрай нея. Не е много хубав и при дъжд се разкалва много . В началото има места и ние от там пускахме.
hobie revolution 13
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Каяк край Китен?

Мнение от Torsade »

Да споделя малко инфо. Влизах в морето за риба за сега 2 пъти. Навътре пред южния плаж, където ловят риба лодките, на малко над 20 м дълбочина, рано сутрин кълват прилично количество попчета, вкл. доста едри. Също и доста меджид. Имам и 2 уловени дракона. По-късно през деня кълването се поразрежда на серии. Той каяка, както си показва името каяк, си е замислен за риболов на попчета :D . Търсих сафрид на чепаре - излиза, но е рядък и дребен.
В реката засегане съм влизал.
Щом вече имам и риболов, можете да ме броите бъкар :D
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Каяк край Китен?

Мнение от RIMOHIT »

Екстра ! Там моренцето е прекрасно. Оглеждай се и за усти на повърхноста (стада платерини) около скалите , южно от устието. Ако ги видиш -подпуквай на бомбарда..
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”